Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 wrz 2010 - 21:40:51
glukoza na czczo .......76 mg%
glikoza po 1 godz........134mg%
glikoza po 2 godz........159 mg%
czy taki wynik jest prawidłowy czy jet możliwe aby glukoza po 2 godz była wyższa od glukozy po 1godzinie czy nie wystąpiła pomyłka...bardzo proszę o odpowiedź Odpowiedz Cytuj
02 wrz 2010 - 09:11:46
po podaniu 75 g glukozy i nieprawidłowym wyniku testu lub stężeniu glukozy powyżej 180mg% konieczna jest wizyta w poradni diabetologicznej
wiem bo byłam w Warszawie w trakcie ciąży w klinice diabetologicznej ponieważ mój ginekolog miał stare normy do 140 Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 wrz 2010 - 12:18:32
jeśli faktycznie w drugiej godzinie od obciążenia glukozą jej wartość była wyższa od 140mg% (a u Ciebie taka była) to można rozpoznać tak zwaną nietolerancję glukozy, nie jest to jeszcze cukrzyca ale stan przedcukrzycowy, który z czasem może się przerodzić w cukrzycę, którą potwierdza się gdy 2 godz. po teście glikemia wynosi przynajmniej 200mg%
na pewno Twój wynik jest wskazaniem do konsultacji ze specjalistą Odpowiedz Cytuj
02 wrz 2010 - 13:29:52
ale chodzi też mi o to czy jest możliwy taki wynik że po godzinie glukoza jest NIŻSZA od glukozy po 2 godzinach...
nie powinno być np tak że po godz 159mg% a po 2 godz 136 mg%... Odpowiedz Cytuj
02 wrz 2010 - 13:52:09
znalazłam swoje wyniki, w pierwszej ciąży chodziłam do 2 ginekologów z czego jeden powiedział że mam cukrzyce ciążową i ryczałam przez tydzień. Inny ordynator szpitala na wizycie prywatnej powiedział że jest OK, tylko nie przesadzać ze słodyczami i owocami o dużej zawartości cukru, w klinice w Warszawe już w rejestracji Pani w okienku odesłała mnie do domu mówiąc że wyniki mam w normie. Znalazłam je po obciążeniu 50 po 1godz. -146
po obciążeniu 75 po 1godz.-167. Tyle mi zrobili w przychodni a prywatnie zrobiłam jeszcze raz po tygodniu:
obciążenie 75 po 1godz. 166mg/dl
po 2godz. 102mg/dl
Laborantka powiedziała aby nic nie jeść i iść dużo chodzić to wynik bedzie dobry, bo jak będę siedziała to tylko mi cukier urośnie a tak to go spalę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 wrz 2010 - 12:38:06
Ewa:
tak generalnie z czasem poziom glukozy powinien się obniżać, to znaczy po godzinie generalnie powinien być wyższy niż po dwóch
a co? masz podejrzenia że pojawił się jakiś błąd?
trudno mi powiedzieć, najlepiej skonsultować to z internistą Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.