Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 lip 2010 - 14:25:47
a Odpowiedz Cytuj
12 lip 2010 - 14:39:07
Te 2 wyzej zdjecia zostaly zrobione po zalozeniu gipsu. (Gips jest na 6tyg). Prawdopodobnie zle Zostala noga nastawiona bo na zdjeciach widac ze kosc jest przesunieta.
Mam takie pytanie czy lekarz mogl zalozyc gips na taka noge? Czy powinni ja dobrze nastawia? I czy noga sie dobrze zrosnie w gipsie czy bedzie jakas krzywa?
Wizyte u ortopedy ma dopier za 2tygodnie i czy potrzeba bedzie jakis zabieg zeby nastawic kosc? Czy zostawia ja taka jaka jest teraz.
Prosze o jakas porade... Odpowiedz Cytuj
12 lip 2010 - 14:46:09
Noga Zostala zlamana ok. tydzien temu, a te zdjecie jest zrobione tez tydzien temu.
Osoba ma 24 lata i jest to mezczyzna. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lip 2010 - 00:38:17
fatalnie wykonałaś to zdjęcie aparatem, nie wiele widać na nim ale wydaje mi się że noga nie jest złożona źle, chociaż ortopedą nie jestem, takie drobne nierówności mogą być, to wszystko powinno się wyrównać w procesie kostnienia złamania i noga powinna być krzywa
czy jakiś lekarz powiedział że jest źle złożona czy sama tak po zdjęciu wywnioskowałaś? Odpowiedz Cytuj
13 lip 2010 - 11:54:16
Lekarz sam powiedzial ze nie jest z noga dobrze i ze nie udalo im sie wiecej zrobic. Bo w szpitalu nie ma ortopedy jest chirurg. Dal tylko skierowanie do poradni urazowo-ortopedycznej i kazal isc jak najszybciej.
Mam tu kolejne zdjecie bylo robione tydzien po zalozeniu gipsu, mam nadzieje ze bedzie lepiej widocznesmiling smiley. Jesli Pan bedzie malo widzial to zrobie jutro zdjecie ale innym aparatemsmiling smiley
A za tamto przepraszam rzeczywiscie jest malo widoczne... I nic prawie nie widac. Odpowiedz Cytuj
13 lip 2010 - 12:10:15
te dwa poprzednie zdjecia przez przypadek dodalam takie same, teraz dodalam inne Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lip 2010 - 16:26:22
na nowych zdjęciach faktycznie gorzej to wygląda, ale na ten temat musi wypowiedzieć się ortopeda i zadecydować czy pozostawić wszystko tak jak jest, czy może próbować jeszcze nastawić albo wykonać jakieś zespolenie, ja nie mam w tym doświadczenia i ciężko mi powiedzieć co w takiej sytuacji będzie najodpowiedniejsze Odpowiedz Cytuj
13 lip 2010 - 19:10:52
Ok. To dziekuje za pomocsmiling smiley
Bedzie mial niedlugo wizyte u ortopedy to sie okaze co dalej bedzie.
Tylko mnie zastanawia dlaczego w szpitalu nie zrobili tego lepiej?
I czy wogule mogli dac do gipsu taka noge?
I jak noga jest teraz w gipsie to ona sie zrosnie zle i czy potem uda sie z nia cokolwiek zrobic? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 lip 2010 - 10:35:55
widocznie nie udało im się tego zrobić lepiej
ale jeśli chodzi o złamania kości długich, czyli tak jak w tym przypadku to akurat nie jest tak źle bo można to poprawić, oczywiście gdy się zrośnie wiąże się to najczęściej z ponownym złamaniem, oczywiście kontrolowanym przez ortopedów
ale nie chcę się tutaj wypowiadać bo to już działka specjalistów i oni powinni zadecydować czy zostawić nogę tak jak jest i zrośnie się dobrze czy też coś z nią robić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.