Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 maj 2010 - 15:34:43
Od pewnego czasu mam problem z bólem w prawej nodze (boli mięsień/ścięgno z tyłu nogi "za kolanem", zrobił się siniak) ból odczuwam tylko przy gwałtownym wyprostowaniu nogi (takim jak przy kopnięciu wysoko znajdującej się piłki), czy przy głębokim skłonie. Uniemożliwia mi to grę w piłkę nożną, co bardzo lubię. Wiem, że informacje są bardzo niepełne, ale nie studiowałem biologii. Proszę o podpowiedź, co robić, żeby ból wyeliminować w miarę szybko, bo zależy mi na graniu, a sezon właśnie trwasad smiley Z góry dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 maj 2010 - 16:30:23
a kiedy dokładnie to się stało?
czy pamiętasz jakiś moment w którym mogło dojść do urazu? czy ten ból wziął się tak "sam z siebie"?
jeśli była to kontuzja to powinieneś przynajmniej do czasu ustąpienia dolegliwości unikać obciążania tego miejsca, lekarz może przepisać Ci jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne Odpowiedz Cytuj
21 maj 2010 - 21:17:16
Dokładnie to się stało się 2 tyg. temu, na meczu, podczas zrywu do sprintu za piłką. Czy zsinienie jest normalne? Ciągnie się od miejsca 7 cm nad zgięciem nogi do 3 cm na łydce i już robi się żółty. Podczas spokojnego biegu, truchtu nie czuję nic, ale jak próbuję zrobić skłon z wyprostowanymi nogami, to dosyć boli. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 maj 2010 - 20:55:37
w takim razie wygląda mi to na jakąś kontuzję ścięgna, co doprowadziło do takiego podskórnego krwotoku, możesz pokazać się z tym lekarzowi, może skieruje Cię na jakieś zabiegi, to powinno zmniejszyć dolegliwości i przyśpieszyć gojenie się zmiany, powinieneś też przez jakiś czas unikać nadwyrężania tej kończyny, aż się porządnie zabliźni, bo inaczej podobne problemy mogą pojawiać się w przyszłości Odpowiedz Cytuj
26 maj 2010 - 13:41:03
Smarowałem maścią przeciw zapalną, przez 2 tyg oszczędzałem nogę, trochę pobiegałem i chyba wszystko jest z w porządkusmiling smiley Dziękuję za zainteresowanie i przepraszam, bo trochę spanikowałem. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.