Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 lip 2010 - 09:20:31
Witam.
Mam 29 lat. Od kilku miesięcy mam problemy ze stawem biodrowym. Kiedyś zauważyłem poprzez przypadkowe przyłożenie dłoni na staw biodrowy podczas chodzenia, że coś w nim przeskakuje i strzela. W lewym stawie tak nie mam. Wtedy nic mnie nie bolalo. Jedynie przeskakiwało.
Ostatnio od około 2 tygodni pojawił się ból w stawie biodrowym. Przeskakiwanie nadal występuje. Dodatkowo czsem boli mnie kolano i kość udowa. Jednak najbardziej mi dokucza ten staw biodrowy.
Dodam też, że prawą nogą moge wykonywać takie same ruchy jak lewą. Mogę bez problemu założyć nogę na nogę. Jak rano wstaję nic nie jest zesztywniałe. Jak rano wstanę z łóżka to ból nie występuję od razu. Pojawia się po około 5-10 min chodzenia (rano wstaje, ide do sklepu na zakupy, wracam, chodze troche po domu, wychodze do pracy - jak wychodzę do pracy to ból się pojawia). Czasem w ciągu dnia jak ból się zmniejsza.
Jak się położę to ból znika.
Jedynie jak np kucam przez jakąś chwilę i potem wstaję to prawa noga jest dużo bardziej "zmęczona" i mam mniej "siły" podczas wstawania z kucania.

W ubiegłym roku miałem rtg kręgosłupa lędźwiowego. Na opisie zdjęcia mam zniesioną fizjologiczną lordozę. Mam 194 cm wzrostu i mam ardzo duże przestrzenie między kręgami w odcinku lędźwiowym - tak mi lekarz powiedział jak oglądał zdjęcie.

Nadmienię też, że ból stawu biodrowego były poprzedzone bólem w okolicy krzyżowej, w dole pleców. Miałem też uczucie jakby mnie bolało jądro, choć podczas dotyku ono nie bolało. Byłem nawet u urologa z jądrami, który nic nie stwierdził podczas badania.

Wydaje mi się, że mam nerwicę lękową i bardzo boję się o swoje zdrowie - wszystko co mnie zaczyna bolec zwalam na nowotwór.

Mam też coś takiego co mogę nazwać "wędrującym bólem po organizmie" - mam takie okresy, że mnie bolą różne miejsca w organizmie. Do tej pory zawwsze była to jama brzuszna. Dotyczyło to:
- wątroby - przez kilka miesięcy
- okolice trzustki - 2 miesiące
- jelito grube - ok pół roku.
Bóle te były dziwne, ponieważ znikały przy dotykaniu bolących miejsc.

Teraz ból przeniósł się na staw biodorowy i przeszkadza mi w normalnym chodzeniu. Czasem jak długo siedzę muszę to rozchodzić przez kilka kroków. Dodam też, że jak się czymś zajmę i nie myślę o tym to ból się bardzo zmniejsza a nawet znika. Jednak ciągle pozostaje to strzelanie. I nie jest to takie strzelanie w stawach jak często się to spotyka.

Robiłem jakieś 3-4 tyg temu badania (wtedy już mnie bolało to jądro i pobolewała noga). Robiłem następujące badania w skrócie:
- OB = 2
- CRP= ujemne
- test waler rosa = ujemny
- morfologia - wszystkie wskaźniki w normach
- wątroba - dobra
- badanie prostaty PSA - dobre
- TSH - dobre
- mocz - dobre
- pasożyty - wyniki ujemne

Takie badania robię, ponieważ mam postawioną diagnozę IBS (jakieś półtora roku temu) i kontrolnie robie sobie rozbudowaną morfologię.

Poniżej napiszę kilka pytań:
1. Czy może być objaw choroby nowotworowej w kościach (przrzuty z organizmu) przy założeniu powyższych badań?
2. Czy może to być rak jąder dający takie objway bólowe w kościach?
3. Czy mogła się rozsypać lub popękać kość biodrowa?
4. Czy konieczna będzie operacja na staw biodrwy?
5. Są jakieś ćwiczenia, poprzez które mógłbym sprawdzić co to może być za choroba? Np jakieś odruchy, itp, itd?
6. Może to być jakieś zapalenie stawu? Jeśli tak to przy ujemnym wlaer rosie i OB=2 może tak być?
7. A czy może to być zwichnięcie stawu biodrowego? Zmniejają się wtedy wyniki krwi? Jakie?
8. Co może sugerować, że jak rano wstaje to mnie na początku chodzenia nic nie boli, dopiero potem?

Dziękuję za doczytanie do końca i bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 lip 2010 - 16:11:18
a miałeś prześwietlane stawy biodrowe?
ból biodra jest w okolicy pachwiny czy z boku biodra?
1. nie, Twoje objawy nie wskazują na nowotwór
2. urolog Cię badał i nic nie wybadał w jądrach więc to nie jest rak jądra
3. na pewno nie winking smiley
4. zależy co jest z biodrem, myślę że nie ale dobrze byłoby prześwietlić biodra
5. można mniej więcej zorientować się czy bóle pochodzą z kręgosłupa, dróg moczowych czy nerek, ale badania robią lekarze, samemu ich nie wykonasz, myślę że na pewno lekarze cię badali pod tym kątem
6. w 100% nie da się tego puki co wykluczyć ale myślę że to nie to
7. przy zwichnięciu nie mógłbyś się normalnie poruszać
8. myślę że pod uwagę trzeba wziąć problemy z kręgosłupem, zwyrodnienie stawu biodrowego albo nerwicę, lekarze muszą się zająć diagnostyką i ostatecznie stwierdzić co to Odpowiedz Cytuj
17 lip 2010 - 09:25:07
Arturo dzięki za zainteresowanie.
Co do Twoich pytań:
nie miałem prześwietlanych bioder.

Co do ulokowania bólu biodra. Jak leżę na brzuchu to czuję ciągnięcie w pachwinie. A jak chodzę to ból jest z boku iodra od strony zewnętrznej. Czasem boli mnie też kolano. Jak siąde po turecku to boli mnie w biodrze, kość udowa i kolano.

Wczoraj wymyśliłem sobie pewne ćwiczenie - stoję na tej bolącej nodze (prawej) i próbuję się obrócić całym ciałem maksymalnie w prawo i w lewo. Potem próbuje zrobić przysiad na jdnej nodze najgłębiej jak potrafie. I tutaj jest dziwna rzecz - podczas robienia tego wszystkiego ból nie występuje lub jest minimalny.

Poza tym kiedyś zauważyłem, że jak np rano wstane i leże jeszcze na łóżku i się przeciągnę, a potem jak podkurcze nogi w kolanach i same kolanami będę chciał docisnąć do materaca w łóżku przy jednoczesnym leżeniu ciałęm na wznak to wtedy bardzo często coś w dole kręgosłupa przy miednicy mi przeskoczy. Jest to bardzo mocna i głośne przeskoczenie.

Mam pytanie co do zwichnięcia biodra - czy ono może się utrzymywać kilka tygodni nie leczone? Jakie są objawy?

Jeszcze pyyanie co do raku jąder. Ja miałem wizytę u urologa w grudniu 2009 lub styczniu 2010, bo wtedy mnie też bolały. A słyszałem, że nowotwór jąder potradfi się szybko rozwinąć. Czy powinienem pójść jeszcze raz do urologa?

Arturo pytanie jeszcze z innej beczki jak możesz.
Wczoraj zjadłem sporo na obiad. Po obiedzie jakieś 1,5h zjadłem sporo owoców (często jem duże ilości owoców): jabłka, arbuzy, nektarynki i melon. Przed owocami napiłem się wody mineralnej, której pije sporo. Owoce jadłem po okolo 30 min od napicia sie wody. Po około 20-30 minutach dostałem bardzo mocnych ścisków w brzuchu, tak, że nie mogłem oddychać. W końcu poszedłem do WC i miałem 4x biegunke w okresie ok. 1h. Wszystko byłoby ok, ale w tej biegunce były właśnie te owoce, które jadłem. Czy możliwe jest, aby przy biegunce pokarm przez układ pokarmowy przeszedł w ciągu 1 - 1,5h????
Dzisiaj czuję już się dobrze.

Jeszcze raz dziękuję. Odpowiedz Cytuj
17 lip 2010 - 10:49:08
Arturo do powyższej odpowiedzi chciałbym jeszcze coś dopisać. Może to ma jakieś znaczenie.

Co do bolącego stawu. To ból jak się pojawia to występuje podczas chodzenia jest on jednakowy i nie nasila się np gdy zaczne skakać na tej nodze lub ją bardziej obciążać. Jest on stały.

Drugą rzecz jaką chciałem dodać. To jakieś 2 lata temu w lewym nadbrzuszu jak są te krótkie kości żebrowe połączone chrząstką to one mi też przeskakują. Jak ułożę w pewien sposób ciało (np siedząc na fotelu oparty i lekko skręce ciałem w lewo to jak delikatnie ucisne brzuch poniżej tych mały żeber to mi coś tam przeskakuje. Jest to odgłos podobny jakbym się uderzał delikatnie po żebrach. Jak ktoś przyłoży dłoń na moje żebra to wyczuwa to przeskakiwanie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ze stawe biodrowym.

Proszę o zapoznanie się z tym oraz powyższym wątkiem oraz o jakąś sugestię.
Dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 lip 2010 - 13:40:17
do prawidłowej ruchomości stawu biodrowego konieczne jest aby głowa kości udowej była w panewce stawu, przy zwichnięciu ona ucieka z panewki, nie mógłbyś wtedy się poruszać na tej nodze, ułożona byłaby w nienaturalnej pozycji i bardzo by bolała, to nie jest zwichnięcie

rakiem jądra się nie martw, objawy miałeś już wcześniej, przed wizytą u urologa, więc nie mogą być spowodowane rakiem którego wtedy nie było, nie wkręcaj sobie takich głupot!!

to są problemy albo z biodrem, albo z kręgosłupem, albo z Twoim nadmiernym przejmowaniem się swoim zdrowiem i nerwami

a te przeskakiwania w okolicy żeber nie wiem skąd są ale nie powinno mieć to znaczenia Odpowiedz Cytuj
17 lip 2010 - 17:10:00
W poniedziałek idę do lekarza na jakieś badania.
Wcześniej pisałem, że obciążanie nogi nie zwiększa bólu. Dzisiaj się to zmieniło. Jak noga jest obciążona to nie mogę za ardzo chodzić. Unikam jej ruszania tak jak podczas normalnego chodzenia. Miałem dzisiaj okazje popływać w basnie. W basenie podczas chodzenia (pewnie przez to, że byłem zanurzony po szyje) jak szedłem po dnie mniej bolało.

Arturo jeśli to nie jest zwichnięcie to co to może być, że sprawia mi trudność podczas chodzenia??

Przypomne, że Waler Rosa mam ujemny wynik. Przynjamniej taki wynik miałem 4 tyg temu. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 lip 2010 - 21:53:29
nie wiem, może jakieś nadmierne obciążenie stawu biodrowego, może chrząstka stawowa jest tam zużyta, może coś z jakimś ścięgnem albo więzadłem w tej okolicy, może zmiany w kręgosłupie, a może nerwica, jeśli nic nie wykażą prześwietlenia to może jakieś zabiegi (naświetlania, pole magnetyczne itp) Odpowiedz Cytuj
18 lip 2010 - 11:38:52
Dziękuję za cierpliwość do mnie smiling smiley

Powiem Ci, że rzadko sie zdaża, aby ktoś z lekarzy miał taką cierpliwość.

Jutro wybieram się do lekarza. Wczoraj byłem ze znajomymi i miałem okazje się napić troche alkoholu. I ból się zmniejszył.
Dzisiaj biodro boli przy dotyku. Powiedzmy, że moge normalnie chodzić, choć przy niektórych ruchach ciałem, jak się obracam na boki pojawia się ból.

A co się robi w przypadku zużycia chrząstki stawowej??

Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 lip 2010 - 21:47:03
zależy w jakim stanie, u ludzi młodych najczęściej jest to przeciążeniowe zużycie (nie mówię że akurat u ciebie jest ten problem) i trzeba na jakiś czas starać się go zbytnio nie obciążać, zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe nie da się cofnąć ale nie sądzę aby to ciebie dotyczyło
tak jak ci już pisałem trzeba ustalić czy to biodro, kręgosłup czy może coś innego (nerwy?) Odpowiedz Cytuj
02 sty 2011 - 11:48:34
Hej smiling smiley chciałam zapytac jak skończyła sie historia z Twoją chorobą? jaka w końcu była diagnoza? Mam bardzo podobne objawy - co do bólów w nodze odentycznie, równiez morfologia w normie (ob tez 2 winking smiley). u mnie do tego dochodzi też strzelanie w stawach ostatnio i jesli chodzi o noge to najbardziej pobolewa mnie kolano i pachwina (i kolano z boku po wewnętrznej stronie wiec to chyba najprędziej nerw jakiś)... dodam że bóle mi się zmienijszyły kiedy przestałam brac tabletki antyu i odstawiłam regularne palenie. ciekawe jest że ból właśnie nasila się kiedy np na imprezie wypale kilka papierosów tongue sticking out smiley aaa.. i mam lekką skolioze... Bede wdzięczna za odpowiedź smiling smiley Arturo, jaka moze być najgorsza diagnoza?? uprawiam duzó sportu nie chciabym z trego rezygnowac winking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 sty 2011 - 17:36:18
Sfizohremja:
a masz jakieś bóle pleców, zwłaszcza promieniujące niżej na pośladki i w dół?
te bóle są ciągnące czy jakieś inne?
drętwienia? mrowienia kończyn dolnych się zdarzają?
kolano nie jest spuchnięte?
od jak dawna masz te problemy?
pracujesz? czym się zajmujesz?
jakie sporty uprawiasz? Odpowiedz Cytuj
02 sty 2011 - 21:54:56
bóle tej nogi mam tak gdzieś od listopada i wtedy były bardzo ostre. zaczęły się po tym jak mialam naderwany miesień w drugiej nodze tongue sticking out smiley moze jakoś wtedy nadwyręzylam czy coś w tym stylu, przez tydzień nosiłam też wkładke ortopedycznazaleconą przez interniste (była źle dobrana i wogole niepotrzebna jak potem powiedział mi ortopeda). sam ból porównałabym do jakiegoś takiego ucisku, ciagniecia, coś w tym stylu. mrowień i drętwień co prawda nie mam ale czuje czasem jakby ta noga była cięższa i mniej sprawna od drugiej. jak chodzi o ból z tyłu posladka to być moze pojawił się kilka razy ale nie jakiś duży (tym bardziej że mogłam go sobie sama wygenerowac bo zastanwiałąm sie czy to nie rwa kulszowa)co do kręgosłupa to nie miewam bóli. co do zajęćto jestem studentką i mam 21 lat. sporty: wcześniej jeździlam bardzo dużo na rowerze, troche biegałam, teraz głównie basen i marsze. ale weszystko w tempie rekreacyjnym a nie wyczynowym smiling smiley
w sumie sama sie zastanawiam czy to nie jest jakis objaw rwy kulszowej albo czegoś innego z nerwami. dodam że bóle bardzo odpuściły po odstawieniu tabletek hormonalnych i papierosów.
dzięuje za odpowiedź smiling smiley Odpowiedz Cytuj
02 sty 2011 - 21:57:04
co do kolana - nie było spuchnięte nawet przez moment, nie mniej ostro bolało. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sty 2011 - 23:10:58
szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to może być, może jakiś uraz skoro piszesz że jesteś aktywna, może lekarz rodzinny przepisze jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne na to, jeśli nie będzie poprawy to można prześwietlić kolano i wykonać USG
czy na tej nodze nie zauważyłaś jakbyś miała bardziej widoczne żyły prześwitujące przez skórę? Odpowiedz Cytuj
06 sty 2011 - 10:19:26
mam prześwitujące na obu nogach. ale to chyba wynika z niskiej wagi. no to chyba nie mam wyjścia i wybiore sie na jakieś prześwietlenie. dziękuję za odpowiedź smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.