Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 paź 2010 - 16:52:51
Witam serdecznie,mam ogromną prośbę jeśli to możliwe prosiła bym o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego:

-Widoczna przebudowa struktury kostnej o charakterze zmiany zwyrodnieniowej wzdłóż dolnych powierzchni trzonu L4
-Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych L4-L5,L5-S1
-Na poziomie L4-L5 centralno dwustronne wypadanie krążka międzykręgowego-po stronie prawej krążek międzykręgowy uciska worek oponowy,po stronie lewej wypełnia przednią część zachyłka bocznego lewego.Obustronny ucisk nici ogona końskiego w odcinku wewnątrzkanałowym.Nie stwierdza się zwężenia otworów międzykręgowych.
-Na poziomie L5-S1 centralne wypadanie krążka międzykręgowego z przerwaniem ciągłości więzadła podłużnego tylnego i niewielkim uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego,poza tym krążek wpukla się do dolnej części otworu międzykręgowego po stronie lewej zwężając go i nie powodując bezpośredniego ucisku korzenia nerwu w jego obrębie.-Stożek rdzenia o regularnych zarysach.

Bardzo proszę jeśli to możliwe o szybką odpowiedz czyli interpretację.

Pozdrawiam i z góry dziękujęsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 paź 2010 - 14:55:54
napisz w jakim jesteś wieku?
czy chorujesz na coś?
jaką masz pracę? uprawiasz jakieś sporty?
jakie masz dolegliwości? od jak dawna? czy zdarza się to pierwszy raz? jak do tej pory byłaś leczona i z jakim skutkiem?

generalnie w dolnym odcinku kręgosłupa masz zmiany zwyrodnieniowe, które spowodowały powstanie wypuklin, to może dawać dolegliwości takie jak bóle, drętwienia i mrowienia Odpowiedz Cytuj
17 paź 2010 - 16:23:20
Witam ponownie,mam 44 lata nie uprawiam od wielu lat żadnych sportów wykonywałam różne prace tj zarówno fizyczne jak i umysłowe czyli siedzące od dwóch lat nie pracuję,problemy z kegosłupem zaczęły się 30 lat temu,najpierw były problemy z kręgosłupem szyjnym w roku 1999 stwierdzono korzeniowy zespół bólowy szyjny z rwą barkową lewostronną,po wielu zabiegach dłuższy czas miałam względny spokój,dwa lata temu nasiliły się bóle w odcinku lędzwiowym do tego stopnia że wręcz pełzałam po podłodze trafiłam do szpitala stwierdzono rwę kulszową lewostronną oraz dyskopatię L5-S1,żadne leki oraz masarze nie dawału rezultatów w oczekiwaniu na rezonans magn. trafiłam do poradni walki z bólem gdzie zapisano mi plastry o działaniu narkotycznym(Translec35)po przyjęciu trzech opakowań nastąpiła ogromna poprawa co nie znaczy że ból ustąpił trwa nieprzerwanie nadal lecz pozwala mi funkcjonować teraz po rezonansie i jego wynikiem czekam na wizytę u neurologa,od długiego czsu dodatkowo doszły koszmarne bóle łokci oraz kolan głównie w nocy ale w ciągu dnia także tyle że nie tak intensywne,ponadto upiorne bóle całych pleców(jakby ktoś noc w noc bił mnie po całych drewnianą pałką bądz kopał)ból ten ustępuje po kilku godz od wstania.
POzdrawiam ponownie i dziękuję za poprzednią odp,choć przyznam że niewiele wniosła do tego co już wiem,może teraz gdy dopisałam o co pan pytał otrzymam pełniejszą odp. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 paź 2010 - 12:16:34
w przypadku zwyrodnienia kręgosłupa i takich zmian jak masz w kręgosłupie podstawą leczenia są zabiegi fizjoterapeutyczne, leki przeciwbólowe no i dbanie o kręgosłup, jeśli to nie jest wystarczające a dolegliwości są silne neurolog może rozważyć skierowanie Cię na zabieg inwazyjny usunięcia tych wypuklin, często robi się to w ten sposób że przez skórę wprowadza się cewnik którym niszczy się wypukliny, jednak o tym czy w Twoim przypadku taki zabieg byłby wskazany decyduje neurolog i możesz go o to zapytać Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.