Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 lut 2010 - 14:38:10
Witam,
Jestem 18-letnią kobietą, od kilku dni odczuwam ból nerek i kręgosłupa w części lędźwiowej- mam w tej części dosyć sporą skoliozę. Ból nerek jest stały, dodatkowo jeśli wstanę, rozciągnę się czy wygnę się do tyłu zaczyna boleć mnie brzuch. Nie jest to jednak taki ból jak przed okresem, tylko wyżej - w okolicy pępka i ponad i jest to raczej taki "pionowy skurcz", co powoduje uczucie jakbym cały czas miała wciągnięty brzuch. Uczę się śpiewu, dużo pracuję przeponą, przez ostatnie 2 tygodnie w zasadzie w ogóle nie ruszałam się z domu i ciągle siedziałam, a normalnie jestem bardzo aktywna. Dodatkowo oddaję mało stolca, często mam uczucie, że chce mi się siku, ale jest tego bardzo mało. Poza tym ten brzuch nie boli jakby sam z siebie tylko raczej przy naciśnięciu. Co to może być? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 lut 2010 - 01:01:26
a czy jak wstrząsasz np. ręką tą okolicę nerek to ból się nasila?
czy przy oddawaniu moczu czujesz pieczenie cewki moczowej?
czy ból promieniuje do pachwiny? na którąś nogę?
czy czujesz jakieś drętwienia w którejś nodze?
czy jak się pochylasz to ból się nasila?
trudno bez badania ocenić na pewno co jest przyczyną bólu, być może jest to zakażenie dróg moczowych albo kamica, ale z uwagi na to że masz kłopoty z kręgosłupem to zmiany w jego obrębie także mogą być przyczyną
dlatego proponuję zgłosić się do lekarza, zbada Cię, zleci odpowiednie badania, przede wszystkim badanie moczu a może jeszcze zdjęcie odcinka lędźwiowego i krzyżowego kręgosłupa i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej Odpowiedz Cytuj
14 lip 2010 - 21:49:49
witam mam pytanie (-; ... ktora czesc kregoslupa (np. jaki trzon) ma cos wspolnego z nerkami ?? z gory dziekuje za odpowiedz Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 lip 2010 - 14:34:05
z nerkami? bezpośrednio z nerkami kręgosłup ma raczej niewiele wspólnego
bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym mogą symulować bóle związane z nerkami i drogami moczowymi, może być też sytuacja odwrotna, i zawsze trzeba różnicować co jest właściwą przyczyną bólów w tej okolicy Odpowiedz Cytuj
15 lip 2010 - 15:09:30
niedawno odebralem wyniki badań moczu oto one:
- Barwa:żołty
-odczyn pH 5.5
-ciężar właściwy 1.030
-białko 0,03g
-cukier negative
-urobilinogen 1.0
-bilirubina negative
-ciała ketonowe i krew nieobecne

nabłonki pojedyncze
krwinki białe 1-2-3
krwinki czerwone 0-1-2
wałeczki 0-1-0 ...... tak to wszystko odczytałem , oczywiscie bylem z tym u swojej doktor , powiedziała że to jest jakiś stan zapalny ale trzeba zrobic posiew kazała łykać dużo witaminy C ....dodam że mało sikam bardzo dużo pije a mocz nadal ciemny i śmierdzący . Prosze o interpretacje wynikow co mi moze być i ile czasu sie czeka na wyniki posiewu z gory dziekuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 lip 2011 - 23:38:38
przyjmowanie witaminy C oraz picie dużych ilości wody to bardzo dobre rozwiązanie, w zasadzie jedyne co niepokoi w wynikach Twoich badań to pojawiające się białko, na pewno trzeba powtórzyć badanie i sprawdzić czy białko w moczu nadal będzie się pojawiało (lepiej żeby się nie pojawiało) Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.