Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 lip 2010 - 12:54:06
Od jakiegoś czasu zauważyłam na tylnej ścianie gardła (za języczkiem)żółte okrągłe niby guzki, wyglądają jak "zrobione z tłuszczu" z powodu ich koloru. ostatnio wydaje mi się że się powiększyły i połączyły. Co to jest?

Dodatkowo chcę opisać że kilka miesięcy temu zaczęłam czuć jakbym coś miała w gardle, bałam się że się uduszę. Chwilowo pomagało mi zjedzenie czegoś np. kawałka chleba zaś picie lub połykanie śliny pogarszało ten objaw. Miałam wtedy wrażenie jakby to coś było ruchome i po piciu lub próbach odkrztuszania przemieszczało sie wyżej i wtedy właśnie bałam się że się uduszę, więc zaprzestałam odkrztuszać. Gdy jadłam to coś jakby spadało niżej i było trochę lepiej. Rodzina wmawiała mi że to nerwy, zaczęłam brać ziołowe leki i starać się o tym nie myśleć ale objaw był cały czas, raz słaby a raz znacznie się pogłębiał. Tak dotrwałam do dziś. Od kilku dni mam dość silny ból całej szyi tzn. krtani, dodatkowo wewnątrz czuję jakby coś mi sie powiększyło (myślę że to ciągle to co próbowałam ignorować) Teraz gardło nie daje mi już sie ignorować.

Mój dzień wygląda tak: budzę się, chce poleżeć jeszcze ale nie mogę bo czuję okropne pieczenie/ostry smak w gardle, muszę wstać. Płucze gardło, wypluwam dość gęste brązowe śliny. Troszkę mniej piecze. Jem bułkę, piję wodę lub herbatę, pieczenie ustępuje prawie w 100% tak że resztę dnia można nie myśleć o tym. Pojawia się ból gardła/krtani/szyi. Nie wiem jak go nazwać -zlokalizować. Ból się pogłębia z godziny na godzinę. Kręcenie, obracanie na bok czy zginanie w dół/górę szyi wzmacnia ból. Czuje jakby cała szyja lub coś w środku mi się powiększyło. Dodatkowo czuję ból w mostku i niżej tzn. między biustem i pępkiem (myślę że to żołądek). Raz boli słabo biernie, że można prawie nie myśleć a raz mocno.

Te bóle żołądka mam od dawna, są zmienne. Raczej nie widzę związku tych bóli z jedzeniem bo boli mnie i po i przed. Do tych guzków dodałam opis bóli chyba żołądka ponieważ zastanawiam się czy nie są to wrzody przełyku lub nawet rak, wywołane nadkwasotą sad smiley

Bardzo proszę o odpowiedź na 2 pytania:

Czym są te żółte guzki w gardle?
Czym jest ten ból gardła/krtani? Odpowiedz Cytuj
13 lip 2010 - 13:09:08
Zapomniałam dodać że to gardło na foto nie jest moje- nie mam możliwości zrobienia foto. To zdjęcie znalazłam w internecie, guzki które mam zaznaczyłam żółtymi kółkami aby było wiadomo gdzie są i jakie duże . Dodatkowo wydaje mi się (choć nie widać wyraźnie) że osoba z tego foto też ma te guzki więc je zaznaczyłam strzałkami. Moje guzki zaś widać doskonale. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lip 2010 - 16:15:39
w jakim jesteś wieku?
od jak dawna masz te guzki?
czy gardło wokół nich jest zaczerwienione?
trudno powiedzieć co to może być, nie widząc ich, może jakieś zakażenie bakteryjne albo grzybicze, ale nie da się tego na odległość stwierdzić
zakażenie może dawać także to dziwne uczucie zalegania i pieczenia
inną możliwą przyczyną jest właśnie nadkwaśność i refluks żołądkowo-przełykowy
pokaż się lekarzowi, tak chyba będzie najlepiej Odpowiedz Cytuj
16 lip 2010 - 19:59:32
Dzisiaj stwierdziłam że te guzki zaczynają już zajmować łuki podniebienne przedtem były tylko na tylnej ścianie gardła. łuki podniebienne są tez trochę zaczerwienione i widać na nich bardzo dobrze czerwone żyły. Już mnie tak nie piecze jak opisywałam ale niepokoją mnie te guzki przez które boli mnie gardło i mam problemy z łykaniem tzn. mogę wszystko połknąć ale czuję przeszkodę jakby gardło/przełyk się ścieśnił. Mam 25 lat i nie mam nadwagi ani nie palę. Odpowiedz Cytuj
16 lip 2010 - 20:06:25
Dzisiaj stwierdziłam że te guzki zaczynają już zajmować łuki podniebienne przedtem były tylko na tylnej ścianie gardła. łuki podniebienne są tez trochę zaczerwienione i widać na nich bardzo dobrze czerwone żyły. Już mnie tak nie piecze jak opisywałam ale niepokoją mnie te guzki przez które boli mnie gardło i mam problemy z łykaniem tzn. mogę wszystko połknąć ale czuję przeszkodę jakby gardło/przełyk się ścieśnił. Mam 25 lat i nie mam nadwagi ani nie palę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 lip 2010 - 22:59:53
lekarz musi zobaczyć Twoje gardło i jamę ustną aby móc coś więcej powiedzieć, musisz pokazać się lekarzowi a między czasie kup sobie jakieś pastylki na gardło albo coś do płukania, bo te zmiany które opisujesz wyglądają na zakażenie gardła więc doraźnie powinno pomóc, podejrzewam że lekarz będzie chciał na to przepisać jakiś antybiotyk Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.