Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 maj 2010 - 12:46:42
Drętwieje mi lewa tylna część szyi, ściągają się ścięgna w lewym ramieniu, ściąga mi też szyję w lewo. Boli mnie bark, ramie,lewa górna część pleców, odczuwam bule pod wpływem chłodu,( czuje zimno i bul po lewej stronie),podczas podnoszenia sztangi na ławce w lewym łokciu szczela coś i w barku chrupie, (niekiedy odczuwam gorąc, sztywność, mięśnie na plecach po lewej stronie są spięte i twarde jak kamień )

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA DIAGNOZĘ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 maj 2010 - 19:41:36
w jakim jesteś wieku?
czy te dolegliwości pojawiły się nagle? na przykład przy jakichś ćwiczeniach, uprawianiu sportu czy innym wysiłku?
czy dochodzą do tego jakieś drętwienia, mrowienia kończyn dolnych albo górnych?
czy masz jakieś bóle pleców?
czy masz stwierdzone jakieś problemy z kręgosłupem? Odpowiedz Cytuj
30 maj 2010 - 11:55:08
- Mam 26 lat
- Dolegliwości te towarzyszą mi 3-4 lata ale bul pojawiał się rzadko, teraz bule są bardziej dokuczliwe i częściej występują
Bul pojawia się niemal codziennie jak odchylę głowę w stronę prawego barku ponieważ ściąga mi głowę w lewo, jeśli chcę się wyprostować , poruszam lewe ramie, odchylę bark do tył lub jeśli jest chłodno na polu wtedy boli mnie szyja i bul promieniuje na lewą stronę
Ścięgna w lewym ramieniu czuje codziennie bo są za bardzo napięte, jak podnosiłem sztangę na leżąco to czułem jak ścięgno przeskakuje, troszeczkę powyżej łokcia od strony tułowia , po ćwiczeniach gdy biceps był napompowany czułem jakby mięsień miał za mało miejsca (bul cisnący, rozrywający) bardziej czułem ścięgna, prawdopodobnie je rozpychało, próbowałem je rozciągać ale nic to nie dało (podczas prób rozciągania czułem ścięgna na plecach najbardziej w okolicach lędźwiowych
- Drętwienia jedynie wzdłuż kręgosłupa i kręgów szyjnych po lewej stronie, mam jeszcze obolałe mięśnie koło kręgów Th 4,5,6 po lewej stronie (może jeszcze być delikatny bul pomiędzy kręgami C7 a Th1 ale wątpliwy)
- Mrowienia nie mam a drętwienie sporadycznie to chyba normalne, niekiedy jak wstaje z fotela to słyszę dosyć głośne chrupnięcie w lewym biodrze i troszkę ścięgna w lewej nodze są bardziej naciągnięte nisz w prawej
- występują jeszcze bule pleców w okolicy lędźwiowej ale te bule są związane z schylaniem się i nie występują podczas bulów szyjno-barkowo-ramiennych
- kręgosłup dwa lata temu był chyba w porządku miałem robione badania do pracy pani doktor przejechała ręka po kręgach

TROCHĘ TEGO JEST ALE CZŁOWIEK JEST SKOMPLIKOWANY Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 maj 2010 - 20:10:39
ale czy pani doktor badała wtedy kręgosłup tylko palpacyjnie i wzrokowo, czy może było wykonywane prześwietlenie kręgosłupa?
bo w takim badaniu palpacyjnym wiele się nie da wybadać, czasem bolesność i wady postawy
myślę że dobre byłoby gdyby jakiś lekarz skierował Cię na prześwietlenie kręgosłupa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.