Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 maj 2010 - 20:42:45
Witam smiling smiley

Dzis na noge spadł mi 20kg odważnik, dokladnie na duzy palec u lewej stopy, zrobilam przeswietlenie i lekarz powiedzial mi ze mam lekko pekniety...

Jak długo bede musiała czekać az palec mi sie zrośnie i bede mogła nim normalni eruszac i chodzic?? czy 2 tyg wystarczy??

Prosze o dopowiedz, gdyz za 2 tyg mam spora uroczystosc rodzinna i zalerzy mi na tym czy bede mogal juz wtedy chodzic smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 maj 2010 - 00:00:10
ciężko mi powiedzieć, na palec masz założoną szynę czy może gips?
zazwyczaj takie złamania leczy się trochę dłużej niż 2 tygodnie, ale wszystko zależy od konkretnej sytuacji i to lekarz musi zdecydować i jego musisz o to pytać Odpowiedz Cytuj
25 maj 2010 - 15:01:32
Hmmm...mi taki odważnik spadł 21.05.2010 również na lewą stopę, a właściwie na duży palec! Okazało się, że jest złamany w dwóch miejscach ;/ Założyli mi szynę wstępnie na 4 tyg i boli jak cholera;(
Nie wiem jak leczenie będzie wyglądać w Twoim przypadku, bo pęknięcie to jednak coś innego niż złamanie!
W każdym razie niech moc będzie z Tobą!smiling smiley Odpowiedz Cytuj
02 lip 2010 - 23:16:42
40kg na paluchu prawej stopy.Rozkawałkowanie, w sumie 5miejsc. Usztywnienie na szynie... Po 2tyg zaczynam powoli chodzić bez kuli, jednak palec caly czas jest napuchniety, siniec schodzi na paznokcia, palca nie da się zgiąc, chociaz ruszam swobodnie gora-dol. Jaka rehabilitacja poza krio i magnetronikiem? chcialabym jak najszybciej stanac na nogi, w doslownym slowa znaczeniu ; ) Odpowiedz Cytuj
25 sie 2010 - 20:57:22
Mój palec okazał się jednak załamany w 4 miejscach... ;/ Paznokć zszedł, a do tej pory odrósł juz do połowy... wW kazdym badź razie nie moge zginać go w ostatnim stawie... Co moge zrobić aby moj palec wrocił do poprzedniego stanu? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sie 2010 - 11:23:34
Ania:
musisz postępować tak jak zalecili lekarze, jeśli złamane fragmenty kostne są prawidłowo położone i będą odpowiednio unieruchomione (np. szyna) to wszystko powinno być dobrze
stosuj się do zaleceń lekarza po prostu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.