Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 kwi 2010 - 20:32:32
Witam!Mam 27 lat,mam ból w klatce piersiowej.Bóle te mam juz od miesiąca.Strasznie mi to przeszkadza w życiu codziennym.Miałam robione badania:na tarczyce,krwi,moczu,kału,prześwietlenie klatki piersiowej i nic.Ekg w normie.Nie wiem co mi jest,ból ten jest taki bucha we mnie takie ciepło i zaraz zimno .Strasznie mnie boli w klatce piersiowej,nie wiem co m i dolega.Brakuje mi powietrza,mam problem z oddychaniem.Bardzo proszę o odpowiedż Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 kwi 2010 - 14:01:32
chorujesz na coś?
jaki charakter ma ten ból? piekący? ściskający? kłujący?
gdzie się zaczyna dokładnie? na plecach? za mostkiem? za żebrami po prawej lub po lewej stronie?
promieniuje gdzieś?
a może jest to ból opasający? biegnący z jednej strony dookoła całej klatki piersiowej? Odpowiedz Cytuj
08 kwi 2010 - 17:41:59
Jest to ból sama nie wiem jak to opisać,dziwny taki.Ból ten jest pod mostkiem koło lewego żebra.Promieniuje mi ten ból na plecy,lewa łopatka.Robiłam usg brzucha i wszystko w porządku.Miałam helicobakter pylori (+++),ale biore tabletki więc niedawno miałam robiony test na helicobakter i wynik (+),a mnie nadal boli kołolewego zebra pod mostkiem.Niewiem co mi dolega.Bardzo proszę o odpowiedż.Dziekuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 kwi 2010 - 17:21:11
a gastroskopię miałaś robioną?
czy bierzesz lek obniżający kwaśność soku żołądkowego? w jakiej dawce?
Twoje dolegliwości mogą mieć związek z żołądkiem, może to być także refluks żołądkowo-przełykowy, jeszcze z takich podobnych spraw wziąłbym pod uwagę przepuklinę rozworu przełykowego
czy bóle nasilają się w pozycji leżącej?
zgaga Ci się zdarza? Odpowiedz Cytuj
09 kwi 2010 - 21:06:42
Gastroskopie miałam robioną.Biorę tabletki 2 razy dziennie. .Ma lekka zgage,Ból ten jest taki kłujacy,jak kolka.Pod lewym zebrem promieniuje aż do lewej łopatki.Ból ten się nasila na wieczór,chociaż przez dzień także mnie boli.Brałam 10 zastrzyków i nic nie pomogło.Najgorzej ten ból sie nasila jak siedzę.Niewiem co mam jeszcze zrobić.Ten ból mam od 9 miesiecy i nasila się coraz bardziej.Bardzo prosze o odpowiedż.Dziękuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 kwi 2010 - 15:20:14
a co to za zastrzyki dostawałaś że nie pomagały?
jaki to lek bierzesz 2 razy dziennie?
co wyszło w gastroskopii? jakieś nadżerki, zapalenie błony śluzowej, wrzody? Odpowiedz Cytuj
12 kwi 2010 - 16:55:35
Witam. Mój problem również dotyczy klatki piersiowej. Chodziłam do różnych lekarzy i dostawałam leki przeciwbólowe. Baganie ekg wyszło dobrze. Po porodzie problem sie nasilił. Często budzę się z bólem. Ból występuje po środku klatki piersiowej czasem promieniuje do lewej łopatki. Miewam tez bóle na dole klatki, ale te bóle obejmują cały dół żeber. Ból występuje po małym wysiłku, zauważyłam, że proste czynności sprawiają mi problemy, czynności takie jak prowadzenie wózka w markecie, prowadzenie wózka z dzieckiem, podnoszenie dziecka do góry coś jakby podrzucanie, ale bez puszczania. Po tych czynnościach ból się nasila. Jestem 8 miesięcy po porodzie. Proszę o pomoc do jakiego specjalisty mam się udać. Odpowiedz Cytuj
12 kwi 2010 - 16:55:35
Witam. Mój problem również dotyczy klatki piersiowej. Chodziłam do różnych lekarzy i dostawałam leki przeciwbólowe. Baganie ekg wyszło dobrze. Po porodzie problem sie nasilił. Często budzę się z bólem. Ból występuje po środku klatki piersiowej czasem promieniuje do lewej łopatki. Miewam tez bóle na dole klatki, ale te bóle obejmują cały dół żeber. Ból występuje po małym wysiłku, zauważyłam, że proste czynności sprawiają mi problemy, czynności takie jak prowadzenie wózka w markecie, prowadzenie wózka z dzieckiem, podnoszenie dziecka do góry coś jakby podrzucanie, ale bez puszczania. Po tych czynnościach ból się nasila. Jestem 8 miesięcy po porodzie. Proszę o pomoc do jakiego specjalisty mam się udać. Odpowiedz Cytuj
14 kwi 2010 - 16:25:05
wyniki z gastroskopi takie;Przełyk wpust bez zmian.Jeziorko śluzowe obfite z żółcią.Żołądek poddaje się insuflacji,ruchomość scian prawidłowa.Błona śluzowa Żołądka o prawidłowych fałdach.Opuszka dwunastnicy i częśc pozaopuszkowa bez zmian.Helicobakter pylori(+++)silnie dodatni.A biorę tabletki bioprazol jak narazie.Zastrzyki były o nazwie;movaEis czy jakoś TAK NIEPAMIĘTAM. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 kwi 2010 - 15:32:15
może chodziło o zastrzyki o nazwie Movalis?
a dużo bierzesz tego Bioprazolu? łącznie ile go bierzesz dziennie? 10mg? 20mg? 40mg?
jakieś antybiotyki na Helicobacter pylori masz przepisane? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 kwi 2010 - 15:35:35
mamanadii:
a badanie kręgosłupa miałaś wykonywane? RTG?
jakieś drętwienia lub bóle rąk, nóg czy szyi się pojawiają?
wzdęcia, nudności, problemy z apetytem, kwaśne odbijania?
zgaga? zwłaszcza w pozycji leżącej (np. wieczorem)?
myślę że pod uwagę trzeba wziąć problemy żołądkowe, lekarz mógłby przepisać coś na żołądek na przykład właśnie Bioprazol, tak jak bierze lidiamucha i sprawdzić czy pomoże
albo jeszcze lepiej wykonać gastroskopię i sprawdzić w jakim stanie jest żołądek Odpowiedz Cytuj
15 kwi 2010 - 21:10:36
biorę bioprazol raz dziennie na czczo 20 mg.Ale teraz przerwałam i biorę helopan 20 mg,tak mi pani doktor zaleciła aby odłożyć bioprazol i zażywać te helopan.I niewiem od czego mam te dolegliwości? Odpowiedz Cytuj
16 kwi 2010 - 16:38:19
Witam, nie miałam robionego rtg kręgosłupa, chociaż pani neurolog stwierdziła lewostronne skrzywienie. Powiedziała rownież, że mam krzywe biodro i bark po czym przepisała aulin. Nie mam zgagi, nigdy nie miałam, nudności nie występują. Drętwienie lewej ręki czasami oraz karku. Co do brzucha to pod żebrami, w okolicy przepony mam takie dziwne pulsowanie po wysiłku, jakbym tam miała serce i wtedy to boli. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 kwi 2010 - 18:57:08
lidiaucha:
trudno mi jest powiedzieć, skoro jesteś leczona na problemy żołądkowe i to nie pomaga to może to dolegliwości to są jakieś nerwobóle a nie dolegliwości związane z przewodem pokarmowym
postaraj się jeszcze napisać czy ten ból klatki piersiowej ma taki charakter opasający? czyli odczuwasz go dookoła klatki piersiowej aż po łopatkę czy po prostu odczuwasz ból pod lewą łopatką ale nie opasuje on całej klatki piersiowej? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 kwi 2010 - 19:02:43
mamanadii:
skoro nie miałaś wykonywanego zdjęcia RTG to myślę że warto byłoby lekarza zapytać o to i mu delikatnie zasugerować, Twoje dolegliwości wydają mi się mieć podłoże związane z kręgosłupem albo samymi nerwami, dlatego właśnie dobrze byłoby to sprawdzić Odpowiedz Cytuj
24 kwi 2010 - 17:42:24
Dziękuję bardzo za poradę :* Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.