Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 lip 2010 - 14:36:28
Witam.
Mam 30 lat. W ubiegłym roku pod wpływem dużego stresu zaczął mnie boleć brzuch w dole po lewej stronie. Ból, a raczej kłucie było tak bardzo silne, że pojawiały mi się "gwiazdki" przed oczami. Ból też wysteował w dole pleców po lewej stronie. Szczególnie ból się pojawiał jak zjadłem obfity posiłek. Stolce miałem luźne. Do WC chodziłem 1 x dziennie. Po ok. 2 tygodniach (okolice kwietnia 2009) poszedłem do lekarza. Zrobiłem serię badań:
- dosyć robudowana morfologia + próby wątrobowe i trzustkowe + mocz + ob + crp - wyniki bardzo dobre.
- usg jamy brzusznej - narzady bez zmian.
- rtg kręgosłupa lędźwiowego (na zdjęciu też widać kręgosłup krzyżowy) - zniesiona fizjologiczna lordoza + skolioza.

Moje stolce się rozluźniły były papkowate. Robiłem też test na pasożyty (wyniki ujemne) i test na krew utajoną (wynik ujemny).

W końcu sierpnia miałem kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. Wynik - jelito bez zmian, poza esicą, która jest cała w zrostach. W wieku niemowlęcym miałem operację na jelitach..

Końcem ubiegłego roku zacząłem odczuwać także dyskomfort w lewym nadżebrzu. Uczucie lekkiego ucisku i mdłości, ale tylko w lewym nadbrzuszu.

Dodam też, że wszystkie bóle znikały lub się nie powiększały jak uciskałem bolące miejsca.

W styczniu tego roku zaczęło mnie boleć prawe jądro, co dziwne nie bolało mnie jak je dotykałem i badałem, ale np jak szedłem lub samo od siebie. Poszedłem do urologa i nie stwierdził, żadnych zmian na jądrach. Określił to, że mam tkliwe jądra. Wtedy nie odczuwałem bólu podczas orgazmu. Sperma miała normalny kolor.

Jądra się potem uspokoiły, pozostało jedynie kłucie od czasu do czasu w dole brzucha po lewej stronie i czasem dyskomfort w lewym nadżebrzu. Nadmienię również, że jedzenie oraz ilość nie ma zazwyczaj wpływu na moje dolegliwości.

Jakieś 4 tygodnie bylem bardzo podniecony co jednak nie zakończyło się orgazmem. Wcześniej orgazm miałem ok tydzień od tego podniecenia. Wtedy zaczęło mnie boleć prawe jądro. Po orgazmie ból ten się zmniejszał. Czytałem, że pod wpływem dużego ciśnienia może wysteować ból najądrzy.
Ale od tego czasu dosyć często czuję dyskomfortw mosznie tak jakby mnie ciągle bolały jądra. Jak je dotykałem to ból nie występował. Ale dotykam je bardzo często nawet kilka lub kilkanaście razy na dzień i sprawdzam czy coś na nich nie urosło. Wiem, że ten ból, który mam właśnie t może być jakaś neuralgia lub ból wyśtępujący od ciągłego dotykania jąder.
Ale od jakichś 4 tygodni boli mnie też na dole kręgosłupa, w kości biodrowej i prawa noga. Czasem mi coś skacze jak idę w kości biodrowej.
Około miesiąca temu robiłem kontrolnie badanie krwi. OB miałem 2, crp ujemne, test waler rosa ujemny, ASO - dobre, próby wątrobowe i trzustkowe dobre, mocz dobry.

Poniżej zamieszczam kilka pytań i bardzo proszę o odpowiedzi:
- Czy przy dobrej morfologii i kolonoskopii w ub. roku, usg jamy brzusznej we wrześniu ub. roku, rtg kręgosłupa w kwietniu ub. roku i usg jąder w styczniu tego roku moje objawy (ból jąder, nogi, kręgosłupa, w dole pleców) mogą sugerować nowotwór/nowotwór przerzutowy w dole brzucha (np. na jądrach czy kościach)? Jak się położę to mnie raczej nic nie boli, mogę bez problemu spać.
- Czy od stycznia mogła się rozwinąć jakaś zmiana nowotworowa jąder?
- W przypadku raka jąder może nie być żadnych guzów na jądrach?
- Ten ból kręgosłupa nie jest ciągły, nie jest kłujący ani uciskowy. Czasem np przy podnoszeniu czegoś jak kogoś tzw sieknie to ja takie coś czuję prawie cały czas. Czasem jak założę prawą nogę na lewą, ale w ten sposób, że prawa noga jest o 90 stopni względem do lewej (prawa położona jest na lewym kolanie) to po jakimś czasie czuję jak zaczyna mnie boleć w kolanie i kości udowej i poniżej kolana. Co to może być?
- Czy pomimo moich wyników badań, które są dobre (poza rtg kreosłupa - zniesiona lordoza i skolioza) można mieć chorobę nowotworową?
- Czy nerwica (co pewnie mam, potrafie sobie wmówic wiele chorób), może dawać takie objawy??

Dziękuję za doczytanie do końca mojego wątku.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
13 lip 2010 - 08:21:38
Proszę o pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lip 2010 - 17:29:07
w jakim jesteś wieku?
Twoje objawy w połączeniu z wykonanymi badaniami i ich wynikami nie wskazują na żaden nowotwór
nie zawsze i nie każdy nowotwór daje się wyczuć w postaci guza
nie sądzę aby po prawidłowym USG jąder w ciągu kilku miesięcy mógł rozwinąć się nowotwór
myślę że jeśli problemy z kolanem są tylko przy dłuższym siedzeniu z nogą na nodze to nie wskazuje to na nic poważnego, wiele osób tak ma
tak, myślę że przynajmniej część z Twoich dolegliwości może być spowodowanych nerwicą i strachem przed poważną chorobą, cały czas myślisz o nowotworach, proponuję się trochę mniej przejmować własnym zdrowiem, zwłaszcza że masz wszystkie badania dobre a każdego może coś czasem zaboleć Odpowiedz Cytuj
13 lip 2010 - 21:16:42
Arturo dzięki za odpowiedz.
Mam 30 lat.

Co do bólu jąder i nogi.

To czy ból od kręgosłupa może dawać tak jakby urojony ból jąder? Pytam ponieważ, uważałem, że bolą mnie jądra, ale jak je dotykałem to nie bolały. Jednocześnie zaczęło mi coś przeskakiwać w stawie biodorwym (nie jest to przeskakiwanie takie jak strzelanie w stawach np podczas przysiadów) tylko ewidentne przeskakiwanie. Potem bolało mnie w dole pleców. Ból zaczął się przenosić w dół prawej nogi, kolana, a nawet poniżej kolana. Czy takie połączenie bóli (jądra, uda, kolana, stawu) może pochodzić od kręgiosłupa? Może to być np rwa kulszowa? ALe czy wtedy może niby boleć jądro??

I jeszcze jedno. Kiedyś dość mocno ćwiczyłem brzuszki i pompki. Mam dwie blizny w dole brzucha po porawej stronie - wgłoienie jelita (jak miałem 9 miesięcy) i wyrostek j(jak miałęm 14 lat). I wydaje mi się, że coś mi tam wtedy (w tej bliźnie poprzeskakiwało) - czy ból jąder, nóg, kolana może pochodzić od tej blizny? Np od nadwyrężenia lub przerwwania nerwów jakichś? Pytam ponieważ jak leżę na brzuchu to mnie coś ciągnie w tej bliźnie. Czuję ciągnięcie od bliżny wzdłuż pachwiny w okolice prawego jądra, tak jakby coś tam byo za krótkie. W dodatku moje prawe jądro jest jakby wyżej, tak jakby powrózek nasienny był przykrótki - jak pociągne jądro w dół to wszytko jest ok, jądro schodzi niżej. Czy przez wysiłek fizyczny mogłem coś pozrywać w bliźnie??

Dziękuję. Odpowiedz Cytuj
14 lip 2010 - 12:33:08
Mam jeszcze jedno pytanie.
W pachwinie prawej jak stoję lub leżę na brzuchu to coś mnie tam ciągnie i czuję coraz większy dyskomfort. Jak uciskam to miejsce to ból się nie zwiększa. Czy tam jest coś co łączy się z powrózkiem nasiennym??

Czy może to być jakiś guz/nowotwór, który powoduje takie ciągnięcie i niby ból jądra oraz nogi?

Proszę o odpowiedź na ten i poprzedni wątek.
Z góry bardzo dziękuję. Odpowiedz Cytuj
13 sie 2010 - 15:07:12
mam 18 lat i tez czsami rano czuje kłucie z lewej dolnej strony brzucha czy to jakaś choroba Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sie 2010 - 07:49:14
Tomaszhalibut:
myślę że przez wysiłek fizyczny raczej sobie nic nie pozrywałeś a bardziej niż przez tamte stare operacje Twoje dolegliwości mogą być od kręgosłupa, z dolnego jego odcinka wychodzą nerwy które zaopatrują zarówno kończyny dolne jak i narządy płciowe, myślałem jeszcze o przepuklinie pachwinowej, nie wiem czy ją lekarze wykluczyli
lewe jądro jest fizjologicznie niżej niż prawe, to normalne
nic nie wskazuje żeby przyczyną Twoich dolegliwości był jakiś nowotwór Odpowiedz Cytuj
12 kwi 2011 - 17:25:41
Witam, mam 23 lata i opisane przez Ciebie objawy są identyczne z moimi, ale tak samo jak ty nie znam przyczyny bólu, pamiętam tylko że pierwszy raz taki ból miałem kiedy się przedzwigałem od tamtego czasu miewam takie bóle co jakiś czas ale od roku miewam bóle w okolicach lewgo podbrzucza, lewgo jądra, oraz lewej nogi ( dokładnie udo i kolano). Mój ból jest pulsacyjny, natomiast jeżeli chodzi o plecy to ból jest taki że nie mogę się wyprostować, usztywnia mi się odcinek lędźwiowy ( mogę się wyprostować na 90 %) ból czuję również podczas leżenia, najlepsza pozycja to leżąca na boku z podkulonymi nogami, wtedy mija ból kręgosłupa. Odpowiedz Cytuj
13 kwi 2011 - 14:45:45
moj maz mial cos takiego i to bylo zwiazane z przepuklina tez bolaly go jadra to tego jeszcze odcinku ledzwiowym kregoslup na poczatku sadzilismy ze sie po prostu przedzwignal, ale jak zaczelismy sie zastanawiac to wyszlo ze rzeczywiscie moze nie chodzic o zwykle przedzwigniecie i naciagniecie miesnia sadze ze musisz z tym isc do lekarza bo wtedy bedziesz mial pewnosc co to jest Odpowiedz Cytuj
06 kwi 2012 - 23:51:59
witajcie ja tez mam taki problem Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.