Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 kwi 2010 - 17:45:32
Witam
Podczas badań wstępnych do pracy, stwierdzono u mnie wysoki poziom ALAT-75. Niestety z tego powodu nie zatwierdzono mi badań. Bardzo mi zależy na tej pracy i chciałbym prosić o rady w jaki sposób mogę w szybkim czasie ten wynik zbić do 50. Wszelkie sposoby chętnie poznam, chodzi mi o to by tylko w ten jeden dzień poziom alat był niski. Później oczywiście pójdę do lekarza na badania by wyjaśnić przyczynę. Mam 180cm wzrostu, 80kg wagi, alkoholu nie piję w ogóle, żadnych dolegliwości nie odczuwam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 kwi 2010 - 13:05:38
a czy AspAT także jest podwyższony?
przyjmujesz jakieś leki bo one mogą powodować wzrost poziomu aminotransferaz (AspAT i AlAT)
wpływ na te wyniki ma także alkohol no ale twierdzisz że nie pijesz
możesz spróbować lekkostrawnej diety zgodnej z ogólnie przyjętymi zasadami zdrowego żywienia i jakiś preparat działający osłonowo na wątrobę (w aptece Ci doradzą)
oczywiście nie wolno tych wyników ignorować, należy za jakiś czas powtórzyć albo już teraz poszukać przyczyny wykonując chociażby badania na wirusy które mogą powodować zapalenie wątroby Odpowiedz Cytuj
02 kwi 2010 - 17:46:56
Leków żadnych nie przyjmuje. Na razie stosuje dietę. Byłem u lekarza ogólnego, który zalecił zrobić pozostałe badania, dotychczas tylko alat robiłem. Stwierdził też, że nie jest on wcale jakiś wysoki, tym bardziej żeby to było przeszkodą w podjęciu pracy. Zacząłem się dobrze odżywiać, i są małe efekty. Wczoraj rano wynik 86, popołudniu 77, dzisiaj rano 67. We wtorek musze mieć wynik około 50 wtedy mnie lekarz zakładowy dopuści do pracy. Zaznaczam ze jest to zwykła praca na produkcji. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 kwi 2010 - 15:05:41
faktycznie nie jest to wysoki wynik ale warto zachować czujność, jeśli obniży się do wartości prawidłowych to nie ma potrzeby z tym nic robić, jeśli natomiast będzie utrzymywał się podwyższony to warto poszukać przyczyny, bo wzrost poziomu AlAT świadczy o tym że komórki wątroby ulegają uszkodzeniu Odpowiedz Cytuj
04 kwi 2010 - 09:05:37
Od przedwczoraj zażywam esentiale forte, trzymam diete wątrobową i ma nadzieje że po świętach wynik będzie do 50. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.