Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 sie 2010 - 14:53:32
Od kilku lat mam problem z wysypką na ciele. Wyskakuje mi ona po kąpieli i gdy się spocę. Na początku myślałam,że to z powodu środków chemicznych. Kupiłam sobie nawet kosmetyki i proszek do prania do skóry wrażliwej, ale nic to nie dało.
Byłam z tym u lekarza, dermatolog powiedział mi, że dzieje się to pod wpływem rozgrzania skóry.Przepisał mi jakieś tabletki, ale one nic nie pomogły.Bardzo mi to dokucza...Mam już to kilka lat więc nauczyłam się z tym żyć: kapię się w chłodnej wodzie i to rzeczywiście pomaga, ale na te które mi wyskakują po spoceniu się nie mogę nic zaradzić. Najczęściej wyskakują mi na tułowiu, a jest ich bardzooooo duuużo. Mają postać małych drobnych, wypukłych plamek i okropnie SWĘDZĄ!!! Proszę pomóżcie mi. Czy rzeczywiści mój dermatolog miał racje, czy nie ma na to jakiegoś leku?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 lip 2011 - 13:47:29
najprawdopodobniej są to właśnie zmiany alergiczne, możesz spróbować pić na to wapno musujące, stosować leki przeciwhistaminowe (np. Claritine, Zyrtec), środków sterydowych chyba nie ma sensu, bo nie jest to na tyle duży problem żeby brać takie leki, no chyba że dermatolog zaleci taką maść ale jeżeli zmiany pojawiają się na całym ciele to też mija się to z celem
po prostu staraj się unikać sytuacji sprzyjających Odpowiedz Cytuj
20 wrz 2012 - 00:00:04
Mam identyczny problem... jestem przekonany, że to jest to samo. Dostaję takiej wysypki jak się spocę i po gorącej kąpieli... jak się wykąpię w chłodnej wodzie do muszę w niej spędzić znacznie więcej czasu aby taka wysypka się pojawiła. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 wrz 2012 - 12:50:42
Sawicki:
a czy masz jeszcze jakieś inne objawy?
spadek masy ciała? bóle brzucha? biegunki?
jeżeli wszystko inne jest w porządku to może po prostu jest to taka reakcja naczyń skórnych które się rozszerzają, skóra w tym miejscu ulega przekrwieniu a co za tym idzie pojawiają się czerwone plamki
możesz ewentualnie pokazać się u lekarza rodzinnego, może będzie chciał zrobić Ci podstawowe badania, ale zazwyczaj nic z takim czymś się nie robi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.