Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 lip 2010 - 12:56:33
2 miesiące temu skończyłęm kurację przeciw HP. Wtedy została ona wykryta za pomocą badania krwi. Tydzień po skończeniu pojawiły się u mnie mdłości i trwają do dziś, mimo stosowania różnych leków. Wczoraj miałem gastroskopię, która nie wykazała żadnych zmian ogniskowych w przełyku, żołądku i dwunastnicy. Jedyne co, to test ureazowy wyszedł dodatni, czyli, że mam HP, znowu. Czy to możliwe, żeby obecność tej bakterii wywoływała mdłości i nieco zmieniony stolec(resztki jedzenia) bez widocznych śladów podrażnienia żołądka? Mam też zdiagnozowaną Candidę Albicans w buzi i jelitach - więc może te mdłości to od tego? Bardzo proszę o pomoc. Odpowiedz Cytuj
24 lip 2010 - 15:45:58
Bardzo proszę o poradę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lip 2010 - 11:50:13
nie sądzę aby mdłości były od Helicobacter pylori, przyczyny mogą być różne ale raczej to nie to
jak długo masz już te mdłości?
schudłeś ostatnio?
pojawiają się jakieś bóle brzucha?
rozwolnienia? zatrzymanie stolca?
jakieś inne problemy? Odpowiedz Cytuj
25 lip 2010 - 12:43:46
Dzięki bardzo za odpowiedź.
Mdłości trwają już 2 miesiące. Praktycznie codziennie. Zaczęły się kilka dni po pierwszej antybiotykoterapii. Wtedy brałem 3 antytbiotyki na raz, bez osłonek. Bólu brzucha nie mam, podbrzusza też nie. Jedynie to uczucie ciężkości/mdłości.

Schudłem przez 2 miesiące ok 4 kg, ale zmieniłem drastycznie dietę.

Stolec oddaję tak, jak zawsze, raz dziennie, ale jest on zmieniony. Resztki jedzenia i często, choć nie zawsze, w małych kawałkach, a nie w w jednym. Biegunek nie mam.

Do tej pory wiązałem te mdłości z antybiotykami, ale łykam już miesiąc florę bakteryjną i Flucofast na grzybicę 3 tygodnie i nic się nie poprawia. Teraz czeka mnie kolejna kuracja i boję się, że do reszty zniszczę sobie układ pokarmowy. Co tu robić? Odpowiedz Cytuj
25 lip 2010 - 12:50:43
Czy możliwe, że to grzybica takie mdłości wywołuje? Jak tu teraz podjąć się następnej eradykacji HP? Proszę o podpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 sie 2010 - 11:55:26
nie martw się zbytnio kolejną antybiotykoterapią, one nie są tak szkodliwe żeby miały trwale źle wpłynąć na Twój przewód pokarmowy, zapytaj jednak lekarza o leki osłonowe gdy będzie przepisywał Ci kolejne antybiotyki
jeśli po nich nie ustąpią dolegliwości to wątpię żeby Twoje nudności wynikały z H. pylori, tą bakterię w swoim przewodzie pokarmowym ma wiele osób, ona wcale nie zawsze musi wywoływać takie dolegliowści
jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.