Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 mar 2010 - 15:16:54
Witam moj problem jest dziwny. Od jakiegos czasu odczowam dziwny dyssykonfort w przelyku tak jak by mnie tam cos sciskalo przeszkadzalo. Mialam tak juz gdzies z miesiac temu i teraz znowu. Czasem nie moge zlpac pelnego oddechu. Jak przelykam to tak dziwnie nie boli mnie to ale to jest takie dziwne uczucie. Boje sie ze to moze byc rak krtani bo w mojej rodzinie byl przypadek brat mojego ojca mial raka krtani ale wyszdl z tego po wycieciu strun i boje sie zebym ja tego nie miala. Mam 20 lat gdzies ok miesiaca temu mialam robione badania krwi i wszystko bylo w normie. Bardzo prosze o pomoc bo martwi mnie to a je niestety tak mam ze wszystkim sie przejmuje na zapas. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 mar 2010 - 20:57:01
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz i przejmujesz wszystkim?
pieczenie w przełyku się nie zdarza? kwaśne odbijanie?
bóle w lewym podżebrzu? ssanie żołądka? problemy z apetytem?
ściskanie za mostkiem? bóle w klatce piersiowej? kołatanie serca?
Twoje dolegliwości mogą wynikać z nerwów, refluksu żołądkowo-przełykowego, ewentualnie z kłopotów z sercem (mało prawdopodobne), myślę że żadnym rakiem nie musisz się martwić
zgłoś się do lekarza, jeśli po lekarz obniżających kwaśność soku żołądkowego się poprawi to znaczy że to pewnie refluks Odpowiedz Cytuj
08 mar 2010 - 22:39:31
Jestem nerwowa przejmuje sie wszystkim za bardzo chyba. Mam czasem bol w klatce piersiowej kolatania serca tez mi sie zdazaja i nawet nieraz jak pije alkohol strasznie mi serce zaczyna bic nie wiem przez to? ostatbio to zauwazylam. czasem mi sie odbije taka kwasota ale nie czesto. Mam nadzieje ze to nic powaznego. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 mar 2010 - 23:51:46
takie odczuwanie dyskomforty w przełyku może wynikać z zaburzeń nerwicowych bądź w problemów żołądkowo-przełykowych, trzebaby się zastanowić co u Ciebie mogłoby dominować i spróbować to właściwie leczyć
można spróbować zastosować lek obniżający kwaśność soku żołądkowego (np. Polprazol, Controloc, Nolpaza) i jeśli będzie poprawa to może to być refluks
jeśli zaburzenia nerwicowe, nadmierne napięcie to jakiś lek uspokajający
można też zbadać serce na wszelki wypadek
z ciśnieniem nie masz kłopotów? Odpowiedz Cytuj
11 mar 2010 - 20:16:30
nie wiem czy mam problemy z cisnieniem bo nie kontrolowalam tego.Boje sie tylko ze to moze byc cos powaznego.wkurza mnie jusz ten dyskonfort. Mam jeszcze inne pytanie bo dzis ogladalam pewien program i tam bylo o lysieniu plackowatym. A ja jak bylam w 3 postawowce to wlasnie wypadaly mi wlosy takimi plackami ale zaraz na to miejsce odrastaly mi wloski nie mialam tez chwile rzes i brwi ale tylko z jednej strony bylam z tym u lekarza bo panikowalam a lekarz powiedzial ze to z nerwow dal tabletki i cos do smarowania potem znowu to mialam ale takie male dwa jak mialam 15 lat i jak narazie do tej pory mam z ty spokuj(terazmam 21lat)ale po ogladnieciu tego programu boje sie ze mi wyleca wlasy jak tym osobom. Czy to mozliwe? Odpowiedz Cytuj
11 mar 2010 - 21:52:32
jeszcze odwolujac sie do ego dyskomforu o chcialam sie apytac czy jest mozliwosc ze to jest rak krtani? Bardzo sie boje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 mar 2010 - 19:56:27
uczucie dyskomforty w przełyku to jeszcze nie jest żaden objaw raka krtani, przy którym najczęściej dochodzi do nasilającej się i nieustępującej chrypki, duszności, bólów gardła, powiększenia okolicznych węzłów chłonnych i wielu innych objawów, poza tym jesteś zbyt młodą osobą aby martwić się takimi chorobami Odpowiedz Cytuj
12 mar 2010 - 20:01:49
ja mam tak jakby dusznosci tzn nie moge zlapac pelnegooddechu. Czasem czuje jak bym miala cos w przelyku i jak by mi ise tam cos zatrzymywalo. Czasem mnie tam zaszczypie. Nie chce isc do lekarz bo sie boje ze mi cos wykryje. Odpowiedz Cytuj
12 mar 2010 - 20:13:41
dodam jeszcze ze jak spie w nocy to nic nie odczowam dopiero jak w stane albo przypomne sobie o tym to zaczynqa mnie tak uciskac a jak biore glebszy oddech to tak dziwnie uczucie mam w klatce. A moze to byc od migdala? bo caly czas juz bardzo dlugo mam jeden powiekszony Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 mar 2010 - 16:30:49
a który migdałek masz powiększony?
z tego co piszesz to jesteś osobą nerwową, bardzo przejmującą się własnym zdrowiem i przeróżnymi chorobami, jest bardzo prawdopodobne że Twoje duszności wynikają właśnie z tego napięcia, zwłaszcza że sama piszesz iż nasilają się gdy o nich pomyślisz
myślę że nie masz co panikować, najwyżej zgłoś się do lekarza, zrobi Ci podstawowe badania, być może leki uspokajające będą także pomocne Odpowiedz Cytuj
15 mar 2010 - 17:29:47
lewy mi gdal mam coagle powiekszony. Jeszcze sie odwolam do tego dykomfortu w przelyku bo mowiles ze to moze byc refluks. Ja juz w tamtym roku mialam podobne problemu bo mnie zoladek tak dziwnie bolal przez dlugi czas i bylam u lekarza to powiedzial ze to jakas niestrawnosc. A potem pojawily sie te uciski w klatce dziwne uczucie w przelyku trudny oddech itp. Teraz tez tak mam i czasem mam kwasne odbijanie a jak przeczytaalam o raku krtani ti i nawet czase chrypke przez momecik mama. Ja juz swira dostaje. Czy taki refluks moze trwac dlugo nie leczony? Czy moje obiawy wskazyja na to czy cos innego bo ja sie strasznie boje tego raka krtani. Wiem ze juz naprawde zawracam ci glowe ale ja tak mam. Musze cos wiedziec na pewno. A do lekarza nie moge narazie isc dopiero w maju a do tej pory zwariuje. Chcialam sie jeszcze zapytac ile wazne sa badania krwi? bo ja robilam w lutym i bylo wszystko ok Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 mar 2010 - 23:34:56
nie jestem Ci w stanie nic powiedzieć na pewno, ale Twoje objawy nie karzą podejrzewać raka krtani, tak jak Ci wcześniej pisałem i tak jak Ci mówił lekarz, to może być coś od żołądka, ewentualnie z nerwów
jeśli masz kwaśne odbijanie i ściskanie w przełyku i już nie możesz wytrzymać nerwowo a do lekarza nie możesz iść to kup sobie Bioprazol 10mg i stosuj jedną tabletkę na dzień przez tydzień a jak nie przejdzie to spróbuj 2 tabletki po 10 mg na dzień i sprawdź czy przejdzie po tym, jeśli tak to pewnie przyczyna żołądkowa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.