Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 mar 2010 - 14:17:19
Witam.
Pozwolę sobie opisać swoje objawy, a na końcu zadać pytanie - może znajdzie się ktoś, kto potwierdzi moje przypuszczenia.

Otóż w grudniu 2009 na skutek medialnego nagłośnienia zagrożenia świńską grypą, zacząłem się bardzo denerwować tym, że na nią zachoruję.
Wydaje mi się, że właśnie przez to pewnego dnia skoczyło mi dość mocno ciśnienie do 190/110. 2 dni później poszedłem do kardiologa, który przepisał mi beta bloker w dawce 2,5 mg raz dziennie oraz zlecił badanie u okulisty i urologa. Urolog stwierdził, że nerki mam zdrowe, zaś okulista po badaniu dna oka stwierdził, że zwyżki ciśnienia musiały już występować, gdyż mam lekko zaokrąglone naczynka. Dodatkowo okulista przepisał mi okulary, -1,5 na lewe i -0,75 na prawe oko (astygmatyzm). Wszystko załatwiłem w przeciągu tygodnia.
Jednak od wizyty u okulisty zaczęła mnie dziwnie boleć głowa. Na początku były to króciutkie ukłucia na czubku głowy, kilka razy dziennie po kilka sekund. Z biegiem czasu dolegliwość zaczęła "przesuwać" się w dół i występowała tylko po lewej stronie głowy. Później głowa po lewej stronie zaczęła również trochę boleć, ale nie był to ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.

Po jakimś czasie ból znów się przesunął i zaczął występować w lewej skroni, nad lewym uchem i po lewej stronie czoła oraz sporadycznie po prawej stronie czoła i w prawej skroni. Od kilku dni zaś czuję jakby lekkie uciskanie na czole, jakbym miał założoną czapkę. Dodam, że występują u mnie również stosunkowo częste bóle żołądka oraz zdarzają się zakłucia w sercu (mam również wypadanie płatka, czego może to być powodem).

Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie, czy te wszystkie objawy występujące w mojej głowie mogą być wynikiem dużego stresu? A może, jak przypuszczam, mają one związek z oczami? Jednak nie wiem czy teorię tą można potwierdzić - zakłucia w głowie miałem od wizyty u okulisty, ale dopiero po około 2 tygodniach zacząłem nosić okulary. Czy to możliwe, że podczas badania mózg dostał informację, że to, co korygował i uważał za normalne w rzeczywistości jest wadą? I zaczął się buntować, "przestawiać" i przez to ból głowy?

Będę wdzięczny za Wasze opinie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.