Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 cze 2010 - 22:19:09
Witam..zadaje pytanie ktore nie jest zwiazane bezposrednio ze mna,mianowicie jakie 3-4 tyg temu moj brat mial bardzo silny atak bolu brzucha,nigdy nie widzialem zeby tak cierpial (ma 31 lat),dzisiaj "atak" sie powtorzyl.W sumie trudno mi jednoznacznie opisac jak to przebiega,twierdzi ze bol zaczal sie po prawej stronie brzucha (tak mniej wiecej na wysokowsci pepka o ile moglem stwierdzic gdzie sie trzymal)..opisywal to w ten sposob ze ..bol po prawej stronie promieniujacy na plecy..czasami boli na srodku brzucha czasami po prawej stronie i w strone plecow..czasami wszystko naraz,spedzil z dobra godzine w toalecie"boje sie wstac bo co chwile cos leci",dalem mu stoperan,po czym "chce ale nie idzie",chodz nie sadze zeby to bylo spowodowane wzieciem stoperanu ok 5 min wczesniej,dalem mu rowniez tabletke przeciwbolowa.Nie pomoglo.Wiec poszedlem do apteki gdzie polecili mi lek o nazwie Buscopan,wzial dwie tabletki..po jakiejs godzinie z kawalkiem stwierdzil ze "nie moze" i poszedl spowodowac wymioty i "na chwile przestalo bolec".po ok godzinie zasnal.Caly atak trwal ok 3 godzin ,cierpial strasznie,dodam ze pracuje ciezko jako kurier,wiec sie nie wysypia,nie je regularnie a juz napewno zdrowo sie nie odzywia.Na internecie wyczytalem ze to moze byc zapalenie zolatka (ale zapalenie chyba sie nie pojawia i nie znika nagle na ok miesiac),lub czego sie przestraszylem,rak trzostki..prosilbym o rade..nie jest ubezpieczony wiec pojscie do lekarza lub wezwanie pogotowia prawdopodobnie wiazalo by sie z kosztami dosc duzymi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 lip 2010 - 23:31:10
pewnie już po problemie bo pisałaś dość dawno, ale wydaje mi się że te bóle mogą być związane z jelitami (jakieś zatrucie) ewentualnie kamicą dróg moczowych, kamicą dróg żółciowych, pod uwagę trzeba też wziąć wyrostek robaczkowy
czy towarzyszyła temu gorączka, nudności? czy przy ucisku w którymś miejscu ból się nasilał? czy stolec nie był odbarwiony? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.