Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 kwi 2010 - 12:36:29
Dzien dobry Panie Doktorze.

Pisze bo od pewnego czasu ( od 9 miesiecy) mam problemy jelitowe. Mam 30 lat i jestem mezczyzna. Czesto robie papkowate stolce - 4-5 razy dziennie, czasami bardzo rzadko pojawia sie nieiwelka ilosc krwi. 2 razy pojajwiala mi sie biegunka ze sluzem i z krwia w ciagu tych 9 miesiecy problemow jelitowych. Gdy uciskam lewa czesc podbrzusza to kuje mnie w tym miejscu. Martwi mnie ze stolce prawie zawsze sa zewzone, tasmowate i na pol miekkie.

1. Mialem robione badanie krwi, ktore poza lekko podwyzszonym alatem wyszly bardzo dobrze.

2. Usg takze nie wykazalo zmian w jamie brzusznej(choc mam podwyzszony alat -90)

3. Badanie z wlewem kontrastowym - jelito na calej swojej dlugosci zmian nie wykazuje.

4. Per rectum - ok

5. Test na krew utajona - 3x ujemny i raz dodatni.

6. Sigmoidoskopia - W związku z dobrym przygotowaniem badanie poszerzono - fiberoendoskop wprowadzono do ok. zagiecia sledzionowego. W bańce odbytnicy blonz sluzowa przekrwiona bez rysunku naczyniowego - pobrano wycinki. Na calej dlugosci badanego odcinka dosc liczne uwypuklenia sluzowki wielkosci 2-3 mm- pobrano wycinki. - wynikow hist-pat jeszcze nie mam.

Co to moze byc Panie doktorze? jakis nowotwor?skad te splaszczone stolce?Lekarz powiedzial po sigmoidoskopii ze na razie zadnych lekow mi nie przepisuje, jak przyjda wyniki wycinkow to rozpocznie leczenie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 kwi 2010 - 17:44:15
trudno puki co powiedzieć, w każdym razie wygląda mi to na jakiś stan zapalny błony śluzowej dolnego odcinka przewodu pokarmowego, pewnie pod uwagę trzeba wziąć wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ale to wcale nie musi być jeszcze to
na pewno trzeba poczekać na wyniki badania histopatologicznego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.