Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 gru 2008 - 20:10:03
Witam.
Mam taki problem.
Jakiś czas temu na języku zrobił mi się biały nalot.
Nie wiem czym to jest spowodowane.
Nalot ten nie schodzi z zbytnio po szczotkowaniu,nie wiem co z tym fantem zrobić.
Nie brałem żadnych ostatnio antybiotyków itp.
Trochę też ostatnio źle się czuję,jestem nie wyspany,ciągle zmęczony,do gardła spływa mi jakaś wydzielina "jakby z góry",często boli mnie gardło,nie przyjemny zapach z ust a dokładniej z języka.
Jeśli ktoś mógłby pomoc,proszę o wsparcie i diagnozę.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Bardzo się boje że to coś poważnego. Odpowiedz Cytuj
12 gru 2008 - 23:07:10
ja też mam na języku nalot i mimo że codziennie czyszczę język szczoteczką, to następnego dnia nalot powraca. w moim przypadku jest to spowodowane prawdodpodobnie refluksem, tzn. że treść żołądkowa jest zarzucana do przełyku i stąd ten nalot i ból gardła,ale nalot może być też przyczyną wielu innych chorób np. grzybicy Odpowiedz Cytuj
12 gru 2008 - 23:09:53
Witaj

Polecam tabletki chronochinaldin napewno pomogawinking smileydo kupienia bez recepty Odpowiedz Cytuj
14 gru 2008 - 22:26:07
W pierwszej kolejnoSci wylecz chore zatoki a potem zdiagnozuj reflux-cofanie treSci żołądkowej Odpowiedz Cytuj
12 sty 2009 - 20:37:48
od kilku tygodni mam biały nalot na języku który po szczotkowaniu znika, co to jest Odpowiedz Cytuj
13 sty 2009 - 16:20:58
Lucynka: wystarczy szczotkować i przechodzismiling smiley Odpowiedz Cytuj
21 paź 2009 - 21:21:04
Czesc dev, czy ty jestes jeszcze na Froum?, mam pytanie, czy ten biały język i złe samopoczucie ci przeszło? Bo ja mam identycznie, zdjęcia Twojego języka to jak w lustrze odbicie, mam bóle mięśniowe, stawowe i chce mi sie naokragło spać, co to może być, czy ci to przeszło? Odpowiedz Cytuj
26 paź 2009 - 14:08:46
Mam prawie identyczny język co dev...fakt że mój wygląda nieco lepiej. Błagam czy ktoś ma bądź miał coś podobnego??? Oszaleje chyba niedługosad smiley Jutro wybieram się do lekarza i strasznie się boję... Odpowiedz Cytuj
30 paź 2009 - 00:49:33
czesc kolla i cameleon. mam to samo, mecze sie z tym juz kilka lat. powiedzcie mi jakie macie objawy przy tym? spływa wam wydzielina po gardle? bo mi spływa, myśle ze to od ej wydzieliny (moze tam jakas bakteria siedzi?), wyciąłem migdały i nie pomogło, miałem kiedys problemy z żołądkiem ale miałem zabieg i juz jest ok, żeby mam zdrowe, nie wiem co mi jest iten oddech... porażka, napiszcie cos mozę razem cos wymyslimy, pozdro. Odpowiedz Cytuj
30 paź 2009 - 15:33:08
siemanko...dokładnie tak, wydzielina spływa, jakby z zatok, może to chore zatoki i ta wydzielina podrażnia gardło i tym samym powstają na jęzorze te krostki. Co do żołądka to też chyba nie mam całkiem zdrowego, często czuję potężną zgagę jak zjem to czego jeść nie powinienemsmiling smiley Smaruję już prawie 1 tydzień nystatyną ale nie jestem do końca zadowolony z rezultatów jej stosowania (może chciałbym zbyt szybko to pokonać)...do tego zakupiłem w aptece taki środek do płukania jamy ustnej (usuwa bakterie, pleśniawki etc) Corsodyl firmy Glaxo, tak jakbym po 2 dniach zobaczył poprawę muszę przyznać. Miałem wybrać się z tym do lekarza ale jakoś nigdy nie mam po drodze...smiling smiley Odpowiedz Cytuj
30 paź 2009 - 22:05:22
Witam,
Mi po drodze do lekarzy, byłem u 3 laryngologów, 2 internistów i profesora w Polsce number one o tych spraw. I gów...o żaden nic ciekawego nie wyksztusił z siebie. Musiałem sam se zrobic wymazy ( czekam na wynik ) i inne badania. Jeden lekarz dr. nauk med. laryngolog, państwowy, w ciemno przepisął mi Flukofast na grzyby, trułem sie tym 10 dni i g..wno, ni nie pomaga. Na to pan profesor powiedział, że to nie grzyby tylko takie tam nic waznego i nic nie wypisał. 200 pln spu w d..e. Po 6 miesiącach batalii lekarskich, wysłał bym wszystkich naszych lekarzy w p..zdu, do nieczego sie nie nadają. Sam robie se badania itp, trace kase, ale przynajmniej wiem co mi jest.
Wyniki wymazów za pare dni dam znać.
Pozdr. Odpowiedz Cytuj
31 paź 2009 - 21:47:21
Witam
Uważam że znaczącym czynnikiem na którym opiera się funkcjonowanie organizmu to jak on prosperuje itd. ma odpowiednia proporcja witamin i minerałów.
To jaki wpływ ma ich niedobór na nasze zdrowie można się przekonać samemu i często nie zdajemy sobie sprawy, że chodzi o deficyt właśnie tych związków.
Może warto było by spróbować tkankowej analizy pierwiastków we włosach.
Badanie pozwoli zweryfikować poziom pierwiastków a ich deficyt może mieć wpływ na opisywane przez Was dolegliwości.Oczywiście ostatnie zdanie należy do lekarza on zopiniuje wyniki i przedstawi dalsze leczenie.
Pozdrawiam Rafał Odpowiedz Cytuj
02 lis 2009 - 13:42:55
Kolla jak bedziesz miał te wyniki to napisz, ja juz robilem wymazy ale nic nie wykazały albo nasi lekarze są po prostu niedouczeni, napisz jeszcze czy Tobie tez spływa ta wydzielina po gardle. pozdro Odpowiedz Cytuj
03 lis 2009 - 14:18:14
Do Tomek 806
Tą wydzieliną, to bym sie tak nie martwił, jeżeli nie ma zółtego lub zielonego zabarwienia, czy przykrego zapachu. Jeżeli nie wykryto ci żadnych drobnoustrojów, to być może jakieś sprawy uczuleniowe to powodują. Zrób sobie gastroskopie, czy nie masz refluksu lub bakterii, ja zrobiłem gastroskopie pare dni temu i okazało sie, że mam reflux, któru może powodować różne dziwne stany w jamie ustnej. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
08 lis 2009 - 11:13:13
Witam,
Tez mam taki sam nalot na jezyku oraz krostki. Mam przewlekle zapalenie zatok, scieka mi jakas wydzielina po tylnej sciance przelyku, ktora wylazi z zatok. No i ten nieprzyjemny zapach z ust ehhhh. Czekam teraz na tomografie komputerowa. Jak narazie bralem antybiotyki augmentin a teraz szczepionke do nosa polyvacinum mite. DOdatkowo lykam od 3 dni flucofast. Od roku mam ten problem, ale dopiero we wrzesniu zaczalem to leczyc. Jak narazie z marnym skutkiem. Oklady na twarz z goracej soli troche pomagaja, wiec moge to polecic jesli wam tez scieka ta wydzielina do gardla. Odpowiedz Cytuj
13 lis 2009 - 13:25:15
hej rafer...ewentualnie każdy kto ma problem z tymi krostkami na języku lub nalotsmiling smiley
Mam to samo...byłem ostatnio u lekarza i przypisał mi fluconazole (7tabelete x1 dziennie) powiem że wyjadłem wszystkie a efekt marnysad smiley....załączam fotkę jęzora znalezionego w necie, która bardzo przypomina mój jęzor. Nalot + krostki w tylnej części języka. Dodam do tego wydzielinę spływającą po tylnej ściance gardła. (to ściekanie to efekt złamanego nosa, tak mi się przynajmniej wydaje) Możecie odnieśc się do tego zdjęcia? Czy Was coś podobnego męczy?

Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
04 gru 2009 - 11:05:33
witam wszystkich,przeczytalem Wasze wypowiedzi i mam dokladnie takie klopoty jak Kolla.caly czas nie moge dojsc co to moze byc,non stop bole chodzace po calym ciele,bialy jezyk,ciagle zmeczenie i niewyspanie.ten stan trwa juz od roku,jestem juz b zmeczony fizycznie i psychicznie.co robic,prosze o pomoc..... Odpowiedz Cytuj
10 sty 2010 - 13:55:50
witam ,marcinnn nie bede powtorzyl to co pisalesz , ale tez jestem juz zmienczony od kilku nascie lat lecze , bez rozultatu, zostalo mi jedna nadzieje moze na forum ktos pomoze pozdrowinia dla wszystkick Odpowiedz Cytuj
01 lut 2010 - 02:56:01
Hej, mam ten sam problem z językiem krosty i biały nalot oczywiście śmierdzi mi z buzi:,identycznie jak u kolegi na zdjęciu.
Jutro idę do wenerologa bo prawdo podobnie to zaraziła mnie pewna dziewczyna u niej jest taki sam język i ja podejrzewam że to jest grzyb jamy ustnej.
Jak ktoś sobie z tym poradził to niech napisze. Odpowiedz Cytuj
23 lut 2011 - 15:15:38
Ej, a ja mam pytanie w oparciu o zdjęcie deva

z tyły są 2 gulki po lewej i prawej stronie
ja mam podobną ale tylko jedną widoczną!, i jest bardziej biaława - czy to normalne?
twarda Odpowiedz Cytuj
15 kwi 2011 - 15:50:53
Witam,

Odgrzebuje temat ale...

1) mam dokladnie to samo
2) niestety NIKT nie podal konkretnej, sprawdzonej metody jak wyleczyc to dziadostwo...

Dowiedzialem sie jedynie, ze ma to z wiazek z refluksem-problemy z zoladkiem oraz chorymi zatokami.

[pl.wikipedia.org]

Otoz jestem pewien, ze to to, poniewaz juz wczesniej probowalem leczyc i jedna i druga sprawe...bez wiekszych rezultatow. Jedyny sukces jaki osiagnalem to informacja, ze czosnek pomaga- pomaga na wzdecia i troche poprawia wydolnosc oddechowa. Jem go codziennie winking smiley

Mam OGROMNA PROSBE do osob, ktore przeszly juz batalie z lekarzami aby podzielily sie informacjami jak to leczyc!

(nalot na jezyku, splywajaca wydzielina do gardla, ogolne zmeczenie, wzdecia)

Licze na was, bo na lekarzy nie mozna...

Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
15 kwi 2011 - 15:52:20
nie moge edytowac posta:

a zapomnialem zapytac:

uzywal ktos tej magii? :

[www.miodymanuka.pl] Odpowiedz Cytuj
11 maj 2011 - 20:01:06
Witam!!!
Znów odgrzewam watek, bo skierowało mnie tu zamieszczone zdjęcie ;-)

W sumie, to się cieszę, że go znalazłam, bo już dostawałam ataku paniki szukając na próżno w necie opisów, czym są te czerwone wypustki na środku języka (nie chodzi mi o te tylko brodawki okolone w kształcie litery V)Wszędzie zdjęcia gładkich jęzorów, a ja mam cos na srodku...

Cecha wspolna - w tym miejscu mam nalot stały, nie do ściągnięcia z jęzora o kolorze żółto-szarym.
Nie mam raczej problemów z żołądkiem, nie czuję, by mi się coś cofało do jamy ustnej, zatoki- odpukać- kilka lat temu zaleczone. Obecnie mam tylko wciąż nawracający ból gardła i powiększony wezeł chłonny i spuchnięte ślinianki pod językiem.
No i ostatnio mam przekrwiony i spuchniety jęzor, ale to może przez wywalanie go do siebie w lustrze 148 razy dziennie i stosowania różnych środków odkażających...

Lekarka stara sie mnie leczyć na gardło - a doprosić się o skierowanie do lekarza nie mam mozliwości ani szans. Zmieniłam lekarza i tak samo nie chce mi dać skierowania... wrrr... A objawy - wszystko ponoc normalne, mam nie zaglądac w paszcze i do... netu... ;-/

Czy ktoś może sie wypowiedzieć co to jest? Dlaczego te brodawki sa powiększone? Jak temu zaradzić? Prawdę mówiąc mam nadzieję, że wypowie sie tu jakiś specjalista, nim mnie służba zdrowia całkowicie wyprowadzi mnie ze zdrowia, zwłaszcza psychicznego.. Odpowiedz Cytuj
11 maj 2011 - 22:40:02
O lekarza laryngologa mi chodziło... Nie idzie sie doprosić o skierowanie u doktora pierwszego kontaktu. Paranoja... Odpowiedz Cytuj
24 sty 2012 - 17:12:06
Witam
Jestem młodym chłopakiem, mam ten sam nalot ja wszyscy którzy tu pisali(biały nalot, wydzielina z zatok, zmęczenie itd.) Mam juz to od ok 4-5 lat. Ale dopiero wczoraj dowiedziałem się ze jest to jakiś problem. A ten nie przyjemny zapach z ust to myślałem ze to przez to ze moze źle myje zęby, ale od jakiegoś czasu tak się staram i nic. Błagam POMÓZCIE!!! niedługo jade do stomatologa moze on mi coś powie. W razie jakbym się czegoś dowiedział napisze.
Pozdro i powodzenia z chorobą. Odpowiedz Cytuj
24 sty 2012 - 17:41:24
A czy zmiany występują tylko na języku? Z paznokciami wszystko ok? Nie są żółtawe, nie rozwarstwiają się? Odpowiedz Cytuj
14 kwi 2012 - 21:56:16
wznawiam...cholera dziś to zauważyłam, mój język wygląda indentycnie jak na zdjęciu...myśle o najgorszych opcjach, jak jakieś zakażenia...te czytanie na necie wykańcza... Odpowiedz Cytuj
27 cze 2012 - 18:17:53
Walczę już półroku z tym i zero efektów. Różne specyfiki plus nystatyna i Fluconazole nie dały rady, jestem załamany. Byłem u trzech lekarzach pierwszego kontaktu, dwóch laryngologów i gastrologa. Ci wszyscy lekarza są g****o warci... Odpowiedz Cytuj
06 lip 2012 - 13:43:57
Witam tez mam problem z moim językiem ;( otóż mam podobny nalot na języku jak dev tylko mam go o wiele mniej z tego co czytałem na internecie nalot w tej cześci języka jest normlany byłem u doktora ktory powiedział że grzyb na języku rosnie i to jest normlane . Niestety w srodkowej cześci jezyka zbiera mi sie tez biało-szary nalot inny niż w tam dalej ktory schodzi po przetarciu gaza lub jednym ruchem szczoteczki nie wiecie co to moze być i czy to jest normalne prosze o odpowiedz . Odpowiedz Cytuj
06 lip 2012 - 14:01:50
Witam tez mam problem z moim językiem ;( otóż mam podobny nalot na języku jak dev tylko mam go o wiele mniej z tego co czytałem na internecie nalot w tej cześci języka jest normlany byłem u doktora ktory powiedział że grzyb na języku rosnie i to jest normlane . Niestety w srodkowej cześci jezyka zbiera mi sie biało-szary nalot inny niż tam dalej ten szaro-biały nalot schodzi po przetarciu gaza lub jednym ruchem szczoteczki nie wiecie co to moze być i czy to jest normalne?? Prosze o odpowiedz . z góry dziękuje Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.