Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 wrz 2010 - 18:25:52
Kilka miesiecy temu zaczely mnie bolec plecy w okolicy lewej lopatki, robilam mnustwo badan usg -ok nerka lewa wedrujaca, krew badania-ok, mocz -ok amylaza w moczu-ok, rtg klatki piersiowej-ok, kręgosłup skrzywienie esowate w odcinku piersiowym.Przez wakacje bóle jakby ustały, kilka razy byłam na masażu, mialam bardzo spiete miesnie jak kamienie.
Od kilku tygodni ból powrocił ze zdwojona siła boli strasznie, boli pod zebrami z przody lewa strona, tak jakby w srodku jakis narzad, nie zebra(kosciec), bolą z tyłu plecy równolegle do tych żeber, okolice lewej łopatki.Dolegliwosci sa straszne nie mam pojecia co to jest, mam tez zaparcia ktore mnie mecza od jakiegos czasu może to ma związek a moze jednak to dolegliwosci ze strony trzustki , lub żoładka, jelit jednak nie mam zgagi, mdłości itp ból jest przeszywajacy czasem trzyma i puszcza! Proszę o poradę!!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 wrz 2010 - 19:26:40
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
pracujesz? czym się zajmujesz?
czy bóle nasilają się np. 1-2 godzin po posiłku? albo na czczo?
czy ból pod żebrami promieniuje jednocześnie pod lewą łopatkę?
pisząc o bólu pod żebrami chodziło Ci o bóle brzucha poniżej żeber czy ból jakby za żebrami?
jakieś drętwienia, mrowienia, bóle kończyn dolnych albo górnych się zdarzają?
czy jak pojawiają się te bóle brzucha częściej oddajesz stolec? jest on luźniejszy? po wypróżnieniu bóle ustępują? Odpowiedz Cytuj
20 wrz 2010 - 14:47:05
Mam 28 lat .Jestem instruktorką jazdy konnej- jezdźcem dosc małej wagi 48kg.Bóle sa cały czas praktycznie nie przechodza tak jakbym miala wbity nóż w plecy przez zebra.Tak ból promieniuje do góry na łopatkę i w dół okolice nerek i boli pod łopatką tak jakby w srodku pleców lekko z lewej strony.Ból jest dziwny jakby za zebrami ale z przodu no i z tyłu na plecach po teej samej stronie.Zdarza sie ze dretwieje mi lewa reka ale rzadko, czasem ból piszczeli.Boli mnie cały czas nie ważne czy oddaje stolec czy nie , mam raczej twardy stolec nie sa one luzne,po wypróznieniu i tak ból dokucza, wezeł chłonny pod lewą pachą tak jakby byl powiekszony i tez boli.Nie mam pojecia co to moze byc może jakas choroba miesni albo hormony nie mam pomysłu prosze o porade? Odpowiedz Cytuj
20 wrz 2010 - 16:02:33
Dodam że jak wciągne brzuch to te lewe żebra tuż nad brzuchem sa wieksze niz prawe tak jakby było wypchnięte.Pozdrawiam Ania Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 wrz 2010 - 11:51:29
jak dla mnie z tego co opisujesz swoje dolegliwości, to wydaje mi się że najbardziej prawdopodobne są jakieś nerwobóle, bóle mięśniowe, być może związane z kręgosłupem
myślę że musisz pokazać się z powrotem lekarzowi rodzinnemu, przepisze coś przeciwbólowego, jakieś zabiegi to powinno pomóc, dodatkowo może trzeba skierować Cię do neurologa, wprawdzie piszesz że RTG klatki piersiowej jest OK ale może jednak coś tam dzieje się złego z kręgosłupem czego nie widać na RTG i trzeba wykonać tomografię komputerowa albo rezonans magnetyczny Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2010 - 17:56:52
Byłam u lekarza rodzinnego dosttałam skierowanie na ciagłą rechabilitację , bo te bóle to ponoć przez mój esowty kręgosłup w odc.th.Przepisał mydocalm i ketonal który i tak nic nie daje nadal boli.Dziwi mnie to jednak że często miewam przeziębienia, ból gardła, kaszel nie mogę tego wyleczyc zastanawiam się bo moze zrzera mnie jakies raczysko płuca, żebra , kregosłup lub cos innego.Nadal nie wiem co mi jest a ból coraz gorszy? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 wrz 2010 - 15:48:17
jak by to było jakieś raczysko to najprawdopodobniej wyszłoby to w badaniu RTG klatki piersiowej, a u Ciebie nic takiego nie ma, rak kości i płuc dobrze widać na zdjęciach rentgenowskich więc nie musisz się o to martwić Odpowiedz Cytuj
26 mar 2011 - 08:37:11
Witam moja sytuacja sie nie poprawila bole jak byly tak sa teraz boli i z prawej i z lewej mam wrazenie ze jak zjem to sie nasila,pali mnie w gardle zrobilam badania alat ,aspat w normie amylaza lipaza w normie, bilirubina 2,45 czyli wysoka helikobakter 27 tez nieznacznie podwyższony .Czesto mam zawroty glowy i nie moge oddychac.Co mi jest na dniach ide do ortopedy ale mam wrażenie ze to cos z przewodem pokarmowym.Prosze o jakas wskazowke juz rok sie mecze jest coraz gorzej. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 mar 2011 - 23:55:48
bilirubina może wzrastać przy hemolizie (rozpadzie krwinek czerwonych albo przy niedrożności dróg żółciowych, ewentualnie choroby miąższu wątroby, ale dobry AspAT i AlAT raczej za tym nie przemawiają
na pewno w celu ustalenie przyczyny podwyższonego poziomu bilirubiny trzeba zbadać morfologię krwi, bilirubinę sprzężoną i niesprzężoną, GGTP, USG brzucha
co do dolegliwości bólowych to może trzeba zrobić tomografię komputerową albo rezonans magnetyczny, na te badania kierują już specjaliści, na przykład właśnie ortopeda Odpowiedz Cytuj
31 mar 2012 - 22:45:29
Ja mam podobne bóle do twoich .Przeszłem kilkanaście rehabilitacji a bol nadal sie utrzymuje.Leki wogóle nie pomagaja. Juz nie mam siły na te bole. A mam dopierso 37 lat. Z tym bolem w odcinku piersiowym walcze juz ponad rok. Bóle mam co dziennie. Odpowiedz Cytuj
22 paź 2012 - 09:25:06
Ja mam prawie 19 lat i również pojawiły się u mnie takie bóle, z początku myślałam że to żebra mnie tak bolą, że coś zrobiłam ale ból pojawił się na spacerze i nie uderzyłam się wtedy nic. Ból promieniował tak, że sądziłam iż to nerka tak na prawdę mnie boli jednakże na drugi dzień ustał ból w okolicy nerki a pojawił się z przodu, jakby właśnie za żebrami, bo gdy naciskam ostatnie żebra [ sprawdzałam czy po dotknięciu będzie boleć ] to odczuwam gorszy ból, a niżej żeber czułam jakby coś.. Spanie na lewym boku sprawia mi dyskomfort, ruch sprawia mi jakikolwiek ból, szczególnie gdy wciągam brzuch, kaszle czy też próbuję wstać z łóżka bądź fotela. Do tero również dochodzi ból łopatki, a wczoraj wieczorem wciągając brzuch czułam ucisk w okolicach serca, tak promieniowało. Dziś jednak dostałam solidnych gazów przez co zaczynam się zastanawiać nad niestrawnością bądź coś w ten deseń.. Przeglądałam już masę stron z chorobami, czytałam wiele rzeczy.. Do lekarza nie mam czasu iść dlatego sama umieściłam tutaj wątek, jednakże nie opisałam wszystkich dolegliwości, bo robiłam to na szybko. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 paź 2012 - 13:59:21
Katsumi93:
przyczyny takich bólów w klatce piersiowej czy tuż poniżej mogą być różne, na pewno pod uwagę trzeba wziąć kręgosłup, stany zapalne ściany klatki piersiowej, tutaj ból często nasila się przy głębokim wdechu, przy kaszlu, niekiedy uczucie ucisku czy bólu w klatce piersiowej związane jest z napadami lęku, uczucie dyskomfortu w lewym nadbrzuszu może wynikać właśnie z problemów żołądkowych, niekiedy powiększenie śledziony daje dyskomfort w tej części ciała
niestety nie zdiagnozujesz się sama, jeżeli chcesz ustalić przyczynę musi Cię zbadać lekarz, wykonać dodatkową diagnostykę i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej Odpowiedz Cytuj
02 lis 2012 - 22:48:37
Ja zrobiłem chyba wszystkie badania . USG gastroskopia krew badania moczy RDG klatki piersiowej ob i Niby wszystkie badania dobre a ból odczuwam w odcinku piesiowym kregosupa.Na środku kregosupa i zas w ciagu dnia przechodzi mi na łopatki. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 lis 2012 - 09:52:38
Damianrzepka:
chyba chodziło Ci o badanie RTG, tak?
rozumiem że badanie RTG odcinka piersiowego kręgosłupa nie wykazało żadnych zmian zwyrodnieniowych, obniżenia przestrzeni międzykręgowych itp?
czy dokładniejsze prześwietlenia kręgosłupa były wykonywane? TK albo MRI?
gdzie te bóle dokładnie się lokalizują? czy promieniują gdzieś? czy coś je nasila?
czy nie zaczęły się po jakimś szarpnięciu, gwałtownym ruchu? dźwignięciu?
pracujesz? czym się zajmujesz? uprawiasz jakieś sporty? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.