Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 cze 2010 - 11:23:35
Witam od prawie ośmiu miesięcy mam problemy z dłońmi. Otóż zaczęły się wraz z podjęciem ciężkiem pracy fizycznej w fabryce mięsa w niskich temperaturach. Na początku często zdarzało mi się, że miałam cały dzień mokre ręce. Zawsze pracowałam i nie oszczędzałam się. O ile najpierw łapały mnie skurcze w łydkach to z czasem zniknęły i zastąpiło je drętwienie dłoni. Początkowo słabe, wystarczyło zmienić pozycje dłoni, zaprzestać na chwile pracy i drętwienie mijało. Z czasem drętwienie wróciło w nocy i było już tak silne, że czułam jakby mi ktoś te ręce przypalał. Ból był narastający i nie do wytrzymania. Nie pomagały maści. Po prostu musiałam przeczekać ból.W chwili obecnej drętwienia są rzadkie, bo zadbałam o dłonie i już ich nie mocze, ale pozostało mi kilka uciążliwych dla mnie dziwnych objawów. Trzęsą mi się bardzo ręce(zwłaszcza prawa). Mam problemy z wykonywaniem jakichś skomplikowanych, wymagających precyzji czynności rękami. Nie mogę utrzymać w jednej dłoni ciężkiego przedmiotu(a nawet kubka z herbatą). Owszem mam stresującą pracę, lekko nerwice pewnie też, ale jestem pewna, że nie są powodami trzęsienia się rąk. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 cze 2010 - 21:42:53
a w jakim jesteś wieku?
miesiączkujesz regularnie? przyjmujesz jakies leki? chorujesz na coś?
jakieś problemy z kręgosłupem masz? jakieś bóle pleców?
schudłaś ostatnio?
byłaś z tym u lekarza? miałaś wykonywaną morfologię krwi i TSH (hormony tarczycy) Odpowiedz Cytuj
03 lip 2010 - 02:43:20
Mam 24 lata. Co do miesiączki to od kilku lat jest dość regularna - to znaczy zdarzały się przerwy, ale wynikały one zapewne ze stresu, zmian jakie zaszły w moim życiu. Nie biorę żadnych leków. Ewentualnie nurofen na ból głowy, ale to bardzo rzadko - kiedyś(jakieś jeszcze 10 lat temu) brałam leki przeciwbólowe w sporej ilości, teraz tylko wtedy gdy nie mogę wytrzymać bólu. Czy ja na coś choruje? i tu problem, bo u lekarza nie byłam jeszcze (hehe - tu chyba spory procent użytkowników nie był u lekarza). Bóle kręgosłupa odczuwam, ale tylko podczas dłuższego stania w pracy, po odpoczynku szybko mija. Waga mi faktycznie skacze trochę. I badań nie miałam robionych.
Jakoś niedawno temu miałam podejrzenia, że mogę mieć cukrzyce, ale nie jestem lekarzem... Jako dziecko chorowałam na obustronne zapalenie stawów biodrowych. Odpowiedz Cytuj
07 lip 2010 - 23:54:36
w odpowiedzi powyżej napisałam, że odczuwam bóle kręgosłupa w pracy. Podczas okresu w zeszłym miesiącu, pochyliłam się po coś ciężkiego i byłam w takiej pozycji kilka minut. Gdy skończyłam nie mogłam się wyprostować. Poczułam ból i drętwienie idące od nerek aż do kręgosłupa. Nie umiem tego opisać. Nagle jakby straciło się czucie w plecach, jakby były odrętwiałe. Myślałam, że to może nerki, bo zawsze mam z nimi problem podczas okresu. Ale ból wrócił dzisiaj(a nie mam okresu) z tym, że to zdrętwienie przeniosło się na pośladki i tylną część ud. Bardzo to dziwne. Ból i zdrętwienie przechodzą po kilku minutach. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 lip 2010 - 18:05:15
myślę że powinnaś jednak pokazać się lekarzowi, wykonać morfologię krwi, analizę moczu, TSH, zdjęcie dolnego odcinka kręgosłupa, może także szyjnego
co to znaczy że podczas miesiączki masz problemy z nerkami? chodzi o bóle w tej okolicy czy coś więcej? jakieś problemy z oddawaniem moczu?
bóle pleców, promieniowanie ich do pośladków i ud może świadczyć o problemach z kręgosłupem
kłopoty z rękami także mogą być od kręgosłupa, ale bardziej od szyjnego
mogą też wynikać z pracy, która wymaga sprawności rąk
czy problemy dotyczą w przeważającej mierze 4 i 5 palca? Odpowiedz Cytuj
11 lip 2010 - 20:49:58
Jeśli chodzi o nerki to mam na myśli ból w tej okolicy.
Bolą mnie całe dłonie aż powyżej nadgarstka. Dziś zdałam sobie sprawę z tego, że nie mogę już rysować, bo nie potrafię utrzymać kredki i prowadzić jej tak jak bym chciała. I drżą bezustannie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.