Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 mar 2010 - 08:13:02
Witam mam 25 lat, wzrost 158, waga 49. Od ponad tygodnia mam bóle w okolicy serca, najpierw przez 3 dni mialam je po jednym razie w ciągu dnia, raczej chyba po wysilku. Był to taki ból jakby ściskanie serca z pieczeniem i nie mogłam wziąć głębszego oddechu. Brałam pół oddechy bo mocniejszy wdech powodował mocny ból, ściskanie...Chwilę odpoczęłam i przechodziło. Najbardziej zauważyłam, że jak zaczyna boleć, nie mogę zrobić gwałtowniejszych ruchów ani nic nosić zwłaszcza lewą ręką. Ból jest bardziej po lewej stronie czuje jakby to bolalo właśnie serce, mam też bóle pod i nad piersią i w górę. W tej chwili ból trwa już ponadpół dnia, raz mocno, raz słabiej, raz wogóle nie czuję.
Nigdy wcześniej nie miałam problemów z sercem. Nie palę już papierosów, sporadycznie piję alkohol, lampka wina.
Jestem osobą bardzo nerwową. Często muszę brać leki uspokajające aby móc zasnąć. Zanim jeszcze zaczełam mieć te pronlemy kilka tygodni dokuczał mi ból pod lewym żebrem, najbardziej w pozycji schylonej lub po posiłku. Mialam też mocne bóle, nie wiem czy mogę nazwać to drętwieniami lewej nogi, zdarza się że drętwieją mi obydwie nogi i lewa ręka.
Proszę o poradę.
ps. było ok 2 dni, chyba w weekend że bólu nie było wogóle i przez ostatnie dni był lekki lu bardzo któtkotrwały.
Jeśli chodzi o inne choroby, kiedyś miała refluks żołądkowo przełykowy. Nie mam omdleń, serce mi nie kołacze i nie promieniuje do żuchwy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 mar 2010 - 16:19:36
a czy ból promieniuje do barku? a może do pleców pod lewą łopatkę?
czy zdarza Ci się pieczenie przełyku? kwaśne odbijanie? ssanie żołądka?
masz jakieś problemy z kręgosłupem?
proponuję zgłosić się do lekarza, takie bóle od serca w Twoim wieku są rzadkie, nie mniej jednak dobrze byłoby posłuchać jak pracuje Twoje serce i wykonać EKG
bóle mogą być też od żeber, refluksu żołądkowo-przełykowego ewentualnie od przepukliny żołądkowej Odpowiedz Cytuj
13 mar 2010 - 19:36:04
Czuję teraz prawie ciągły ból ale bardzo lekki, prawie niewyczuwalny, bardziej odczuwalny jak robię coś co nasila mi mięśnie w tej okolicy, np podnoszę się na tej ręce, próbuję wysoko sięgnąć...
Oprócz tych problemów od bardzo dawna mam problemy z nerkami, ale nie sadze, aby miało to coś wspólnego z tym co teraz? a może jednak?
Boli mnie bark, ale ta przednia niska część, do łopatki nic mi nie promieniuje. Kręgosłup boli mnie niemal co 2 dzień, z tym, że najczęściej lędźwiowy lub ewent. krzyżowy, ból w części piersiowej zdarza się bardzo, bardzo rzadko.

ps. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Odpowiedz Cytuj
13 mar 2010 - 19:48:17
Zapomniała jeszcze wspomnieć, że jakieś 2 tyg temu mocno się przeziębiłam, głównie gardło i katar, teraz 3 dzień mam ból zatok, przeziębienie nie jest do końca wyleczone, katar się utrzymuje. Czy przeiębienie może mieć jakiś wpływ na to? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 mar 2010 - 21:24:39
myślę że tak, zarówno kręgosłup jak i przeziębienie może mieć tutaj znaczenie, zwłaszcza przeziębienie ponieważ bóle masz od niedawna i pojawiły się mniej więcej wtedy co ta infekcja, jest więc duża szansa że dolegliwości w najbliższym czasie same ustąpią Odpowiedz Cytuj
14 mar 2010 - 07:43:37
CZy jeżeli ból nie promieniuje mi do szyji, szczęki, lewej ręki czy ;lewej łopatki i nie mam zawrotów glowy czy omdleń mogę wykluczyć bez robienia badac te najgorsze roroby serca? Czy nerwobóle moga się az tak objawiać? Na co wskazywałby ból pod lewym żebrem? Bardzo jestem wdzieczna za wszystkie dpowiedzi Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 mar 2010 - 22:30:36
w medycynie ciężko jest cokolwiek wykluczyć na sto procent, podobnie jest z Twoimi dolegliowściami, EKG bym u Ciebie zrobił ale szukałbym też innych przyczyn
nerwobóle mogą się tak przejawiać, dodatkowo mogą powodować kołatanie serca i uczucie duszności
bóle pod lewymi żebrami mogą świadczyć o dolegliwościach żołądkowych, zwłaszcza jeśli towarzyszą im inne objawy takie jak ssanie w okolicy żołądka, brak apetytu, promieniowanie bólu pod lewą łopatkę czy wzdęcia Odpowiedz Cytuj
16 mar 2010 - 03:50:22
Dziękuję za wszystkie informacje. W poniedziałek zażyłam sobie ćwiartkę xanaxu w ciągu dnia, wydaje mi się, że czułam się lepiej, moglam wykonywać prace fizyczną i nie czułam bólu.... moja mama ma newicę, miała też problemy z nerwicą serca, nie wiem czy może to mieć cos wspólnego. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 mar 2010 - 20:05:32
skoro Xanax pomaga to faktycznie mogą to być zaburzenia nerwicowe
to że mama ma takie problemy może mieć związek, w końcu dziedziczymy po rodzicach w pewnym stopniu cechy charakteru a także podatność na takie zaburzenia

chciałbym Ci tylko powiedzieć że Xanax to jeden z najsilniejszych leków uspokajających i przeciwlękowych tego typu i ma silne właściwości uzależniające, oczywiście nie będzie problemu jeśli raz na jakiś czas weźmiesz sobie pół tabletki (jaka dawka? 0,25mg? 0,5mg? 1mg?) ale myślę że lepiej skonsultować się z lekarzem i jeśli będzie potrzeba to może zacznie od bezpieczniejszego lekiu Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 mar 2010 - 20:06:18
skoro Xanax pomaga to faktycznie mogą to być zaburzenia nerwicowe
to że mama ma takie problemy może mieć związek, w końcu dziedziczymy po rodzicach w pewnym stopniu cechy charakteru a także podatność na takie zaburzenia

chciałbym Ci tylko powiedzieć że Xanax to jeden z najsilniejszych leków uspokajających i przeciwlękowych tego typu i ma silne właściwości uzależniające, oczywiście nie będzie problemu jeśli raz na jakiś czas weźmiesz sobie pół tabletki (jaka dawka? 0,25mg? 0,5mg? 1mg?) ale myślę że lepiej skonsultować się z lekarzem i jeśli będzie potrzeba to może zacznie od bezpieczniejszego lekiu Odpowiedz Cytuj
17 mar 2010 - 02:57:50
Wcześniej (parę miesięcy temu) czesto miałam problemy z zasypianiem- dostawałam dreszczy, cala się trzesłam i mialam wysokie cisnienie, do tego były dusznosci, po xanaxie moment przechodziło. Przez lekarza miałam zapisany Ambien (zolsana i jeszcze chyba inne nazwy sa)- czulam sie fatalnie, ogłupiala, natomiast rano potworny bol głowy, stosowałam tez atarax- nie narzekałam. W ciagu dnia popijam melise albo rumianek, czasami biore krople walerianowe.... nie wiem jaki lek jest mniej szkodliwy i mniej uzalezniajacy, po xanaxie czuje sie najlepiej...........
Dzisiaj nic nie brałam, nie mialam takze ataku scisku i półoddechów, czuje za to taki lekki ucisk na klatke to nad to pod piersią..... dziwne, że tak czuje te bóle w róznych miejscach i o różnym natężeniu. Jak bedzie trzeba to juz w tym tyg odwiedze lekarza. Czy samo ekg w razie czego byloby wystarczajacym badaniem? Pozdrawiam i bardzo dziekuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 mar 2010 - 16:49:33
porozmawiaj z lekarzem on Ci przepisze odpowiedni lek uspokajający, ma w tym najwięcej doświadczenia, może na przykład Rudotel albo Cloranxen
co do EKG to pokaże ono zaburzenia rytmu jeśli akurat pojawiają się one w momencie badania, jeśli są one rzadkie to badanie EKG może być niestety w normie Odpowiedz Cytuj
24 mar 2010 - 08:11:13
Nie zgłosiłam sie jeszcze do lekarza.... obserwuje nadal i co zauważyłam. W sobotę napilam się czerwonego wina, wyluzowałam się, nie bralam tabletek na uspokojenie, nie mialam problemów z zaśnieciem, w niedziele czulam się świetnie. Ciekawe.................
Od poniedzialku znowu mam bóle, ale nie sa ona jakos w okolicy serca, nie mam pieczenia i ataków że nie moge oddychać, mam bóle takie wokol całej lewej piersi, raz w innym miejscu, innym razem w innym, to góra, to dól to lewy bok, bóle są rożne, kłujące, gniotące, duszące najczęściej. Pogorszył się stan mojej atmy, codziennie muszę używać inhalatora, kiedys używałam rzadko... znowu jestem przeziebiona. Często moje bole są tak jakby brała mnie infekcja w tej wlasnie okolicy gdzie boli.....Jakby nabieralo mnie przeziebienie i przeszywało mięśnie i kości i taki oddech przeszywający. Czy mógłby Pan odpowiedziec na te sposptrzezenia. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.