Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 lip 2010 - 16:56:45
Witam,
mam pewną zagwostkę. Otóż od marca-kwietnia tego roku pojawiła mi się czarna podłużna plama na płytce paznokcia ( na skraju) dużego palucha u nogi. Byłam u pani dermatolog, która zrobiła badania i wynik był ujemny: to nie jest grzybica. Spytała się czy ktoś z rodziny nie ma łuszczycy. Wiem, że po stronie mamy nikt nie miał ale jak po stronie taty to nie wiem sad smiley Zaleciła mi maść Novate. Dziś ją kupiłam i tu wynika moja zagwostka: w ulotce napisane jest, że nie należy jej stosować gdy ma się trądzik pospolity, pierwotne wirusowe zakażenie skóry np opryszczka zwykła,grzybiczych zakażeń... A ja właśnie wszystko to mam sad smiley i leczę się od lutego u tej pani dermatolog. Poprawa jest ale muszę jeszcze stosować leki przez 2 miesiące. Długo to u mnie trwa bo jestem do tego alergikiem i chodzę na odczulanie. Tyle już lekarstw biorę np. Unidox, Heviran itd jak nigdy przedtem sad smiley Mam zastosowac tą maść Novate pomimo przeciwskazań w ulotce??? już sama nie wiem sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 lip 2010 - 12:31:09
maść ma działanie miejscowe, czyli tylko tam gdzie ją nałożymy i jeśli nie będziesz jej stosowała na twarzy (trądzik) i tam gdzie masz inne zmiany (grzybica, zakażenia wirusowe) to wydaje mi się że nie powinna zaszkodzić, ale na wszelki wypadek dobrze byłoby się jeszcze spytać tej pani doktor

formy które tworzą leki, często zabezpieczają się przed konsekwencjami działania leków pisząc ulotki trochę na wyrost, ale to dobrze że je czytasz i interesujesz się tym Odpowiedz Cytuj
08 lip 2010 - 13:18:22
Dziekuję za pomoc smiling smiley Wolę czytać i wiedzieć co przyjmuję niż być nie świadomą winking smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.