Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 lip 2010 - 12:16:12
Witam!

W ubiegłym roku urodziłam zdrową córeczkę, którą karmiłam piersią przez okres 9 miesięcy. Karmiłam jedną piersią a z drugiej systematycznie odciągałam pokarm. Przez ostatnie miesiące częstotliwość karmienia zmniejszyła się do 3 razy w ciągu dnia, ponieważ dziecko było dokarmiane mlekiem modyfikowanym (miałam za mało pokarmu). Nocą córka nie budziła się do karmienia. O odstawieniu dziecka od piersi zdecydowałam, gdy ilość pokarmu zacząła systematycznie się zmniejszać, a mój maluszek domagał się bardziej treściwego jedzenia.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że do dnia dzisiejszego nie zaczęłam miesiączkować. Co gorsza ostatnie badanie wykazało, że wcale się na to nie zanosi. Zrobiłam badania krwi na sprawdzenie poziomu hormonów tarczycy, progesteron, estradiol itd. Na szczęście hormony tarczycy są w porządku, jednak mam niedobór progesteronu oraz niski estradiol. Lekarz przepisał mi Duphaston na wywołanie miesiączki (kuracja na trzy miesiące).

Moje zdenerwowanie potęguje fakt, że nie mogę schudnąć po ciąży, a wręcz przeciwnie - pomimo diety, picia dużej ilości wody i ćwiczeń waga początkowo stała w miejscu, a teraz to nawet idzie w górę. Robię sie taka nabrzmiała, a najgozrej jest w przyadku brzucha, nóg i posladów. Znajomi pytaja sie czy przypadkiem ponownie nie jestem w ciąży?Czuję jak powoli moje ubrania robią się przyciasnawe, pomimo że jeszcze dwa miesiące temu były na mnie luźne. Dodam, że podczas karmienia piersią też nie udało mi się zbyt wiele zrzucić. Sama już nie wiem, co mam robić, aby temu zaradzić. Co mi tak naprawdę dolega? Czy ten lek pomoże (jest już 7 dni jak nie biorę leków i nadal miesiączki nie mam, lecz czekam cierpliwie)? Czy moje problemy są spowodowane uśpieniem hormonów i czy po ich uregulowaniu uda mi sie zrzucić zbędne kilogramy? A moze ten stopniowy wzrost masy ciała to nadmiar wody w organiźmie, która gromadzi się na skutek moich problemów hormonalnych?
Proszę o poradę. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.