Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 sie 2010 - 11:59:40
Witam.
Proszę o pomoc.
W styczniu tego roku miałem dziwny ból prawego jądra - jak badałem palpacyjnie jądro to nie bolało. Poszedłem z tym problem do urologa, który powiedział, że wszystko jest w porządku.
Po jakimś czasie taki niby ból zniknął.

Jakieś 7 tygodni temu znowu pojawił się taki ból w prawym jądrze, który z czasem zaczął przechodzić na staw biodrowy, kość udową oraz kolano. Jak stanę na prawej nodze i zacznę się obracać prawo-lewo przy stopie położonej na ziemi to czasem odczuwam ból w stawie biodrowym - taki delikatny.
Dodatkowo coś mi strzelało w stawie biodrowym i nie było to zwykłe strzelanie tak jak np strzelają kolano przy przysiadach. Poszedłem do lekarza, który mi przepisał lek structum - strzelanie zniknęło, ale nadal występuje ból.
Jednoczśnie mogę bez problemu wykonywać wszelkie ruchy prawą nogą. Czasem pojawia się delikatny ból. Jedyne co mnie martwi - podczas brania prysznica muszę kucać w wannie (jestem wysoki) to jak potem wstaję to prawa noga jest bardzo "zmęczona" takim kucaniem. Czuję, że ma mniej siły.

Poza lekarze podejrzewają, że mam IBS i nerwicę.

Często też jak się za bardzo najem to odczuwam taki ból w lewym nadbrzuszu, zaraz pod kościami żebrowymi z lewej strony, prawie z boku ciała. Ból się nie zwiększał przy ucisku. Jednocześnie czuję jak ciągnie mnie trochę esica i zstępnica. Jak wezmę nospę to ból znika.

Dodatkowo czasem mi przeskakuje w lewym nadbrzuszu - w tym miejscu co mnie czasem boli jak się najem.

Moje badania:
- jakiś 1 miesiąc temu: OB-2, crp - ujemne, test waler rosa - ujemny, próby wątrobowe, trzustkowe - dobre, Fe - dobre, Na, K - dobre.
- 4 tygodnie temu USG jamy brzusznej - narządu bez zmian
- wrzesień 2009 - kolonoskopia - esica ufiksowana w zrostach.

Moje pytania:
1. Czy mogę mieć jakąś chorobę nowotworową kości, która włąśnie się tak objawia - bólami kości, stawów i podżebrzem?
2. Czy ten ból co mam w podżebrzu, może pochodzić od raka żołądka (ból się pojawia jak się najem, ale nie zawsze - czasem mogę jeść bez umiaru i nic mi nie jest)?? Dodam, że nie mam kwaśnego odbijania, zgagi. Co do tego bólu w podżebrzu - to jak byłem na USG brzucha, to lekarz mi powiedział, że trzustka jest przysłonięta gazami w jelicie grubym. A trzustka jest właśnie w lewym podżebrzu. Czy może to być jakiś guz tutaj co powoduje ból oraz gromadzenie się w tym miejscu gazów?
3. Czy nerwica może dawać takie objawy łącznie z bólami stawów?
4. A czy spanie w jakichś dziwnych pozycjach w nocy (o których nie wiem) może powodować, że np nadwytrężam sobie jakieś mięśnie i stawy w nocy i to one mnie bolą??

Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
23 sie 2010 - 08:45:18
Proszę o pomoc i odpowiedź na moje pytania. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 sie 2010 - 11:57:02
w jakim jesteś wieku?
1. Twoje objawy nie wskazują w żaden sposób na chorobę nowotworową
2. rak żołądka nie daje najczęściej dolegliwości bólowych, w USG wykryto by guza gdyby taki był
3. tak nerwica może dawać takie objawy, zwłaszcza że widzę że strasznie przejmujesz się potencjalnymi nowotworami mimo że badania masz dobre
4. jakieś tam znaczenie może to mieć, ale może ogólnie te bóle stawu biodrowego i nóg są spowodowane jakimiś problemami z kręgosłupem, miałeś jego prześwietlenie kiedykolwiek? Odpowiedz Cytuj
30 sie 2010 - 19:36:40
Witaj Arturo.
Mam 30 lat.

A czy spotkałeś się kiedyś z przypadkiem nerwicy stawów?

Miałem rtg kręgosłupa lędźwiowego rok temu - zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej i skolioza.

Od jakiegoś czasu jak rano wstaje boli mnie w dole pleców i tak jakby jądro. Boję się, że to może być rak jądra, który dał już przerzuty do kości i dlatego mnie tak boli.

Czy zna ktoś może jakieś zestawy ćwiczeń na kręgosłup lędźwiowy?

A na stawy biodrowe?

Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 sie 2010 - 14:10:54
bezpośrednio z nerwicą stawów to nie, ale generalnie nerwica może dawać przeróżne objawy somatyczne
generalnie wygląda na to że jesteś przeczulony na punkcie nowotworów o których cały czas piszesz i nie dają Ci one spokoju, to jest chyba Twój podstawowy problem
byłeś badany, okazało się że wszystko jest ok więc staraj się trochę mniej myśleć o chorobach a i poprawa przyjdzie
co do ćwiczeń na kręgosłup to proponuję o to zapytać lekarza rodzinnego, niech skieruje Cię na jakieś ćwiczenia, gdzie od rehabilitanta nauczysz się jak poprawnie je wykonywać i będziesz mógł je robić we własnym zakresie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.