Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 maj 2010 - 13:15:05
Witam serdecznie mam 28 lat. Od roku mam dziwne objawy jelitowe, tzn biegunki lub tasmowate takie wezowate stolce, czasami olowkowate. Robilem 5 testow na k rew utajona, 4 wyszly ujemne, jeden dodatni. Jak lekarz badal mi brzuch i go dusil reka to kulo mnie po lewej stronie kolo biodra. Do teraz jak tam sobie mocnoej nadusze to mnie kluje. czasami stolce sa jasne takie zolte. badania krwi mam w porządku poza podwyzszonym alatem(80). Mialem robione usg i wszsystko niby ok. Badanie per rectum takze wyszlo ok. Mialem rownież robione badanie z wlewem doodbytniczym(z kontrastem) i wyszlo wporządku. 4 tyg temu gastroenerolog zrobil mi gastroskopie i sigmoidoskopie. Mam kolka malych nadzerek na przełyku i zapalenie żolądka. Z sigmoidoskopii wyszlo ze blona sluzowa odbytnicy bez rysunku naczyniowego- hist-pat.-colitis nonspecifica w m,ateriale obecna grudka chlonna.

Co moze byc powowdem tych olowkowatych stolcow? Jakie tabletki bierze sie na taki stan jelit? Jaka dieta?

pozdrawiam Bartek! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 maj 2010 - 18:54:15
collitis non-specyfica to jakieś nietypowe zapalenie jelit, generalnie nie jest to raczej coś poważnego i wiele osób ma podobne problemy

na pewno trzeba leczyć żołądek i te nadżerki, może być tak że to one dają dolegliwości dolnego odcinka przewodu pokarmowego, a jeśli nie to pod uwagę trzeba wziąć jakieś zaburzenia czynnościowe Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.