Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 sty 2009 - 11:21:59
witam

od 10 lat mam taki objaw. jak wypije alkochol pokazuja sie zwlaszcza na twarzy czewone plamy. z tego co sie dowiedzialem , to moze byc ze mam grzybice, lub mam slabe naczynka i pekaja powodujac zaczerwienienie.

prosze o pomoc

poz. marek Odpowiedz Cytuj
Administrator
Dyżurny lekarz medycyny
wujek
13 sty 2009 - 12:28:22
troszkę poszperałem i wydaje mi się iż powody mogą być następujące:

* problemy z wątrobą
* uczulenie na alkohol (zrób testy uczuleniowe)

daj znać jak zrobisz testy! Odpowiedz Cytuj
13 sty 2009 - 12:30:18
witam

dzieki za odpowiedz . ok testy zrobie. a to co ja napisalem , czy z takiego powodu moze wystapic taka reakcja? Odpowiedz Cytuj
13 sty 2009 - 12:39:10
na inym forum powiedzieli mi ze mam niealestyczne krwinki , lub mam grzybice. i szczerze to juz zgubialem calkowicie. i dlatego postanowilem sie zalogowac na innym forum. czy nie bedzie latwiej jak zrobie sobie wymaz z gardla i zobacze czy mam faktycznie grzybice. Odpowiedz Cytuj
Administrator
Dyżurny lekarz medycyny
wujek
13 sty 2009 - 12:51:17
Myślę że powinieneś zrobić testy uczuleniowe i jak nic w nich nie wyjdzie wymaz lub odwrotnie... metodą eliminacji jednego przechodzisz do następnego. Odpowiedz Cytuj
13 sty 2009 - 16:17:18
To typowe objawy walki wątroby z alkoholem, który jakby nie było zatruwa organizm. Jeżeli pijasz dość często, do tego masz kiepską dietę i pochłaniasz duże ilości lekarstw to najbliższa droga do przeciążenia wątroby. Pozytywne jest to, że wątroba regeneruje się dość szybko i wystarczy miesiąc bez alkoholu by wróciła do pełnej sprawności. Moze taki detoks by się przydał? Odpowiedz Cytuj
13 sty 2009 - 20:14:21
witaj

dzieki MARIOLA za odpisanie nie sadz e ze jest to watroba. nie biore lekarst. nie pijam alkocholu. mysle ze jest to wina naczynek krwionosnych.pare razy zazylem RUTINOSCORBIN i bylem na imprezie i plam nie mialem . i co ty nato >? Odpowiedz Cytuj
13 sty 2009 - 23:07:37
To raczej reacja naczyń krwionośnych na wzrost ciśnienia po wypiciu alkoholu.Uczulenie swędzi. Odpowiedz Cytuj
19 sty 2009 - 01:45:34
Mam pytanie czy po zjedzeniu ostrych potraw lub w momętach stresujących pojawiają się również plamy??lub po ciepłych posiłkach??i czy Twója skóra jest sucha w dotyku i łuszczy się??jeżeli towarzyszą Ci tego typu objawy nie tylko po wypicu alkoholou to mogą byc to początki atopowego zapalenia skóry.Skóra reaguje grą naczyń krwionośnych na ostre potrawy,stres oraz w szczególności na alkohol i to nie jest wynik przepicia ani żadna grzybica...gdyby była to grzybica taki stan utrzymywałby się przez dłuższy okres czasu i nie pojawiał się od razu po wypiciu alkoholu.Dobrze postępujesz biorąc rutyne ponieważ uszczelnia naczynia krwionośne proponuję również używanie delikatnych kosmetykow nawilżających hypoalergicznych najlepiej kupionych w aptece dla skóry wrażliwej szczególnie jeśli odczuwasz ,,ściąganie skóry''Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące tej przypadłości zapraszam do napisania wiadomości chętnie pomogę. Odpowiedz Cytuj
21 sty 2009 - 22:38:26
witam
te plamy tylko wystepuja po wypiciu alkocholu. Odpowiedz Cytuj
11 sie 2009 - 12:38:28
witam,
ostatnio byłam na weselu i zauważyłam że wyskakują mi właśnie takie plamki, piłam tylko wódkę, przy piwie nie wyskakują, kiedyś pijąc kolorowy alkohol na bazie wódki zauważyłam że też mam plamki ale zbytnio się nie przejęłam bo myślałam że to jakieś uczulenie na jedzenie;], plamy po alkoholu występują jedynie na twarzy, widać wtedy wszystkie niedoskonałości twarzy:/, na dekolcie twarzy i szyi wyskakują mi plamy kiedy się stresuję ale to już insza inszość, moje pytanie do jakiego lekarza z tym iść i czy da się z tym w ogóle coś zrobić?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 sie 2009 - 19:31:30
czy skóra w tych miejscach które robią się czerwone jest swędząca, sucha, szorstka?
rozumiem że tak na co dzień, gdy nie pijesz skóra jest prawidłowej barwy?
najprawdopodobniej jest to nadwrażliwość naczyń skórnych na alkohol, po którym dochodzi do ich rozszerzenia i to powoduje czerwone zabarwienie powłok ciała

z problemem możesz zgłosić się do lekarza rodzinnego lub dermatologa, ten drugi powinien mieć chyba więcej doświadczenia w takich sprawach

dermatolog może na to przepisać odpowiednie kremy zapobiegające zaczerwienieniu, możesz też spróbować stosować Rutinoscorbin lub coś innego zawierającego rutynę, która uszczelnia naczynia krwionośne Odpowiedz Cytuj
10 sty 2010 - 14:47:03
ja mam podobny problem z nagle wyskakujacymi czerwonymi plamami tylko, ze jest to szyja i dekold, plamy wyskakuja podczas jedzenia!nie swedza! poczatkowo myslalam, ze to od owocow bo zauwazalam jej wtedy kiedy wlasnie je jadlam ale przygladnelam sie temu blizej i okazuje sie, ze plamy wyskakuja podczas jedzenia czegokolwiek innego rowniez! zauwazylam tez, ze nos czasem robi mi sie wtedy czerwony, choc moze to tylko przypadkowo sie zbiega w jednym czasie! mam tez od dluzszego czasu zapalne zmiany skorne na zuchwie, ktore tez przenosza sie na szyje! nie moge sobie z tym poradzic, prosze o pomoc! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 sty 2010 - 23:45:24
frisky:
co do tych zmian zapalnych na skórze to powinieneś/aś zgłosić się do lekarza dermatologa, takie zmiany trzeba obejrzeć dokładnie by móc stwierdzić co to jest

co do tych czerwonych plamek podczas jedzenia to faktycznie może to być jakaś alergia pokarmowa, niekoniecznie na owoce, może na coś innego
czasem skóra reaguje także nadreaktywnością naczyń na ciepło, czy te plamy nie pojawiają Ci się tylko przy ciepłych daniach? Odpowiedz Cytuj
11 sty 2010 - 11:33:51
dermatolog zapisal mi wczesniej na te stany zapalne masc Duac, ktora niestety juz nie skutkuje a zmiany sa coraz gorsze :/ moze powinnam pobrac wymaz aby zbadac to dokladniej tylko gdzie, co i jak?bo sie nie orientuje smiling smiley jaka jest mozliwosc zarazenia sie grakowcem zlocistym?
co do czerwonych plam to probowalam sie przyjzec temu blizej i nie wazne co jem, slodkie, gorzkie, cieple, zimne itp wyskakuja! Odpowiedz Cytuj
11 sty 2010 - 11:41:35
ale zauwazylam, ze plamy wychodza czesciej w pracy, w cieplym pomieszczeniu, gdzie spozywam posilki Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 sty 2010 - 22:32:08
maść którą dostałeś zawiera antybiotyk, jeśli nie jest ona skuteczna to myślę że powinieneś zgłosić się z powrotem do dermatologa, myślę że tym razem może przepisać Ci antybiotyk doustny, tak podawane leki są zasadniczo bardziej skuteczne i myślę że to pomoże Odpowiedz Cytuj
12 sty 2010 - 10:57:03
tak wlasnie bede musiala zrobic, dziekuje za porady! pozdr Odpowiedz Cytuj
06 lut 2010 - 00:11:40
Witam. Mam podobne obiawy . odkąd pamiętam po wypiciu choćby kieliszka staję się cały czerwony na twarzy , mam również czerwone blizny. Alkohol pije sporadycznie , co może być tego przyczyną ?? Bo nawet piwa z kolegami nie mogę się napić ;/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 lut 2010 - 01:13:40
karw2:
czy po każdym rodzaju alkoholu pojawiają Ci się takie czerwone plamy na twarzy?
niektóre osoby tak reagują na alkohol, który rozszerza skórne naczynia krwionośne, może spróbuj brać rutinoskorbin, on uszczelnia naczynia krwionośne, może to odniesie jakiś skutek Odpowiedz Cytuj
10 lut 2010 - 15:09:46
rutinoscorbin biorę od paru lat (mama pielęgniarka daje profilaktycznie ) lecz nie zauważyłem zmian . Po wypiciu każdego rodzaju pojawiają się plamy , robię się czerwony Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 lut 2010 - 20:53:46
karw2:
no to niestety wydaje mi się że niewiele da się z tym zrobić, wielu moich znajomych ma podobny problem ale jakoś się tym nie przejmują zbytnio
możesz jeszcze ewentualnie dermatologa zapytać, może on coś mądrego będzie w stanie Ci poradzić Odpowiedz Cytuj
14 lut 2010 - 23:05:40
Mam podobny problem. Po wypiciu pewnej dawki alkoholu, mniej więcej zawsze takiej samej, np. przy 3 piwie lub po kilku kieliszkach wódki robią mi się na twarzy czerwone plamy, ostatnio także na dłoniach i kolanach. Mam to od 2-3 lat i z czasem się nasila. Na początku zdarzało się to sporadycznie, a ostatnio prawie przy każdym piciu. Nie swędzi mnie, tylko odczuwam takie gorąco na twarzy. Za każdym razem po ok. godzinie ustępuje niezależnie czy piję dalej czy nie. Zawsze jest ten sam schemat po 1-2 godzinach picia pojawiają się plamy po kolejnej znikają. Czynnik sprzyjający to jak piję w ciepłych pomieszczeniach. Jak piję na chłodzie tego nie ma. Odpowiedz Cytuj
22 mar 2010 - 14:02:52
witam, po wypiciu alkoholu w większych ilościach robie się czerwony na twarzy, czuje że moja twarz jest gorąca, po pewnym czasie robie się purpurowy. pogrzebałem na forach i mam 2 teorie... rozszerzanie sie naczyń krwionośnych i nie wydolność wątroby związana z mała ilością enzymu ALDH2, enzym odpowiadajacy za przemiane alkocholu w wątrobie którego niedobór powoduje zaczerwienienie.
Poproszę o propozycje leczenia/profilaktyki - jeśli chodzi o 1 teorię to rozumiem że najodpowiedniejsze będą leki zawierające rutynę np rutinoscorbin. Co do 2 teorii czytałem że najlepiej stosować leki regenerujące wątrobe....i pewnie jakaś dieta... jeśli tak to jaka... pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 mar 2010 - 20:51:31
co do tej niewydolności wątroby to można zbadać białko całkowite we krwi, bilirubinę oraz aminotransferazy (AlAT, AspAT) to są takie najczęściej wykonywane w tym celu badania, jednak jeśli nie masz innych dolegliwości to nie sądzę aby była to niewydolność wątroby Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.