Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 gru 2008 - 23:17:23
Witam

Mam 35 lat (mężczyzna). Od jakiegoś czasu mam praktycznie ciągłe tępe i kłujące bóle pod mostkiem. Czuję go niby na środku (coś w okolicy przepony) ale chyba bardziej w okolicy serca. Ból jest dziwny bo promieniuje ale tylko w okolicy pod mostkiem. Objawia się niezależnie czy siedzę czy też jak idę lub stoję...Najbardziej oczywiście jak sie pochyle. Nie jest to zależne raczej od wysiłku ani od tego czy pojem czy też nie. Powiedziałbym nawet że jak pojem to jest gorzej... Określiłbym go jak jakąś opuchliznę nad przeponą promieniującą od serca do środka. Mam troszkę brzuszka ale ogólnie raczej nie należe do otyłych (raczej lubię pojeść i napić się piwka wieczorem) Czasem jak mnie już ten promieniujący ból denerwuje to mam ochotę spuścic powietrza z przepony...Oczywiście to przenośnie ale one chyba najlepiej obrazują rodzaj bólu. Muszę zaznaczyć iż stres to u mnie norma i doskwiera mi często biegunka - zwłaszcza jak pojem gulaszu z sosem pieczeniowym. To jest potrawa po ktorej zawsze ląduje w WC. Nieraz również po piwie nawet po jednym. Co dziwne po alkoholu typu wódka nie mam biegunek. Nie wiem czy to jest jakoś powiązane z tym promieniującym bólem ale może to coś pomoże jak opiszę moje dolegliwości...Jestem raczej człowiekiem który szybko się denerwuje lecz tego nie okazuje za to objawia mi się to trzęsącymi się rekami i trzęsącym się głosem...PROSZĘ O POMOC BO JUŻ SAM NIE WIEM CZY TO OD SERCA CZY TEŻ OD ŻOŁĄDKA...BĘDĘ PRZYNAJMNIEJ WIEDZIAŁ W JAKIM KIERUNKU SIĘ BADAĆ I U JAKICH LEKARZY... Odpowiedz Cytuj
06 gru 2008 - 00:41:46
Proponuję zacząć od gastrologa, bo Twoje objawy sugerują podrażnienie trzustki. Możesz również dokonać samodzielnej próby postawienia diagnozy. Zastosuj ścisłą dietę trzustkową przez kilka dni. Jeżeli dolegliwości zaczną ustępować, to problem masz rozwiązany. Odpowiedz Cytuj
06 gru 2008 - 14:01:32
Dzieki
Dziś rano zauważylem ze po obudzeniu NA CZCZO - tj. przed posiłkiem niec mnie nie bolało. Natomiast jak zjadlem sniadanie zaczęło się powoli objawiać. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie????? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 gru 2008 - 17:25:58
to raczej wygląda na sprawę związaną z układem pokarmowym, najlepiej jak zawsze w takich przypadkach pokazać się lekarzowi no ale jeśli już mamy diagnozować przez internet to proponuję: kup sobie ranigast i sprawdź czy pomaga na te bóle. Masz stresujący tryb życia, to mogą być wrzody, refluks, przepuklina rozworu przełykowego, albo cos z trzustką.
Ból występuje od razu po posiłku czy po np. 1 godzinie? Promieniuje do lewej łopatki? Stolec jest zazwyczaj prawidłowy? Odpowiedz Cytuj
06 gru 2008 - 19:17:38
mam refluks.mi też dokuczał straszny ból za mostkiem.bolało niezależnie od tego czy stoję,siedzę czy leżę,o każdej porze dnia było tak samo,parę razy bolało tak bardzo,że czułam się tak jakbym zaraz miała dostać zawału.oczywiście pierwsza moja obawa to jakiś problem z sercem,chociaż wydawało się to raczej nieprawdopodobne z uwagi na młody wiek a także to,że nigdy wcześniej nie miałam zadnych objawów tego typu.zrobiono mi ekg które oczywiście wyszło prawidłowe.a przyczyną dolegliwości okazał się refluks.obecnie przyjmuję leki i nie odczuwam żadnych objawów i czuję się dobrze.a w czasie kiedy odczuwałam ból za mostkiem znajdowałam się w sytuacji silnie stresującej przez ponad dwa miesiące i to spowodowało zaostrzenie objawów refluksu.być może twoje problemy również związane są jakimiś dolegliwościami żołądkowymi.szczególnie, że dużo pijesz, a to jak wiadomo ma zły wpływ na układ pokarmowy Odpowiedz Cytuj
07 gru 2008 - 21:49:38
Dzięki bardzo...

Co do tego czy po wysiłku to raczej nie ma wpływu...Stolec?? he he. To mnie rozbawiło. Zatwardzenia nigdy nie miałm. Wręcz przeciwnie - dość często mam biegunki. Nawet bez poprzedzającego bulu brzucha.A to czy dużo pije??? Jedno,dwa piwka dziennie do filmu - czy to dużo ? Zależy Niemcy,Czesi w takim razie (piwosze) musieliby być wszyscy chorzy...Może być ten REFLUX bo moja siostra też miała ale ona miała inne bule. Zapomniałem dodać że gdy się zdenerwuję, a staram się tego nie okazywać to w żołądku czuję jakby mi ktoś kwasu nalał i podpalił. Ale to tylko podczas stresu...W tym tygodniu pójdę do lekarza bo już mi to przeszkadza tylko obawiam się skierowania na gastroskopię bo na to bym się chyba nie zgodził....Swoją drogą to super stronka, nie myślałem że mogę się dowiedziec tyle ciekawych rzeczy nie wychodząc z domu...i nie wydając $$$ na lekarzy. Odpowiedz Cytuj
07 gru 2008 - 23:51:27
gastroskopii się nie bój smiling smiley miałam robioną i przeżyłam,wszystko zależy od tego jakie się ma nastawienie. a przynajmniej będziesz wiedzieć co Ci dolega, w każdym razie życzę Ci jak najlepiej smiling smiley Odpowiedz Cytuj
08 gru 2008 - 11:20:32
JESZCZE RAZ WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ....NAPISZĘ WAM JAK COSIK SIĘ DOWIEM OD LEKARZA. PÓKI CO - WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH, NO I ZDROWYCH... Odpowiedz Cytuj
17 sie 2009 - 06:32:41
Refluks żołądkowy - kwas żołądkowy przedziera się przez wpust żołądka drażniąc przełyk. Ja nie spotkałem jeszcze gorszego bólu, nie licząc borowania zęba, ale nie mam podagry i kolki nerkowej winking smiley Trzeba na to jesć środki zobojętniające i unikać tłustych potraw. Ponieważ jest jednak szansa, że to ból wieńcowy, powinieneś iść do lekarza Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.