Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 mar 2010 - 21:06:23
Moja mamę bardzo bolała kość ramienna - blisko barku.
Poszła na dyżur do lekarza i dostała blokadę i coś przeciwbólowego. Jednak mało to co pomogło.
Na drugi dzień pojechała na ostry dyżur do szpitala. Zrobiono jej rtg, na którym lekarz nic nie stwierdził. Dał mamie taką dziwną szynę.
Stwierdził, że jest to zapalenie stawu barkowego. Dostała leki przeciwzapalne i przciwbólowe. Jednak one nie pomagają.
Jedyne co pomaga na chwilę to apap.

W opisie na zdjęciu rtg jest taki zapis, który mnie martwi:
Dwa nieregularne cienie w okolicach guzka większego kości ramiennej. I ten zapis mnie martwi, a konkretenie te CIENIE.

Czy to jest wskazanie na nowotwór??

Pytam, ponieważ znajomy był na badaniu USG jamy brzusznej, gdzie też stwierdzono w jamie brzusznej cienie i okazało się, że ma raka.

Bardzo proszę o odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 mar 2010 - 17:05:15
nie wydaje mi się aby to były jakieś zmiany nowotworowe, raczej w tej lokalizacji to mogą być zwapnienia w tkance mięśniowej albo coś innego, jednak trudno powiedzieć bo z tego co piszesz to radiolog nie zasugerował co to może być
jeśli jednak jest coś co radiologa niepokoi zazwyczaj w opisie dodaje coś więcej
jeśli dolegliwości nie miną to może trzeba udać się do ortopedy i wykonać USG stawu barkowego Odpowiedz Cytuj
02 mar 2010 - 19:37:25
Dziękuję Arturo bardzo za odpowiedź.
Trochę się uspokoiłam.

Ten opis co Ci wcześniej napisałam to jest na opisie zdjęcia barku. Zdjęcie oglądał chirurg i ortopeda na ostrym dyżurze.

Poza tym opisem co Ci napisałam to jeszcze coś jest napisane, ale nie potrafię tego odczytać. To co wcześniej napisałam to i tak było bardzo ciężko odczytać.
Jedyne co odczytuje w pozostałym opisie to jest "2%" :-)

Dodam jeszcze, że moją mamę złapał już taki ból w innych kończynach - raz była stopa, raz kolano, raz palec u ręki, a teraz bark.

Tylko, że ten bark tak mocno ją boli, że przy ruchu ręką płacze z bólu.
Dziś czuje się już lepiej, ale to jest chyba zasługa tej szyny odwiedniowej - chyba tak się nazywa. Odpowiedz Cytuj
03 mar 2010 - 09:26:59
Arturo,
wczoraj moją mamę prawie nie bolała ręka. Trzymała ja w szynie. Jednak wieczorem jak szła się umyć zdjęła szynę i powrócił straszny ból kości ramieniowej przy barku.

Czy zapalenie barku może tak długo trwać bez żadnej poprawy? To już trwa 5-6 dni.

Czy to mogą być objawy raka kości?

Moja mama ma też torbiele na piersi i nerce. Co roku chodzi na USG. Robi też badani krwi. Robiła ostatnio 2 miesiące temu. OB było niskie. Czy w związku tym może teraz ten ból być objawem choroby nowotworowej kości, któa jest jakimś przerzutem?

Co się dzieje z OB jesli występuje przerzut?

Bardzo się martwie zdrowiem mojej mamy sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 mar 2010 - 17:24:08
nie we wszystkim jestem Ci w stanie pomóc ale co do OB to jeśli jest podwyższone to znaczy że coś dzieje się w organizmie (stan zapalny, nowotwór, infekcja) jednak to że OB nie jest podwyższone nie oznacza że na nic się nie choruje
zdjęcie RTG (prześwietlenie kości) jest bardzo dobrym badaniem jeśli chodzi o wykrywanie nowotworów kości, jeśli coś takiego miałoby miejsce prawdopodobnie zostałoby wykryte na zdjęciu rentgenowskim Odpowiedz Cytuj
04 mar 2010 - 20:06:39
Arturo - jeszcze mam pytania...

1. Czy stan zapalny może tak dugo trwac? 7 dni??
2. Czy stan zapalny barku może się tak objawiać, że mama może wykonywać ruchy ręką (góra, dół - jak ma w szynie odwiedniowej). Natomiast nie jest w stanie odgiąć ręki do tyłu bo pojawia się straszny ból, taki, że aż płacze sad smiley
3. W jaki sposób rak objawia się na rtg?

Dziękuję bardzo za poświęcony czas. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 mar 2010 - 15:36:47
stan zapalny może trwać różnie długo, wszystko zależy od przyczyny, jeśli na przykład w stawie są jakieś zmiany zwyrodnieniowe to stan zapalny może się utrzymywać ciągle, w przypadku urazów mogą to być dni lub tygodnie w zależności od tego jak poważny był to uraz

może się tak objawiać jak opisujesz

a co do nowotworów kości to są dość charakterystyczne i radiolog pewnie by je zauważył i opisał na zdjęciu, oczywiście są różne inne nowotwory których tak łatwo nie da się wykryć w RTG Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.