Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 sie 2010 - 11:49:20
Bardzo proszę o pomoc, bo już zaczynam się załamywać, nie wiem co mi jest sad smiley
Od jakiegoś miesiąca puchła mi jedna stopa, prawa cała aż do kostki.
Poszłam do ogólnego lekarza, który z podejrzeniem że to od żył, skierował mnie do chirurga. Chirurg powiedział, że to opuchlizna wynika z choroby układu limfatycznego, że należy nogę związywać bandażem żeby ją usztywniać, przepisał ketospray i tabletki cyklo3forte. Troche to pomagało, bo jak noga była związana to potem wyglądała normalnie jak ta druga a szczególnie z rana, pod wieczór bardziej puchła.
Jednak za kilka dni dolegliwości wróciły stopa zaczęła puchnąć bardzo i swędzieć, pojawiły się czerwone krostki.
Wybrałam się do ortopedy, który stwierdził, że to uczulenie na spray kazał odstawić i nogi nie bandażować, a noga zaczęła puchnąć jeszcze bardziej, zrobiła się czerwona taka jakby miejscami buraczkowa, wielka jak bania z bąblami z których sączy się wydzielina.
Poszłam znowu do chirurga on powiedział, że to nie uczulenie tylko ta choroba mi się tak rozwinęła, przepisał Keflex i Detralex i masci...leże z nogą w górze poprawy nie widać dodatkowo napuchła aż do kolana i na całym ciele pojawiła się wysypka takie czerwone plamy, strasznie swędzi..odstawiłam leki.
Poszłam dzisiaj do ogólnego i skierował mnie do dermatologa..Wyniki badań mam dobre. Nie ma stanu zapalnego.

PROSZĘ czy ktoś potrafi mi pomóc ??? Odpowiedz Cytuj
12 sie 2010 - 14:49:56
Proszę o jakieś porady sad smiley Psychicznie jestem zdołowana, nigdy nie chorowałam a teraz takie coś mi się przytrafiło.
Mierzyłam temperaturę i mam 37 C. Wysypka sie rozprzestrzenia i tworzą się wielkie czerwone plamy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 sie 2010 - 11:41:46
czyli to nie jest sprawa dermatologiczna, a czy zauważyłaś że puchną poszczególne stawy czy może cała stopa?
rano jak wstajesz to stopa nie jest zesztywniała?
problemy dotyczą tylko tej jednej stopy tak?
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś przewlekłego?
przyjmujesz jakieś leki? antykoncepcję?
może to faktycznie coś z niewydolnością naczyń krwionościnych, może chirurg powinien skierować na USG Dopplerowskie, żeby sprawdzić jak krew płynie przez naczynia Odpowiedz Cytuj
13 sie 2010 - 16:01:37
Proszę Pana odpowiedz na poszczególne pytania brzmi:
"czyli to nie jest sprawa dermatologiczna, a czy zauważyłaś że puchną poszczególne stawy czy może cała stopa?"

Na początku noga puchła w kostce i przy palcach, teraz puchnie cała stopa aż powyżej kostki i dodatkowo lekko napuchnięta jest łydka i kolano.

"rano jak wstajesz to stopa nie jest zesztywniała?"

Nie jest zesztywniała ale w nocy zdarzają mi się skurcze w nogach.

"problemy dotyczą tylko tej jednej stopy tak?"

Tak tylko jednej prawej stopy (tą nogę mam obciążoną gdyż w dzieciństwie 6 lat miałam operacje na wrodzoną wadę stawu biodrowego i często staję na palach tej nogi)

"w jakim jesteś wieku?"

29 lat

"chorujesz na coś przewlekłego?"

Nie i nigdy na nic nie chorowałam.

"przyjmujesz jakieś leki? antykoncepcję?"

Te które brałam teraz wymienione w poście powyżej. Brałam ostatnio raz luteine 50 na wyregulowanie.

"może to faktycznie coś z niewydolnością naczyń krwionościnych, może chirurg powinien skierować na USG Dopplerowskie, żeby sprawdzić jak krew płynie przez naczynia"

Miałam robione USG krew przepływa przez naczynia, nie ma zatorów, ale lekarz mówił ze gromadzi się płyn w nodze czyli tak jakby limfa nie mogła go odprowadzić. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sie 2010 - 08:12:44
przez myśl przeszło mi zapalenie stawów ale to chyba raczej nie to, zwłaszcza że dolegliwości dotyczą tylko jednej nogi, obrzęku cofają się po odpoczynku nocnym i nie masz sztywności porannej, bardziej właśnie wygląda to na jakiś zastój płynów, chociaż trudno mi powiedzieć z jakiego dokładnie powodu, bo nic szczególnego nie wykryto
a co do tego biodra to masz jeszcze jakieś problemy? krótszą nogę? utykasz na nią czy coś podobnego? Odpowiedz Cytuj
22 sty 2011 - 23:07:21
Moim zdaniem to miażdżyca tętnicy kończyny dolnej. Obym się myliła.
Udaj sie czym prędzej do naprawdę bardzo dobrego specjalisty - chirurga naczyniowego.
Z tego co opisujesz to mam porównanie bo u mnie w rodzinie był taki przypadek, niestety skończyło się amputacją kończyny a po tygodniu zgon - za długo było zwlekane. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.