Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 sie 2010 - 19:39:41
Witam.
Mam 36 lat i od kilku lat zauważyłam u siebie uporczywe wzdęcia, problem z załatwianiem się, gazami. Wzdęty brzuch powoduje, że źle śpię. Do tego samopoczucie "wiecznie przygnębione i zmęczone"; nawet, kiedy się wypocznie. Zdarzają mi się bóle, takie jakby kolki, w podbrzuszu. Czasem cały brzuch ma jakby obolałą skórę. Do tego ciągle biały nalot na języku (a, że odpowiada za stan jelit, przewodu pokarmowego dodaje go do mojej bolączki). Tak to na co dzień wygląda.
Kiedy robię dzień, dwa głodówki, bądź postu, właściwie nic nie jedząc, problem znika. Ale wystarczy drugi posiłek w ciągu dnia i znów to samo.
Do swojej diety wprowadziłam jedzenie jak najmniej przetworzone, warzywa, owoce, zboża; staram się jeść wszystkiego po trochu, bez smażenia, łączone składniki wg tabeli połączeń produktów ( faktycznie dużo mniej obciążony żołądek). Bez gazowanych napojów. Słodyczy staram się jeść jak najmniej, słodzonych napojów – nie piję. Czytanie składu produktów jest u mnie stałym punktem zakupów.
Ruch nie jest mi obcy – tym bardziej, że mam pracę siedzącą.
A jednak ciągle jest to problem nie rozwiązany.
Z ciekawości spróbowałam wyrównać florę bakteryjną, oczyścić jelita i ogólnie wzmocnić organizm (miałam uporczywa stany podgorączkowe) i przez 3 miesiące robiłam kurację naturalnym preparatem Paraprotex (CaliVita) (kuracja do 6 tabletek na dzień nawet). Bez kawy, słodyczy, alkoholu.
I w tym czasie zniknęły moje wszelki problemy. Miałam normalny brzuch, dobry apetyt, nie ciągnęło mnie do słodyczy, nie było zaparć, gazów. I szczęśliwa, że coś pomaga. Że nie jest to „normalny” stan.
Jedyny minus tego, to to, że 100zł na miesiąc i codzienne połykanie tabletek jest poza zasięgiem.
Chcę się dowiedzieć co jest nie tak, co może pomóc przywrócić równowagę w jelitach w możliwościach medycyny. Czy jest coś, co ma ten Paraprotex w bazie leków?
Próbowałam dostać się do gastrologa, żeby w ogóle skonsultować się w tej sprawie, ale od lekarza rodzinnego dostałam od razu skierowanie na kolonoskopie. Do gastrologa nie. I albo nie ma potrzeby, albo muszę zmienić lekarza.
Póki co temat ten nadal mnie nurtuje.
Coraz więcej ludzi jest wokół (od dzieci do starszych ludzi) z wzdętymi, napuchniętymi brzuchami, ociężałymi. Opony zamiast talii i to pojawiające się w ciągu 2 lat na osobie o normalnej wcześniej budowie. Dawniej nie było takiej masy ludzi z brzuchami jak 5-6 miesiąc ciąży. Coś jest nie tak.
Zastanawia się co szkodzi najbardziej. Zakładam, że to jakiś składnik z pożywienia. U większości też mało ruchu. Ale ogólnie… ? Czy kolonoskopia pokaże pasożyty, jakie zalegają jelito? Bo może to pasożyty są źródłem problemów z jelitami? Jakie badania można zrobić (z NFZ między innymi), by zbadać się pod kątem pasożytów w organizmie?
Co szkodzi naszym jelitom?

Z poważaniem,
Olga Odpowiedz Cytuj
06 sie 2010 - 17:52:10
witam
mam podobny problem do tego mam czyszczenie gdzie leje się normalnie woda sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 sie 2010 - 22:02:44
w jakim jesteś wieku?
jakieś badania podstawowe miałaś wykonywane?
morfologia? OB? próby wątrobowe? TSH? analiza moczu? badania kału? coś było nie tak?
byłaś na tej kolonoskopii? jakie są wyniki? coś znaleziono?
stosowałaś leki na wyrównanie funkcji jelit (np. Tribux, Duspatalin)?
próbowałaś probiotyków?
jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz? Odpowiedz Cytuj
09 sie 2010 - 22:24:46
mam identyczną sytuację i chętnie się dowiem co jest przyczyną. Odpowiedz Cytuj
10 sie 2010 - 14:00:30
witam
mam dokładnie ten sam problem, zrobiłam nawet gastroskopię, wyszły tylko owrzodzenia i lekarz powiedział,ze to może być przyczyna Leki pomagają ale tylko częściowo,opuchlizna nie schodzi. Wczoraj wypiłam 4 litry jakiegoś płynu w celu przygotowania się do kolonoskopii i wyczyściłam jelita, dzięki czemu troszkę mi zeszło, ale gdy powiedziano mi dzisiaj, ze zrobią mi to badanie bez znieczulenia i to będzie boleć po prostu uciekłam.

Wczorajsze moje wyniki pokazały niskie RDW-SD
36 fL ( na 37-54), RDW - CV 11 na 11,5; MPV 9 na 9-13 a w moczu ph 5,0, glukoza, ciała ketonowe, białko, biliburyna oraz leukocyty w moczu - ujemny , hemoglobina +10, pojedyńcze nabłonki, krwinki białe, krwinki czerwone oraz nieliczne bakterie wpw

Czy ktoś może mi powiedzieć co te wyniki oznaczają? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 sie 2010 - 16:03:32
renka:
kolonoskopia to jest faktycznie nieprzyjemne badanie ale to nie jest tak że zawsze boli, najczęściej nie jest to bolesne badanie, a dolegliwości bólowe pojawiają się gdy występują jakieś zrosty
morfologia i analiza moczu nie są złe, trudno je dokładnie interpretować bo nie są w całości, ale to co podałaś nie wskazuje jeszcze na żadną chorobę
masz jakieś problemy z oddawaniem moczu?
pieczenie cewki moczowej? Odpowiedz Cytuj
13 sie 2010 - 09:41:31
Witam
Jesli chodzi o oddawanie moczu to robię to bardzo często, ale nie piecze mnie nic i nie boli w podbrzuszu. Moje bóle brzucha i bardzo głośne nie wiem jak to nazwać burczenie pojawiają się zazwyczaj rano i trwają do południa. Ponadto w tym okresie mam tak jakby kolkę po lewej stronie.Najbardziej jednak dokuczają mi wzdęcia oraz zaparcia, którym towarzyszy napięty i obolały brzuch, senność, nudności
i jakiś taki stan niemocy. Nic nie chce mi się wtedy robić, mam ochotę tylko się położyć albo usiąść i się nie ruszać. Pojawiają się też u mnie nudności w trakcie jazdy samochodem, czego nigdy wcześniej nie miałam.
Zaczynam się bać jeść aby się nie męczyć. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 sie 2010 - 13:30:06
bez kolonoskopii będzie ciężko wyjaśnić co jest powodem Twoich dolegliwości jeśli przyczyna tkwi w przewodzie pokarmowym, jak już lekarz chce Cię skierować na kolonoskopię to warto skorzystać
do tego warto wykonać badania krwi na wątrobę i nerki, bez tego trudno będzie dojść co jest przyczyną Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.