Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 sty 2009 - 11:55:09
Witam. Od poniedzialku borykam sie z pewnym problemem z brzuchem. Przy ucisku lewej dolnej czesci brzeucha wyczuwalna jest chyba esica i jest ona bolesna (nie wiem cyz zawsze ja sie wyczuwa...) bol jest podobny do tego jak jest silne parcie na stolec, z tym ze utrzymuje sie caly czas od poniedzialku. Mam utrudnione oddawanie stolca, poczatkowo byly one twarde male i dosc cienkie z duza iloscia sluzy mimo to nie moglem ich wyrzucic z siebie. Stolec oddaje ok 3 razy dziennie. Wczoraj doszla bolesnosc tka kujaca (jak twardy duzy stolec) w kierunku odbytu ale stolec jest waski i nie wielki. Dzisiaj bym miekki stolec ktory wygladal jakby byl owlosiony sluzowaty, cienki jak kciuk dlugi i na koncu grubosci dlugopisu. Stolec sa jasne. Ciagle mam uczucie jakby mi cos zalegalo w jelicie cos siedzialo w tej esicy. Mam tez okresowe wzdecia zazwyczaj wieczorem i jak pojda gazy to mam chwilowa ulge takei uczucie jakby bylo lepiej ale dalej cos czuje, po wyproznieniu tez. Pozostala czesc jelita nie boli mnie, apetyt w maire tez mam, nie mam goroczki (rano 36,5 wieczorem 36,9)

Od listopada obrykalem sie z bolami w nadbrzuszu, mialem odbijanie kwasne, zgage, czeste oddawanie stolca 4 razy a dobe. Mialem wtedy duzo stresu (wyjazd i takie tam) pozniej na poczatku grunai dostalem ponoc grypy jelitowej (wodnisty stolec wymity w nocy) przeszlo mi, wrocily za to bole nadbrzusza i kwane odpbijanie i dostelm tribux i lansolek, po dwoch tygodniach minelo. Teraz wrocil problem lecz taki jak opisalem dotyczacy czysto jelita i z innymi objawami. Lekarz rodzinny stwierdzil ze to moze byc kamien kalowy i dal mi tribux i lansolek ktory bralem juz wczesniej, ale teraz nie przechodzi- i sa to w ogole inne objawy. Mam tez czeste parcie na mocz w szczegolnosci rano (moze to ze stresu) i duzo pije. Najbardziej martwi mnie ta bolesnosc uciskowa i wyczowalna esica (o ile to jest nie normalne). Dodam tylko ze mam napadowe czestoskurcze i migotania przedsionkow (4 lata) dzieki ktorym nabawilem sie lekow i nerwic, a problemu z brzuchem trwaja od roku (kwasne odbijanie zgaga bol nadbrzusza-zoladka i niby takze okreznicy) ale teraz mam zupelnie inne objawy. Poprzednie objawy byly kojazone z zespolem jelita drazliwego ale nei mailem zadnych badan.

Co mi moze byc? i czy szukac szybko dobrego gastrologa czy moze uspokoic sie i zglosic sie do rodzinnego po skierowanie do gastrologa? Odpowiedz Cytuj
17 lut 2009 - 12:24:55
Ja bym szukała dobrego gastrologa. Miałam trochę mniejsze objawy i okazało się podczas badania czyli kolonoskopii, że wyhodowałam sobie polipa dosyć pokaźnych rozmiarów. Sprawa jest bardzo poważna, szybko działaj. Dodam , że w moim polipie były komórki rakowe ale każdy z nich jest inny, zachęcam do pośpiechu. Powodzenia. Odpowiedz Cytuj
18 lut 2009 - 22:19:28
Trzeba wykonać kolonoskopię. Jak to załatwić? Po pierwsze - zgłosić się do lekarza rodzinnego i powiedzieć o co chodzi. Lekarz rodzinny powinien dalej pokierować. Proponuję potraktować sprawę poważnie. Jeżeli badanie wykluczy poważniejsze choroby, wtedy można próbować leczyć dietą, tabletkami itd. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.