Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 kwi 2010 - 16:02:35
Witam ponownie.
Panie Doktorze, bardzo proszę o poradę. Jeśli mam wątpliwości czy to tłuszczak, co można zrobić we własnym zakresie? Czy badanie usg wyjawi tajemnicę zgrubienia pod skórą na czole u mojej 13-letniej córki. Czy na podstawie takiego badania można to określić? Czy prywatnie można to zrobić bez skierowania? Już pisałam w wątku "czy to może być tłuszczak", ale nie mam odpowiedzi. Ma skórę łojotkową i trądzikową,ale ostatnio to zgrubienie trochę urosło do ok 1,5 cm. Wygląda, jakby było napuchnięte, ale pod skórą coś czuć.Nie mogę spokojnie spać. Czy to może być na skutek dojrzewania czy trądziku ? Może lepiej tego nie bagatelizować? Bardzo proszę o odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
05 kwi 2010 - 23:34:55
Konkretnie chodzi mi o to, czy badanie usg może wykazać czy to tłuszczak czy cysta czy coś innego? Może na razie bez lekarza szybko iść prywatnie zrobić to badanie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 kwi 2010 - 01:47:28
osobiście sądzę że najlepiej iść najpierw do lekarza, może po obejrzeniu i zbadaniu lekarz będzie mógł już stwierdzić co to jest, może USG nie będzie wtedy konieczne, na pewno jednak USG może wiele powiedzieć i często pozwala powiedzieć co to za zmiana
cysty są to torebkowate twory wypełnione płynem i to jest dla nich charakterystyczne Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.