Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 wrz 2010 - 18:41:58
29 maja tego roku skręciłem kostke. Zdiagnozowano skręcenie 3-go stopnia. 15 sierpnia zakończono leczenie. Opuchlizna zmalała i była na prawdę niewielka. Grałem kilka meczy w noge z opaska uciskową i wszystko było ok. Czasami zdarzało się ,że zabolało przy zlym ustwieniu stopy.
Niestety dzisiaj stanąłem jakoś niefartownie ale nie na boku nogi tak jak przy skręceniu, tylko inaczej. Kostka zabolała, zrobiłem sobie 5 minut przerwy i potem już nie bolała. Mogłem biegać normalnie i mialem pełen zasięg ruchu. Praktycznie ból był normalny tak jak czasami gdy źle ustawi się stope.
Teraz jestem w domu i po 2h od meczu zauważyłem ,że kostka napuchła, ale nie jest czerwona i nie boli. Mogę chodzić, biegać.

Zastanawiam się czy jej sobie kolejny raz nie skręciłem.
Czy mam iść do lekarza?
Czy pomoże mi ktoś i udzieli odpowiedzi? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 wrz 2010 - 19:46:28
pewnie więzadła po tym pierwszym skręceniu nie były jeszcze w pełni zabliźnione, nie wiem jak zalecił Ci lekarza ale wydaje mi się że po takim skręceniu trzeba bardzo powili wracać do sportu, zwłaszcza do takich gdzie o kontuzję nietrudno
na pewno powinieneś sobie dać spokój ze sportem na jakiś czas, na miesiąc, dwa albo trzy, zależy jak to się będzie goiło, chodzić w opasce i skonsultować się jeszcze z lekarzem
takie kontuzje lubią się powtarzać Odpowiedz Cytuj
28 lis 2010 - 21:36:17
Jestem już 6 miesięcy po wypadku a kostki nadal różnią się od siebie. Skręcona kostka jest lekko opuchnięta i troche większa od prawej. Nie boli podczas chodzenia, biegania. Jedynie po dłuższej grze w piłke nożną troche poboli i przestaje szybko.
Czy taka opuchlizna kiedyś zniknie?
Czy to normalne ,że różnią się troche od siebie?
Czy mam iść do lekarza?

Lekarz stwierdził jak zakończył leczenie ,że opasek uciskowych nie mam nosić nawet przy grze bo staw jest stabilny i niepotrzebnie bym osłabiał mięśnie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 lis 2010 - 10:47:07
jeśli widzisz że jedna kostka jest jakby spuchnięta to jest to wskazanie do wizyty u lekarza, przynajmniej rodzinnego, kostka nie puchnie bez przyczyny, zwłaszcza u młodego człowieka, może coś tam z aparatem więzadłowym jest nie tak, może warto zrobić RTG czy USG a nawet skierować do ortopedy Odpowiedz Cytuj
29 lis 2010 - 13:53:53
A jakie jest postepowanie leczenia w przypadku uszkodzonego aparatu wiązadłowego? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 lis 2010 - 14:48:33
oj bardzo różnie, wszystko zależy od tego co i jak bardzo zostało uszkodzone, czasami nie robi się w zasadzie nic, tylko zaleca się unikanie wysiłku, czasami zakłada się jakieś zaopatrzenie ortopedyczne a nieraz wykonuje się artroskopię czy nawet operację, to wszystko zależy przede wszystkim od stopnia urazu Odpowiedz Cytuj
30 gru 2010 - 17:17:36
To jest zdjęcie zrobione w 29.czerwca 2010r po sciągnięciu gipsu. Lekarz zdiagnozował ,że nie ma niestabilnści oraz ,że zaleczyło się pekniecie kostki.
Mimo to gdy dłużej chodze boli mnie wewnętrzna częśc kostki.
Czy wszystko jest w porządku?

[www11.speedyshare.com] Odpowiedz Cytuj
30 gru 2010 - 17:17:58
[www.speedyshare.com] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 gru 2010 - 22:57:15
nie jestem ekspertem od oceny tego typu zdjęć akurat ale ja także tutaj nie widzę niczego niepokojącego, jeśli podobnie powiedział Twój lekarz to myślę że nie masz się czym martwić i powinno być wszystko dobrze Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.