Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 maj 2010 - 10:44:09
Witam!
Po badaniu krwi, lekarz stwierdził niedobór żelaza u osoby 55 letniej. Zalecił jedzenie szpinaku. Przecież od lat wiemy, że szpinak ma tyle żelaza, co i nne zielone warzywa. Sława szpinaku wynikała, z błędu przecinka postawione przez asystenta badacza, o jedno miejsce za daleko. Pewnie nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą.
Co zatem stosować, by zwiekszyć poziom żelaza we krwi?
Bardzo proszę o porzdę.
Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz Cytuj
27 maj 2010 - 12:07:09
W produktach spożywczych pochodzenia roślinnego żelazo jest w postaci trudno przyswajalnej, niehemowej i jego przyswajanie dochodzi do 5%. Przyswajanie żelaza niehemowego poprawia się przy udziale kwasu askorbinowego i białka zwierzęcego. Na przykład przyswajanie żelaza z orzechów lub szpinaku, gdy zjadane są samodzielnie, wynosi tylko 1 do 2 procent, a w potrawach z mięsem i witaminą C może zwiększyć się nawet pięciokrotnie.

Przyswajanie żelaza zmniejszają sole wapnia, fosforu, mleko, sery, herbata (tanina), kawa i fityniany znajdujące się w nasionach zbóż. Nadmiar w pokarmach jednego z takich pierwiastków jak wapń, cynk, mangan i żelazo powoduje blokowanie przyswajania innych pierwiastków tej grupy. Przyswajanie żelaza poprawia się przy wystąpieniu jego niedoborów w organizmie. Odpowiedz Cytuj
27 maj 2010 - 12:12:51
Zapytaj w aptece o tabletki zawierające żelazo, jest duży wybór i są bez recepty. Wspomagają dietę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 maj 2010 - 16:01:11
elcaro napisała sporo na temat diety, ja jeszcze dodam że wiele zależy od tego jak głęboki jest to niedobór żelaza i na ile rozwinęła się anemia, jeśli jest wyraźna to poza dietą bogatą w łatwo przyswajalne żelazo może konieczna będzie jego suplementacja w preparatach leczniczych, ale o tym powinien zadecydować lekarz, jeśli nie zlecił takiej terapii to widocznie anemia nie jest nasilona Odpowiedz Cytuj
27 maj 2010 - 19:06:34
Dziękuję bardzo serdecznie smiling smiley Odpowiedz Cytuj
28 paź 2011 - 10:33:02
dobrym suplementem żelaza jest ten który ja przyjmowałam swego czasu czyli chelaferr, nie miałam po nim mdłości i był niedrogi Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 paź 2011 - 18:24:03
Chelaferr to żelazo w postaci tak zwanych chelatów, ostatnio są szeroko reklamowane, ale szczerze mówiąc to nie wiem czy faktycznie są skuteczniejsze od zwykłego żelaza, najlepiej na początek porównać ceny i spróbować czegoś w miarę przystępnej cenie a jeżeli okaże się że nie jest tolerowane albo nie jest skuteczne to można próbować czegoś z górnej półki, tak chyba jest najrozsądniej Odpowiedz Cytuj
20 lis 2011 - 14:58:44
ja stosowalam terapie chelatowa przy niedoborze zelaza a dokladniej bralam zelazo Chelaferr i mi pomoglo. Co do ceny za opakowanie dalam ok. 16zl, wiec to nie duzo zwlaszcza ze jest w kompleksie z wit. C i wit. B. Tez mialam watpliwosci, ale moje dobre samopoczucie mowi samo za siebie, czego nie moge powiedziec po kuracjach innymi suplementami. Odpowiedz Cytuj
20 lis 2011 - 21:51:05
Witam serdecznie.

Otóż opisywany przez Państwa suplement diety CHELA-FERR ® faktycznie zawiera żelazo w formie chelatu. Co to oznacz i czym właściwie są te chelaty:

chelaty aminokwasowe danego minerału, są to takie związki, w których jon minerału ( w tym przypadku żelaza) połączony jest z dwoma cząsteczkami aminokwasu. Minerał jest maskowany przez pierścienie aminokwasu i w ten sposób przemycany do organizmu (w większej ilości niż postać niechelatowa) - organizm myśli , że przyswaja aminokwas.

CHELA-FERR ® faktycznie jest najlepiej przyswajalnym suplementem żelaza i wcale nie drogim, szczególnie biorąc pod uwagę okres na jaki starcza jedno opakowanie, co wynika ze sposobu dawkowania.

Standardowe opakowania suplementów zawierają 30 kapsułek/tabletek. CHELA-FERR ® przyjmuje się raz dziennie, jedną kapsułkę (opakowanie wystarcza na 30 dni), podczas gdy inne suplementy diety wymagają przyjmowania nawet do 6 razy na dobę ( co oznacza, że opakowanie wystarcza na 5 dni ).

Z przyjemnością udzielę dalszych informacji i odpowiem na pytania dotyczących suplementów żelaza Olimp CHELA-FERR ®

eRzecznik CHELA-FERR ®
[www.chelaferr.pl] Odpowiedz Cytuj
18 maj 2014 - 13:24:59
Ja radzę pobrać przez jakiś czas jakiś dobry suplement żelaza (koniecznie zawierający żelazo w formie hemowej). No niestety, ta legenda szpinaku chyba pozostanie w nas jeszcze przez długie lata... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.