Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 lut 2009 - 15:09:30
Witam
15 lutego będąc na nartach przewróciłem się niefortunnie i coś stało mi się w lewym kolanie. Podczas upadku lewe kolano "wygieło" mi się do środka. Następnego dnia ból był dosyć mocny szczególnie przy ruszaniem nogą, gdy wykonywałem mały zakres ruchu nie było tak zle, ale gdy chciałem bardziej wyprostować lub szczególnie zgiąć to bardzo bolało. Kolano smarowałem żelem fastum, nurofen i nosiłem opaskę elastyczną. 21 lutego postanowiłem iść na pogotowie, zrobiono mi tam zdjecie rtg i chirurg po obejrzeniu go kazał się położyć i zaczął ruszać nogą, zginać i prostować- miałem mu powiedzieć kiedy i w którym miejscu boli. Ból występował głównie po wewnętrznej stronie kolana. Lekarz stwierdził, że to skręcenie i dał mi maść traumon, która własnie jak wyczytałem jest na skręcenia. Dziś czyli po 24 dniach ból praktycznie całkowicie ustąpił, lecz podczas dłuższego siedzenia mam wrażenie "zastania" się tego stawu i gdy wykonuje ok. 10-15 pierwszych kroków kolano to mnie boli, szczególnie właśnie wewnętrzna część i to ścięgno które jest pod stawem kolanowym też we wewnętrznej części. Podobnie dzieje się również podczas dłuższego stania w miejscu.

Tutaj moje pytanie, czy mogłem zerwać któreś z wiązań czy coś takiego? Lekarz z pogotownia był hmm "nierozmowny" i za wiele się od niego nie dowiedziałem, odniosłem wręcz wrażenie, że przebadał mnie tak "na sztukę" Neutral Proszę o jakieś rady... Udać się do jakiegoś specjalisty czy to z czasem przejdzie? Odpowiedz Cytuj
12 lut 2009 - 13:29:02
Przy takich urazach czesto dochodzi do uszkodzeń w obrebie więzadeł. W twoim przypadku byc moze więzadło poboczne piszczelowe. Dobrze byłoby zrobic USG żeby ocenic stan więzadeł a potem rehabilitacja np:laser, pole magnetyczne , ultardźwieki Odpowiedz Cytuj
12 lut 2009 - 15:47:18
Mam dokładnie to samo! Jednak lekarz na pogotowiu dokładnie mi to wszystko wyjaśnił. Otóż podczas tego wypadku na nartach (tak w ogóle to mnie się to przytrafiło 17 styczniasmiling smiley wyskakuje i wskakuje rzepka. W momencie kiedy się przemieszcza to delikatnie uszkadza mięśnie i więzadła w okolicy i dochodzi do miejscowego zapalenia. Dlatego trzeba smarować kolano maścią z antybiotykiem np Voltaren systematycznie i ciągle. Ja sobie to odpuściłam wierząc, że jakoś minie. Jednak po 2 tygodniach wzięłam się za smarowanie. Z początku bolało tylko bardziej, tak, że ból budził mnie w nocy ale teraz jest lepiej. No i możesz zainwestować w opaskę na kolano taką wzmacniającą. Pomoże. Odpowiedz Cytuj
14 lut 2009 - 13:20:16
Po urazie dochodzi owszem do stanu zapalnego ale jest to aseptyczne zapalenie. Nie stosuje sie antybiotyków tymbardziej maści z antybiotykiem. A voltren jest maścią przeciwzapalną, ale absolutnie nie zawiera antybiotyku tylko diklofenak czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Podobne działnie mają takie żele jak ketonal żel, olfen, dr.żel, dikloziaja idt. zmienia sie nazwa lub rodzaj użytego leku. Stosując tego typu maści czy żele pamiętac należy iż ograniczają one miejscowo ukrwienie i długotrwałe stosowanie może powodowac zwapnienia np. przyczepów mięśni. Do dłuższego stosowania zdecydowanie lepsza jest maśc końska ( chłodząca) lub maści na bazie arniki i kasztanowca Odpowiedz Cytuj
14 lut 2009 - 13:20:16
Po urazie dochodzi owszem do stanu zapalnego ale jest to aseptyczne zapalenie. Nie stosuje sie antybiotyków tymbardziej maści z antybiotykiem. A voltren jest maścią przeciwzapalną, ale absolutnie nie zawiera antybiotyku tylko diklofenak czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Podobne działnie mają takie żele jak ketonal żel, olfen, dr.żel, dikloziaja idt. zmienia sie nazwa lub rodzaj użytego leku. Stosując tego typu maści czy żele pamiętac należy iż ograniczają one miejscowo ukrwienie i długotrwałe stosowanie może powodowac zwapnienia np. przyczepów mięśni. Do dłuższego stosowania zdecydowanie lepsza jest maśc końska ( chłodząca) lub maści na bazie arniki i kasztanowca Odpowiedz Cytuj
15 lut 2009 - 20:26:37
Witam ponownie
Byłem w środe u tego chirurga, zbadał mnie moim zdaniem dużo dokładniej niż ten na pogotowiu, chociaż i tak to jakoś tak krótko trwało- diagnoza "lekkie skręcenie, łękotki w porządku, wiązadła raczej też. Jest mały "wysięk" (chyba coś takiego?) w stawie, ale powinien samoczynnie ustąpić, proszę robić zimne okłady wieczorem na kolano i przyjść za tydzień. Zobaczymy jak wtedy będzie sytuacja wyglądać i co dalej zrobimy"

Hmm co o tym myślicie? Odpowiedz Cytuj
16 lut 2009 - 09:47:02
HMmm Chyba taką właśnie maść przeciwzapalną miałam na myślismiling smiley A tak w ogóle to byłam na nartach, weekend jeżdżenia, kolano nie bolało i wszystko ok. Cała i zdrowa jestem, także voltaren działa! Odpowiedz Cytuj
01 sie 2009 - 15:24:08
Witam! Mam taki problem, w 2007 roku miałem rekonstrukcję wiązadła krzyżowego przedniego lewej nogi. Urazu doznałem w ten sposób, że kolano wyłamało mi się w przeciwnym kierunku do właściwego kierunku jego zgięcia. Obecnie tydzień temu podczas wygłupów chyba nadmiernie obciążyłem te właśnie kolano przez co poczułem jakby ześliźnięcie się wewnątrz stawu. Następnego dnia zauważyłem z tyłu nogi małego krwiaka. Obecnie już nic nie mam ale założyłem profilaktycznie stabilizator. Ponadto zauważyłem, że nie mogę biegać bo jak próbuję to biegnę jak 70 letni dziadek, a kiedy nie miałem na sobie stabilizatora to przy ruszeniu poczułem niestabilność stawu. Obawiam się o to żeby nie powtórzyła się historia z wiązadłami. Czy to możliwe, że ponownie mogłem doznać poważnej kontuzji stawu? Bólu jako takiego nie czuję ale przyznam się, że trochę spanikowałem. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 sie 2009 - 09:41:57
a czy staw jest opuchnięty?
czy jest zaczerwieniony?
czy jest ocieplony nadmiernie?
jak ten krwiak wyglądał? czy pojawił się pod skórą jakiś wylew krwi pod kolanem? czy może jest to jakiś wyczuwalny guzek?

myślę że jeśli nie masz dodatkowych objawów to raczej nie doszło do uszkodzenia więzadła, ale na wszelki wypadek możesz zgłosić się do lekarza, może zdecyduje się wykonać przynajmniej USG stawu Odpowiedz Cytuj
03 sie 2009 - 02:47:14
Nie mam opuchlizny, a i krwiak już znikł. Miał on formę małej kropeczki, jakbym czymś się ukłuł. Chwilami odczuwam ból prawego ścięgna w tej nodze, no i jak mocniej ją obciążę to czuję lekki ból w stawie. Idę zaraz do lekarza na wszelki wypadek. Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
03 sie 2009 - 02:51:00
Kolano jest normalnie zimne i zewnętrznie nie widzę żadnych innych objawów. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sie 2009 - 17:13:22
jeśli to jest taki szpilkowaty niewielki krwiaczek na powierzchni skóry to nie sądzę aby miał on jakikolwiek związek z urazem kolana

być może doszło tylko do jakiejś niewielkiej kontuzji kolana, jaka zdarza się czasem każdemu aktywnemu człowiekowi, ale skoro już wybierasz się do lekarza to tym lepiej, nie wiem czy zdecyduje się on na jakieś badania, ale jeśli problemy będą utrzymywać się długo i nie będą się zmniejszać to wtedy na pewno trzeba będzie zrobić badania, RTG, USG a może nawet rezonans magnetyczny tego stawu Odpowiedz Cytuj
05 sie 2009 - 05:21:11
Lekarz domowy zbadał i nic nie stwierdził ale dał skierowanie do ortopedy...i tu się zaczynają schody bo kolejka na NFZ - najwcześniej we wrześniu, a L4 tylko 4 dni hehe! No i co robić? A no płacić 80 złotych za wizytę prywatną. Znając życie na jednej się nie skończy ale w kolejce do września czekać to bez sensu.Tylko teraz się zastanawiam - po jaką cholerę ja płacę za ten NFZ skoro i tak muszę dać za wizytę dodatkowo skoro się normalnie dopchać nie można. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 sie 2009 - 07:29:19
niestety taka jest rzeczywistość w Polsce ;/
zawsze możesz próbować w dzień w który przyjmuje ortopeda podejść do rejestracji i zapytać czy nie ma możliwości aby przyjął Cię dodatkowo, bardo często to się udaje, jeśli akurat w dany dzień ktoś się nie zjawi albo lekarz "wyrobi" się wcześniej z planowymi pacjentami Odpowiedz Cytuj
24 mar 2011 - 15:19:01
witam...lekko ponad tydzien temu na treningu skrecilem kolano...wygladalo to tak ze podczas skretu w prawo prawa noga od kolana w dol zostala w miejscu...poczulem wtedy strzykniecie w kolanie ale od razu wrocilo ono do normalnej pozycji...niestety juz nie moglem biegac...bol nie byl az taki duzy ale podczas podjecia proby przebiegniecia sie czulem jak mi to kolano "ucieka" i ze nie mam sily w nim...na drugi dzien juz bylo gorzej...ledwo po schodach wchodzilem...zakres ruchow byl mocno ograniczony...czasami zdarzalo sie ze wyskakiwalo mi i spowrotem wracalo towarzyszyl przy tym ogromny bol...pojechalem do lekarza zrobili mi zdjecie i stwierdzono skrecenie kolana...nosze opaske smaruje ALEVE (jakos taks ie to pisze;p) moglem juz normalnie chodzic co prawda na bieganie to jeszcze za wczesnie...ale dzisiaj kolano mi wyskoczylo dwa razy a za drugim razem to chyba mocniej bo znowu mam ograniczony zakres ruchow i chodzic tez nie moge normalnie...kolano nie jest spuchniete ale jest ono cieplejsze od drugiego...czy jest prawdopodobienstwo jakiegos powarzniejszego uszkodzenia kolana...? pierwszy raz mam takie problemy...ile mniej wiecej czasu leczy sie skrecenie...? nie ukrywam ze bardzo mi zalezy na jak najszybszym powrocie to uprawiania sportu...czy jest prawda ze nastepne skrecenia kolana beda mi sie latwiej przydarzac...? z gory dzieki za odpowiedz...pozdrawiam...smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 mar 2011 - 17:07:18
Sawik:
rozumiem że lekarz badał kolano i stwierdził że nie ma objawów poważniejszego uszkodzenia jakichś struktur stawowych, wtedy często kolano jest intensywnie spuchnięte i pojawiają się krwiaki, najprawdopodobniej u Ciebie właśnie jest to skręcenie, w zależności od tego jak silny był to uraz, to leczenie będzie trwało od tygodnia do kilku tygodni, najważniejsze tutaj jest to żeby nie nadwyrężać kolana, bo się będzie trudniej goiło a i w przyszłości łatwiej będzie o podobny uraz, jeżeli dasz czas na regenerację swojemu kolanu to nie powinno być w przyszłości bardziej podatne na podobne skręcenia Odpowiedz Cytuj
23 kwi 2011 - 17:43:43
Witam...
od mojego skrecenia kolana minelo juz jakies 5-6 tyg...nadal nie moge zgiac kolana do konca...czuje wtedy bol...oszczedzalem je wiec nie wyskakiwalo mi jakos mocno...lecz czuje ze jakbym zrobil jakis nieodpowiedni ruch to tak by sie stalo...ponadto czasami mnie boli a w szczegolnosci w miejscu wiezadla bocznego piszczelowego...jest nieznacznie spuchniete...a co mnie najbardziej martwi jest ono luzne...tzn ze jesli siedzac na krzesle trzymam noge na ziemi lekko ja dociskajac i probuje pokrecic stopa to staw w kolanie nie jest taki stabilny jak w drugim...czy tak powinno byc...? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 kwi 2011 - 17:55:44
Sawik:
w takim razie trzeba wrócić do lekarza z problemem, najlepiej do ortopedy, lekarz Ci zbada kolano i oceni czy faktycznie coś może być z więzadłem albo łąkotką, bo tak przez internet bez badania bardzo trudno jest powiedzieć coś sensownego, jeżeli będzie coś nie tak lekarz może skierować Cię na rezonans magnetyczny tego kolana który jest bardzo użyteczny w takich sprawach
a może wystarczą tylko zabiegi i rehabilitacja Odpowiedz Cytuj
26 paź 2011 - 14:54:13
Witam ponownie.
Niedawno miałem zrobiony rezonans mojego kolana i w opisie mam coś takiego:
"Badanie MR kolana prawego wykonane w obrazach T1, T2 i PD-zależnych, w płaszczyznach strzałkowych, poprzecznych i czołowych.

Aparat wyprostny kolana prawidłowy. Zachyłek nadrzepkowy nieposzerzony. Więzadła poboczne prawidłowe. Więzadło krzyżowe przednie o prawidłowym niskim sygnale, ciągłość włókien więzadła zachowana. Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości, pogrubiałe, wykazuje podwyższony sygnał w obrazach PD-zależych, w obrazach T2-zależnych odcinkowe, dyskretne ognicha podwyższonego sygnału. Obraz MR sugeruje częściowo uszkodzenie więzadła. Łąkotki bez uszkodzeń. Chrząstki szkoliste gładkie, o jednorodnym sygnale. Dół podkolanowy bez patologii." opis robiła Pani dr K. Wróblewska. Nie ukrywam, że z tego wszystkiego roumiem tylko jedno zdanie więc proszę o pomoc...przypominam, że kolano nie jest stabilne ale nie przeszkadza mi to w truchtaniu i nie boli mnie... do ortopedy mama dopiero na 7 listopada...pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 paź 2011 - 15:15:44
to pogrubienie więzadła oznacza że było ono uszkodzone, naciągnięte i osłabione, powstał tam stan zapalny i obrzęk, najważniejsze że nie było jakiegoś zerwania, myślę że to powinno się stopniowo goić i będzie coraz lepiej
na pewno trzeba jeszcze na nogę uważać
pokaż się z tym lekarzowi jeszcze, może dodatkowo przepisze jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne, zmniejszają one stan zapalny, obrzęk i dolegliwości bólowe, powinny trochę pomóc Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.