Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 gru 2008 - 14:00:53
Mam 17 lat i od dłuższedo czasu mam problem z pamięcią i czasem z koncentracją. Nie pamiętam niektórych wydarzeń z przed dłuższego czasu ale tez zapominam co przed chwilą myślałam, co miałam zrobić itp. Jak czytam książkę to nie mogę się dobrze skupić. Miałam robione badanie krwi i wyszło w normie. Wiem też że mam trzeci migdałek. Czy to może być spowodowane właśnie przez ten migdałek? A jeśli nie jada może być przyczyna? Odpowiedz Cytuj
18 lip 2013 - 18:47:42
też mam podobny problem. mam 22 lata. coraz bardziej zaczyna mnie to denerwować, bo np. w rozmowie z kimś często jestem niepewna czy daną rzecz zrobiłam. muszę daleko wędrować myślami i bywa że nie daje to efektu bo nie mogę sobie przypomnieć. często też mam problemy z wysławianiem, aby złożyć dobrze zdanie potrzeba mi (kiedyś tak nie było) trochę czasu. zawsze tłumaczę sobie to tym, że jestem osobą nieśmiałą i kontakt z drugą osobą powoduje, że nie mogę ułożyć konkretnego zdania. Odpowiedz Cytuj
24 kwi 2017 - 15:25:29
Polecam zacząć brać magnez, bo to jest bardzo często przyczyna zaburzonej koncentracji. Magnez i potas, mówiąc ściślej.
Do tego warto wprowadzić ćwiczenia relaksacyjne, które oczyszczają umysł ze zbędnych myśli. Codziennie po kilka/kilkanaście minut i od razu głowa będzie inaczej pracować. Odpowiedz Cytuj
28 kwi 2017 - 11:42:08
moim zdaniem , głównym problemem w twoim przypadku jest po prostu stres i wewnętrzne napięcie wynikające z czynników zewnętrznych ( szkołą , relacje z rówieśnikami ) ale także i wewnętrzne napięcia związane z dojrzewaniem . To wszytko może wpływać na kłopoty z pamięcią i koncentracja. Spróbuj się wyciszyć .. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.