Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 sie 2010 - 18:30:06
Przypadkiem zrobiłam pomiar cukru we krwi i okazuje się, że mam wyniki ponad normę.Rano, na czo do 118 jednostek, potem wzrasta nawet do 150 i to 2 godz, po posiłku. A niekiedy spada do 40 jednostek.Czy to już cukrzyca? Pilnie trzeba do lekarza? Czy są preparaty ziołowe wspomagąjące usuwanie cukru. Czy takie zaburzenia powodują moją nadpotliwość twarzy i głowy? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 sie 2010 - 12:04:14
nie to nie jest jeszcze cukrzyca, ale już blisko, cukrzycę rozpoznajemy między innymi gdy poziom glukozy na czczo sięga 126mg/dl
na pewno jednak Twoje wyniki są niepokojące i powinnaś zaczerpnąć porady lekarskiej
sądzę że należałoby wykonać doustny test obciążenia glukozą aby ostatecznie sprawdzić co tak naprawdę się dzieje Odpowiedz Cytuj
14 sie 2010 - 20:24:01
Witam! Dziękuję za odpowiedź.Na czym polega wzmiankowany przez Pana doustny test? Czy na zaburzenia w pracy trzustki ma wpływ przedłużający się stres? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 sie 2010 - 20:47:38
w pewnym stopni stres także może się przyczyniać, ale nie jest to raczej główny czynnik sprawczy za który uważa się skłonność osobniczą, dietę bogatą w cukry, zwłaszcza proste i małą aktywność ruchową
test ten polega na tym że pacjent wypija określoną ilość rozpuszczonej w wodzie glukozy i mierzy się poziom cukru na początku i po godzinie czy dwóch i na podstawie wyników stawia się rozpoznanie Odpowiedz Cytuj
15 sie 2010 - 20:19:43
witam! Dziękuję.W najbliższym czasie wybieram się do lekarza rodzinnego. Mam nadzieję,że za pomocą leków i diety można będzie nad tymi problemami zapanować .Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sie 2010 - 14:18:31
może nawet żadne leki nie będą potrzebne, ale trzeba to wszystko sprawdzić bo może to być zaczynająca się cukrzyca, a takich rzeczy lepiej nie bagatelizować, wykryta wcześnie leczy się dużo lepiej niż taka zaawansowana Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.