Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 0 lillus
01 cze 2010 - 09:18:38
Otóż wczoraj od lekarki dostałam antybiotyk Duracef. Wzięłam narazie tylko dwie dawki według zalecenia (1 tabletka co 12 godzin). Dziś rano obudziłam się z "łysymi" plamami na języku, które potraktowałabym jako zanik błony śluzowej.
Dodam, że brałam już kilka razy w życiu ten antybiotyk i nie było żadnych problemów. Kiedyś jednak miałam podobny problem, a lekarka zaleciła odstawienie... witaminy C.
No więc stąd moje pytanie. Czy powinnam po raz kolejny udać się do lekarki i odstawić lek? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 cze 2011 - 18:16:40
a co to znaczy "łyse plamy"?
czy to jest po prostu zgładzenie błony śluzowej języka czy może jakiś nalot? jakiś biały? albo innej barwy? da się go ściągnąć palcem albo patyczkiem?
jedyne co mi ewentualnie przychodzi do głowy to infekcja grzybicza po antybiotyki, no chyba że w ogóle nie jest to związane z antybiotykiem i jest to czysty przypadek że wystąpiło w tym samym czasie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.