Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 mar 2010 - 20:36:12
Witam
Od roku mam problem z drętwieniem rąk . Kiedy się budzę rano nie mam czucia nic nie mogę złapać w dłonie muszę odczekać dłuższą chwile i nimi poruszać . Ręce przez cały dzień mi cierpną i nie mogę swobodnie wykonywać zwykłych czynności ( krojenie ,pisanie itp.)W nocy często budzi mnie ból który zaczyna się mrowieniem dłoni a potem tępy ból aż do łokcia .Miałam prześwietlany kręgosłup i nie ma zmian .badania w kierunku stanów zapalnych i reumatycznych - nic nie wykazały .badanie neurologiczne nie wykazało odchyleń - dostałam skierowanie na rezonans na sierpień . Neurolog przepisał mi tabletki vicebrol forte . biorę leki i zastrzyki z witaminy b ale nic się nie zmienia .co może być powodem takich drętwień i mrowień ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 mar 2010 - 19:43:00
a jakiej części ciała ma dotyczyć ten rezonans magnetyczny? głowy czy kręgosłupa?
morfologię krwi masz dobrą? nie masz tam jakichś nieprawidłowości?
dolegliwości dotyczą obu rąk czy jednej? jeśli obu to w obu mają podobne nasilenie?
czy przy zgiętej w łokciu ręce dolegliwości po chwili się nasilają czy nie ma to znaczenia? Odpowiedz Cytuj
14 mar 2010 - 22:22:02
Witam
Jestem już po kolejnej wizycie u mojego neurologa no i dostałam skierowanie na rezonans MR mózgowia oraz EMG podejrzenie ZCN prawa ręka .
Fizykoterapia laser i jonofereza .
Jutro rano zaczynam dzień od rejestracji wszystkich moich skierowań .
Dostałam również leki FEBROFEN,METYPRED, i zastrzyki z corhydron 100 - nie wiem czy dobrze przepisałam z recepty gdyż ten lek jest u nas na zamówienie i odbiorę go jutro. Badani krwi morfologia ,płytki w granicach normy-Magnez 2,5
RF lateks ,ujemny
białko C-reaktywne CRP ,0
OB 10
Moje ręce nie robią się sine ,i nie bolą podczas chłodu
Rano są znacznie opuchnięte i bez czucia przez jakiś czas . W ciągu dnia opuchlizna jest mniejsza ale mrowienia i drętwienie odczuwam bez przerwy szczególnie prawej reki . Najgorsze są noce ból jest straszny jakby ręka miała zaraz wybuchnąć najbardziej prawa i jest odrętwiała , opuchnięta.
W zasadzie nie jestem osobą nerwową choć ta cała sytuacja i ból doprowadzą do jakiejś nerwicy " samo to że bardzo mało śpię . Nie odczuwam w zasadzie innych bóli stawów , RTG kręgosłupa bez odchyleń.Leki zapisane na pierwszej wizycie to vicebrol forte i zastrzyki z witaminy b .
A przy zgiętej ręce nie zauważyłam zmian ale przy krojeniu np. chleba nie mogę sobie poradzić z bólem. pozdrawiam Ela Odpowiedz Cytuj
14 mar 2010 - 22:27:44
Największe problemy mam z prawą ręką ale i lewa rano jest też odrętwiała , i delikatne mrowienia zaczęłam mieć też w stopach , choć nie zdarza się to codziennie . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 mar 2010 - 14:38:00
też myślałem o zespole cieśni nadgarstka, tylko wtedy dolegliwości dotyczą raczej jednej kończyny i problemy z nogami czy innymi częściami ciała raczej nie są spowodowane ZCN
czy te zaburzenia czucia dotyczą kciuka, palca wskazującego, palca środkowego i połowy palca serdecznego? a może inaczej? Odpowiedz Cytuj
15 mar 2010 - 22:03:53
Zabużenia dotyczą najbardziej palca serdecznego środkowego wskazującego , potem tracę czucie w małym a na końcu w kciuku .
zaczyna się od mrowień , opuchnięcie a na końcu trace czucie i nie moge nic chwycić.a nogi też zaczynają się podobnie zaczyna się to najczęściej podczas spoczynku i nie na znaczenia czy siedze czy leżę zaczyna sie od mrowienia. czekam na odp. pozdrawiam Ela Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 mar 2010 - 19:11:16
teraz jak tak czytam Twoje wypowiedzi to jakoś tak średnio przekonuje mnie ten zespół cieśni nadgarstka, wtedy raczej palce by nie puchły, poza tym przy ZCN raczej nie pojawiają sie dolegliwości z małym palcem i nie są po obu stronach ciała, ale oczywiście musisz się zdiagnozować także w tym kierunku
objawy mogą wskazywać na jakieś schorzenie reumatologiczne, nawet jest RF jest ujemny
czy po tych lekach które dostałaś dolegliwości ustępują? Odpowiedz Cytuj
17 mar 2010 - 10:59:03
Witam
Po sterydach nie ma w sumie zmian -akurat ten tydzień jest lepszy , mniej boli ,czasem zdarza ją sie dni gdzie ręce są w miarę sprawne a są i takie że nie śpie po nocach a rano nie miogę chwycić nawet łyżeczki . dziś mam trzeci dzień zabiegów . ( rehabilitant zasugerował sprawdzenie poziomu TSH) Odpowiedz Cytuj
17 mar 2010 - 10:59:39
Witam
Po sterydach nie ma w sumie zmian -akurat ten tydzień jest lepszy , mniej boli ,czasem zdarza ją sie dni gdzie ręce są w miarę sprawne a są i takie że nie śpie po nocach a rano nie mogę chwycić nawet łyżeczki . dziś mam trzeci dzień zabiegów . ( rehabilitant zasugerował sprawdzenie poziomu TSH) Odpowiedz Cytuj
19 mar 2010 - 13:42:15
Witam
dziś miną piąty dzień rehabilitacji i nic się nie zmienia .
noc była ciężka i bolały ,drętwiały mi obie ręce . W ciągu dnia opuchlizna zeszła ale są nadal obolałe .
Zauważyłam też że pogorszył mi się wzrok ,tz. (słabiej widzę i mam lekko rozmyty obraz ) Odpowiedz Cytuj
31 mar 2010 - 10:55:29
Badanie EMG prawej ręki ;
uzyskane wyniki odpowiadają zespołowi cieśni nadgarstka w stopniu początkowym
Po wizycie u neurologa ; dostałam leki przeciw bólowe i nic więcej gdyż lekarz stwierdził że trzeba czekać na rezonans .
Więc nogi i ręce obie dalej drętwieją i bolą a ja musze czekać i brać leki przeciw bólowe . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 mar 2010 - 11:02:15
tak, wydaje mi się że w Twoim przypadku i z Twoimi objawami które nie dotyczą tylko kończyn górnych ale także kończyn dolnych czy też wzroku dobrze byłoby wykonać rezonans magnetyczny głowy aby przekonać się czy przyczyna nie jest ośrodkowa, czyli czy coś złego nie dzieje się z Twoim centralnym układem nerwowym Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.