Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 maj 2010 - 15:34:43
Od pewnego czasu mam problem z bólem w prawej nodze (boli mięsień/ścięgno z tyłu nogi "za kolanem", zrobił się siniak) ból odczuwam tylko przy gwałtownym wyprostowaniu nogi (takim jak przy kopnięciu wysoko znajdującej się piłki), czy przy głębokim skłonie. Uniemożliwia mi to grę w piłkę nożną, co bardzo lubię. Wiem, że informacje są bardzo niepełne, ale nie studiowałem biologii. Proszę o podpowiedź, co robić, żeby ból wyeliminować w miarę szybko, bo zależy mi na graniu, a sezon właśnie trwasad smiley Z góry dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 maj 2010 - 16:30:23
a kiedy dokładnie to się stało?
czy pamiętasz jakiś moment w którym mogło dojść do urazu? czy ten ból wziął się tak "sam z siebie"?
jeśli była to kontuzja to powinieneś przynajmniej do czasu ustąpienia dolegliwości unikać obciążania tego miejsca, lekarz może przepisać Ci jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne Odpowiedz Cytuj
21 maj 2010 - 21:17:16
Dokładnie to się stało się 2 tyg. temu, na meczu, podczas zrywu do sprintu za piłką. Czy zsinienie jest normalne? Ciągnie się od miejsca 7 cm nad zgięciem nogi do 3 cm na łydce i już robi się żółty. Podczas spokojnego biegu, truchtu nie czuję nic, ale jak próbuję zrobić skłon z wyprostowanymi nogami, to dosyć boli. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 maj 2010 - 20:55:37
w takim razie wygląda mi to na jakąś kontuzję ścięgna, co doprowadziło do takiego podskórnego krwotoku, możesz pokazać się z tym lekarzowi, może skieruje Cię na jakieś zabiegi, to powinno zmniejszyć dolegliwości i przyśpieszyć gojenie się zmiany, powinieneś też przez jakiś czas unikać nadwyrężania tej kończyny, aż się porządnie zabliźni, bo inaczej podobne problemy mogą pojawiać się w przyszłości Odpowiedz Cytuj
26 maj 2010 - 13:41:03
Smarowałem maścią przeciw zapalną, przez 2 tyg oszczędzałem nogę, trochę pobiegałem i chyba wszystko jest z w porządkusmiling smiley Dziękuję za zainteresowanie i przepraszam, bo trochę spanikowałem. Odpowiedz Cytuj
05 wrz 2017 - 13:21:05
Idź do lekarza i sprawdźcie czy to nie są początkujące wrastające paznokcie warszawa. To też poważne schorzenie a objawy są bardzo podobne. Przeżyłem to i wiem jaki to ból. Odpowiedz Cytuj
06 wrz 2017 - 08:22:15
Przydałyby ci się buty zdrowotne. Wtedy uniknął byś tych kontuzji i bólów. O dziwo dobrze dobrane obuwie znacznie zmienia sposób chodzenia, trudniej w nich o kontuzję winking smiley Odpowiedz Cytuj
20 paź 2017 - 11:08:23
Tak jak koledzy piszą, buty przede wszystkim, tylko żebyś nie skupił się całkiem na butach bo są jeszcze inne rzeczy takie jak skarpetki, sam miałem problem w pracy gdy cały dzień chodziłem nogi mnie strasznie bolały i wkoncu zauwazyłem ze gdy ubieram stare troche wytarte skarpetki to wtedy mnie nogi bolą mocniej az w koncu kupiłem kilka par skarpetek z dlastop.pl/27-skarpety-damskie i zacząłem nosic tylko nowe, po paru dniach juz mnie nogi nie bolały, tak to jest jak się nie zwraca uwagi na takie podstawy. Odpowiedz Cytuj
27 paź 2017 - 13:32:56
Przejdź się do sklepu medycznego i kup ściągacze na kolana wzmocni ci to cały staw i usztywni
22 gru 2017 - 14:06:43
Podpisuję się po tym, że chyba warto przez pewien czas unikać takich intensywnych treningów. I najlepiej od razu umówić się do lekarza. Bo to, co wydaje się niegroźną kontuzją może mieć poważne skutki dla zdrowia. nie warto tego ignorować! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.