Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 0 rafalpe
10 lut 2009 - 11:14:47
Witam,
pod koniec grudnia zrobiłem badania krwii, wyszły ok poza ALAT - 136. Od razu wykonałem USG - wynik prawidłowy. Pomyślałem że to od złej diety (alkoholu w ogóle nie pije) i od nadwagi. Cały styczeń trzymałem dietę, najpierw brałem Essentiale Forte (3x2 tabletki dziennie) razem z Raphacholinem C, następnie Hepatil (3x1 tabletka dziennie). Dodatkowo kilka razy wziąłem Aspiryne (mam zbyt gęstą krew), kilka razy brałem Mg i K w tabletkach. Pod koniec stycznia zrobiłem kontrolne badania krwi z nadzieją na poprawę a tu szok sad smiley ALAT podniósł się do 182, ASPAT - 63, GGTP - 59 (norma 55). Bilirubina, fosfataza zasadowa, amylaza w normie. Przeciwciała anty HCV - nie wykryto, białko C-reaktywne CRP - 0,12 (max 0,50).
Odczekałem tydzień nie biorąc już ŻADNYCH leków i powtórzyłem ALAT. Wynik pokazał 170 (niższy o 12). Nic już z tego nie rozumiem. Czy możliwe że leki które brałem w styczniu zamiast pomóc - zaszkodziły?

Moje drugie pytanie dotyczy bólu pod prawym podżebrzem. Od kilku dni czuję, jakbym miał "nadmuchaną" wątrobę. Nie jest to ból ale taki dyskomfort. Czasami kłuje i to ostro promieniując do pleców (okolica prawej łopatki). Jak schyle głowę w dół to odczuwam ból mniej więcej po środku kręgosłupa bardziej po prawej stronie. Biegunki, wymiotów nie mam. Mam siedzącą pracę, gdy siedzę zgarbiony to bardziej odczuwam ten ból w okolicy kręgosłupa (takie jakby kłucie). Już sam nie wiem gdzie tkwi problem. Czy to boli wątroba, czy to coś z kręgosłupem sad smiley Dodam też, że od miesiąca przeżywam bardzo duży stres. Czy mogą być to nerwobóle? Proszę o poradę, co to może być? Jakie jeszcze badania powinienem wykonać? Badania krwi miałem, echo serca też (wynik OK), kolonoskopie i gastroskopię też (wynik OK). Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Rafał Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.