Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 kwi 2010 - 15:33:09
Witam!
23 listopada miała usuwany pęcherzyk żółciowy laparoskopowo z powodu 2 cm kamienia. Zabieg odbył się planowo, bez powikłań.
Dietę trzymałam około 2 miesięcy, a potem niestety zaczęłam sobie pozwalać na słodkie i tłuste.
Od kilku miesięcy odczuwam pewne dolegliwości tj:
1)bóle zloawlizowane w nadbrzuszu lub w prawym podżebrzu- niezbyt silne, nie muszę na nie brać nic przeciwbólowego, są to bóle które kojarzą mi bardziej z gnieceniem
2) Biegunki- niezbyt uciążliwe, zazwyczaj 1-3 luźne wypróżnienia dziennie. Stolec żółtawy.
3) Ostatnio lekkie mdłości, odczuwam je w ten sposób jakbym była głodna.
Mam pytanie- czy objawy przeze mnie opisane mogą świadczyć o kamieniach lub błotku w przewodach żółciowych?
Czy podczas kamicy przewodowej możliwe jest by bóle były tak słabe jak u mnie( w niczym nie przypominające ataków z przed zabiegu)?
Czy zawsze podczas kamicy przewodowej występuje żółtaczka?
Byłam u lekarza. Mam skierowanie na badania kri i moczy, morfologia, jonogram, ALT, ASP, bilirubina oraz badanie ogólne moczu na które wybieram się w przyszłym tygodniu. Mam również skierowanie na usg jamy brzusznej- ale najwcześniejszy termin to dopiero 19 maj.
Bardzo prosze o odpowiedź i ewentualnie jakie leki mogę brać by złagodzić dolegliwośći. Dr zaleciła nospe fortę. Brałam przez krótki czas kreon10000 3 razy dziennie, niestety po tym leku dostałam wielkiego zaparcia.
Proszę o odpowiedź na pytanie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 kwi 2010 - 20:55:59
a czy ból promieniuje pod prawą łopatkę?
stolec nie jest odbarwiony? taki jasnożółty?
myślę że te dolegliwości mogą wskazywać na problemy z drogami żółciowymi a co do bilirubiny to podnosi się ona wtedy gdy niedrożność jest na tyle zaawansowana że uniemożliwia jej skuteczne usuwanie z organizmu, więc nie zawsze
myślę że powinnaś poczekać na badania i na ich podstawie będzie można coś więcej powiedzieć
może spróbuj powrócić do bardziej restrykcyjnej diety i sprawdzić czy to przyniesie jakąś poprawę Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 kwi 2010 - 20:58:14
myślę że te dolegliwości mogą wskazywać na problemy z drogami żółciowymi a co do bilirubiny to podnosi się ona wtedy gdy niedrożność jest na tyle zaawansowana że uniemożliwia jej skuteczne usuwanie z organizmu, więc nie zawsze
myślę że powinnaś poczekać na badania i na ich podstawie będzie można coś więcej powiedzieć
może spróbuj powrócić do bardziej restrykcyjnej diety i sprawdzić czy to przyniesie jakąś poprawę Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 kwi 2010 - 14:27:28
15 kwi 2010 - 15:26:38
Ból jest lekki i nie codziennie. Nie promieniuje do prawej łopatki. W niczym nie przypomina ataków z przed zabiegu.Bardziej jest to takie krótkotrwałe gniecenie na wysokości wątroby.
Co do stolców- są one żółtawe, ale nie jasno żółte. Tylko w przypadku gdy mam biegunkę są one jaśniejsze.
Na badania krwi wybieram sie dopiero w przyszły piątek, a usg mam 19 maja. Proszę mi powiedzieć czy zawsze w przypadku kamicy przewodowej stosuje się zabieg ercp? Na co innego oprócz kamicy przewodowej mogą wskazywać moje objawy? Od poniedziałku znów jestem na diecie wątrobowej i czuje sie znacznie lepiej.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 kwi 2010 - 14:58:20
co do ERCP to nie mam zbyt wielu informacji, chociaż wydaje mi się że ta procedura jest zarezerwowana jedynie dla najtrudniejszych przypadków, gdzie trudno inaczej usunąć kamienie
na co więcej mogą wskazywać Twoje objawy, hmmm pewnie na sporo innych schorzeń (nadwrażliwość jelit, jakieś inne stany zapalne, czasem dolegliwości żołądkowo-dwunastnicze i myślę że jeszcze wiele innych), po badaniach będzie można coś więcej powiedzieć Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.