Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 paź 2010 - 02:55:37
Witam,

Tym razem problem jest taki:

Wczoraj w pracy cos mnie zaczelo kluc w plecach. Byl to taki typowo bol kolkowy ktory przychodzi i odchodzil. Pozniej sie przesunal na prawy bok a pozniej na prawa strone brzucha. Z czasem bolalo w brzuchu, boku i plecach na zmiane. Nadal klujace. Po masowaniu lub po cieplych okladach bol odchodzil ale powracal. Noc przespalam bez odczuwania bolu. Rano wstalam i minelo. Wczoraj trwalo to ok. 6 godzin zanim poszlam spac. Bol byl dosc mocny, aczkolwiek znosny. W zaleznosci od zajmowanej pozycji bylo lepiej. Mialam w tym czasie tez wrazenie ze zatrzymaly mi sie gazy i myslalam ze to przez to to.

Dzis rano jak wstalam, tego bolu jak wczoraj nie bylo ale jest za to delikatne klucie. szczegolnie przy schylaniu, lub gwaltownych ruchach, czy tez np przy jezdzie autem przez dolek.
Goraczki brak, oslabienia takze. Wymiotow nie mam. Boli mnie dzis troche glowa ale to bardziej bol migrenowy mam wrazenie.

Bol teraz ten klujacy jest jak by umiejscowiony na wysokosci pepka, moze troszke nad pepkiem oraz bardziej do prawej strony.

Chwilami mam wrazenie ze czesciej mi sie odbija oraz juz dzis sporo gazow oddaje.

Czy to moga byc nerwy? Przez poltorej godziny na dobra sprawe bylam dosc mocno zajeta i nic nie czulam. Bo tak to czuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 paź 2010 - 14:43:37
w jakim jesteś wieku?
miałaś już kiedyś podobne problemy?
próbowałaś stosować na to jakieś leki przeciwbólowe? na przykład no-spę? przechodziło?
ze stolcem i jego oddawaniem nie masz problemów?
miałaś ostatnio więcej nerwów? generalnie należysz do osób łatwo denerwujących się? stresujących się nadmiernie? Odpowiedz Cytuj
13 paź 2010 - 18:02:30
Mam 26 lat. Ogolnie bylam niecale 2 miesiace temu leczona na H pylori. Bralam antybiotyki. Skonczylam na samym poczatku wrzesnia. Po tym objawow jakichkolwiek brak.
Wczesniej przed wykryciem h pylori moze ze 2-3 razy zdazylo sie ze bardzo mnie bolalo podbrzusze od zatrzymania gazow oraz mialam wtedy zatwardzenie. Np budzilam sie w nocy z tym bolem ale masowanie podbrzusza pomagalo usypialam I rano sie budzilam bez bolu.
Nie probowalam zadnych lekow przeciwbolowych bo bylo to jeszcze na tyle znosne. Bol nie byl “straszny” bardziej taki (przepraszam za slownictwo) upierdliwy. O no-spie myslalam ale kiedy oklady pomagaly to pozniej juz poszlam spac. Ze stolcem nie mam problemu. Odkad skonczylam antybiotyki na h pylori sa wrecz praktycznie regularne jak nigdy wczesniej.
A jesli chodzi o nerwy to wlasnie od bakteri to ich u mnie nadmiar bo sobie zaczelam wmawiac ze mi dolega wszystko co jest mozliwe. Takze nerwow u mnie az za nadto. Wrecz przez jakis okres przechodzilam przez to wszystko dosc straszny okres. A teraz jeszcze mama moja tez ma troche problemy zoladkowe z czego kolejna dawka zmartwien. Takze jak najbardziej jestem osoba nadmiernie sie stresujaca.

Na dzien dzisiejszy mniej jest tych klujacych boli i jesli sa to sa umiejscowione po srodkowej czesci brzucha mniej wiecej na wysokosci pepka. Ale znowu mam uczucie jakiejs jakby niestrawnosci. Dzis mniej takze gazow ale odbijania nadal tyle samo. Czasami tez jest burczenie glosne. Ogolnie pozatym nie czuje sie zle.
Aa jeszcze jedno okres mi sie opoznia juz jakies 8-9 dni. Robilam test ciazowy ale negatywny takze raczej nie ciaza. Mysle ze to przyczyna akurat nerwow. Odpowiedz Cytuj
13 paź 2010 - 18:18:22
jeszcze dodam ze to jak boli to jak po jakims nie strawieniu czy zjedzeniu czegos tlustego. Przynajmniej tak czasami mialam przy nie strawieniu lub wlasnie jak sie najadlam tlustego. Mam wrazenie chwilami jak bym miala jakiejs biegunki dostac ale to same gazy. Klujacy bol jest dzis umiejscowiony po srodku w okolicy pepka i nad pepkiem. Czasami czuje jak by gazy lub powietrze dochodzilo( czy nie wiem jak to okreslic) do klatki piersiowej ( w to miejsce) Odpowiedz Cytuj
13 paź 2010 - 20:35:29
Poki mi sie cos dzieje lub przypomni to pisze takze przepraszam ze w urywkach

A wiec chwilami ( przez wiekszosc czasu) czuje sie taka pelna. Jest tak do czasu oddania gazow lub odbicia i pozniej znowu na chwilke spokoj az do nastepnego razu. Apetyt nawet mam tylko bardziej nie chce mi sie jesc przez ta pelnosc. I bol jest od srodka brzucha po prawa strone. Na lewej raczej nic nie odczuwam. Czuje sie jak by cos tam zalegiwalo i nie moglo sie przetrawic. Taka pelnosc. Bole trwaja kilka sekund. Napewno nie wiecej niz minuta. przy naciskaniu na brzuch po prawej stronie raczej nie odczuwam nic szczegolnego, bolu itd. Moze troszeczke ale sama juz nie wiem. Bardziej takie "cisnienie" Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 paź 2010 - 22:42:54
takie bóle jak opisujesz mogą być od żołądka albo od dwunastnicy, może dobrze byłoby gdyby Cie zobaczył lekarz i przepisał coś na obniżenie kwaśności soku żołądkowego (tak jak przy h. pylori)
jak uciskasz albo wstrząsasz okolice pod prawymi żebrami to bóle się nie nasilają?
pod uwagę trzeba też wziąć kamienie w drogach żółciowych, ewentualnie coś od kręgosłupa albo przewiania, albo jelit ale trzeba Cię zbadać żeby można było coś więcej powiedzieć Odpowiedz Cytuj
15 paź 2010 - 14:19:21
Dziekuje za odpowiedz. A wiec wczoraj do poludnia mnie jeszcze troche bolalo po czym dostalam jeszcze biegunki jednorazowej winking smiley i na wieczor juz przeszlo mozna powiedziec. Dzis poki co nic nie boli, nie nudzi, oraz nie ma wzdec. Takze moze to niestrawnosc?? Moja siostra ma problemy z kwasami I wzdeciami, moze tez I to. Ale narazie poki przeszlo to zobacze co sie bedzie dalej dzialo. Dziekuje poki co. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 paź 2010 - 17:25:42
skoro bóle były od niedawna i już ustępują to może faktycznie nie jest to nic poważnego i nie trzeba się tym zbytnio martwić, jeśli natomiast pojawiałyby się ponownie to dobrze byłoby to wyjaśnić u lekarza bo tak jak Ci pisałem wcześniej przyczyny mogą być bardzo różne Odpowiedz Cytuj
18 paź 2010 - 00:34:14
Bol przeszedl. Aczkolwiek tak czy siak ide na badania za kilka tygodni. Dziekuje za odpowiedzi poki co. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.