Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 lut 2010 - 17:20:00
Chcialbym sie zapytac, co moze wynikac z tego ze po badaniu dna oka okulista napisal "granice zatarte od gory i dolu"?

W marcu 2009 mialem uraz glowy, zostalem kopniet, na nastepny dzien czulem sie jakby "pijany", jakos dziwnie odbieralem wszystko. W sumie taki stan pozostal wiec poszedlem do lekarza, skierowal mnie do szpitala, przelezalem 3 dni i zostalem wypuszczony, gdyz lekarz stwierdzil ze nic mi nie jest... Mialem robiony tylko rendgen... Objaw troche "innego odbierania" wszystkiego nie minal, moze sie do niego przyzwyczailem i nie przeszkadzal mi bardzo... Do tego jeszcze jakbym byl mniej bystry i bardziej sklonny do zapomninania... Na poczatku stycznia, zachorowalem na oskrzela, nie wiedzialem o tym na poczatku i zaczalem sie bardzo stresowac swoim stanem zdrowia... doprowadzilo to do nerwobolow... Po postawionej diagnozie z oskrzelami uspokoilem sie troche, lecz nerwica wrocila po kilku dniach. Po uplywie tygodnia jakbym popadl w depresje... Obudzilem sie zdolowany, bez checi do czegokolwiek,slabosci, strasznego zmeczenia i zaspania przez caly dzien, braku apetytu, zdenerwowania, niepokoju, czulem sie jakbym stal 1 noga w grobie... Po nieprzespanej nocy poszedlem do lekarza, mowiac mu co i jak... wspomnialem mu o tym efekcie "innego odbierania" wszystkiego jaki mialem po urazie glowy i zapytal sie czy mialem robione badanie dna oka... powiedzialem ze nie i dostalem skierowanie. Zapisalem sie do psychologa, zeby podniesc sie z tego dolu gdyz ciezko mi funkcjonowac z takim nastrojem, samopoczuciem i nastawieniem do wszystkiego. Po badaniu oka zastanawiam sie czy aby napewno moj terazniejszy stan jest stanem depresji/nerwicy, czy moze po marcowym zdarzeniu "cos" w mojej glowie siedzi, lub sie powieksza i dla tego teraz czuje sie tak dziwnie. Jutro ide z wynikami do lekarza... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 lut 2010 - 21:08:05
zatarte granice tarczy nerwu wzrokowego mogą czasem świadczyć o jakichś patologiach w obrębie ośrodkowego układu nerwowego albo oka jednak dołączają się wtedy najczęściej także inne objawy
zatarcie granic może też być stwierdzane u osób zdrowych i nie świadczyć o żadnych chorobach
masz jakieś kłopoty z widzeniem? nieostre widzenie? jakaś plamka w polu widzenia? zmniejszenie pola widzenia?
z tego co piszesz zauważyłem że dość łatwo wpadasz w panikę jeśli chodzi o swoje zdrowie, więc podejrzewam że większość Twoich objawów wynika właśnie z nerwów Odpowiedz Cytuj
15 lut 2010 - 13:09:26
Czy stan podobny do depresyjnego moze byc spowodowany zanizona morfologia? Lekarz nic mi nie powiedzial, przepisal tylko zelazo, mg, kwas foliowy itd... Ciocia ktora jest pielegniarka mowi ze mam troche zanizone wyniki i moglo to byc spowodowane tym ze na poczatku stycznia bralem antybiotyk przez tydzien...

Wyniki krwi:

wbc 08.2
rbc 3.94
hgb 13.9
hct 42.2
mcv 107.
mch 35.3
mchc 32.9 Odpowiedz Cytuj
15 lut 2010 - 21:54:27
Co do oka to z widzeniem jest wsztstko ok... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 lut 2010 - 22:52:14
masz obniżoną ilość czerwonych krwinek (rbc) oraz podwyższone parametry MCV i MCH co prawdopodobnie wskazuje na niedokrwistość (anemię) makrocytarną spowodowaną niedoborem kwasu foliowego lub witaminy B12 i wydaje mi się że właśnie te dwie substancje powinieneś mieć podawane (B12 w zastrzykach) i to powinno pomóc
oczywiście anemia może powodować apatię, ospałość, kłopoty z koncentracją, zmęczenie i tym podobne objawy, ale ciężko mi powiedzieć teraz czy anemia jest jedyną przyczyną zwłaszcza że nie jest ona u Ciebie znacząca Odpowiedz Cytuj
18 lut 2010 - 16:35:21
Po pierwsze przydałby sie cały opis badania dna oka, wazne jest tez czy zatarte granice sa w jednym czy obu oczach. Kiedy było wykonywane to badanie??? Czy wzrok sie pogorszył, czy sa jeszcze jakies dolegliwosci ze strony oczu?
Niezgodze sie jednak ze zatarte granice mozna stwierdzic u osób zdrowych - zawsze nalezy poszukiwac przyczyny tego stanu. Czasami druzy tarczy nerwu wzrokowego moga powodowac wrazenie nieostrych granic tarczy - jedyna niegrozna przyczyna jaka przychodzi mi do głowy. Odpowiedz Cytuj
09 mar 2010 - 18:42:54
Pedriatra przepisał mi sorbifer durules i kwas foliowy do tego powiedzialem mu ze bralem asparaginum forte mg+k to powiedzial zebym tez to sobie bral i dostalem tez skierowanie do neurologa po tym jak powiedzialem ze mialem uraz glowy po ktorym zaczalem wszystko inaczej odbierac. Neurolog popukal mnie swoim mloteczkiem itd wypisal Bellergot i Lucetam, powiedzial ze mam za 2 tyg na kontrole przyjsc. Po 2 tyg poszedlem i powiedzialem, ze objawy przygnebienia i takiego "dolu" minely (pewnie morfologia sie unormowala) lecz dolegliwosci z glowa ciagle pozostaly. Mowilem mu ze jestem strasznie ospaly, czasami spie dobrze czasami mam problem z zasnieciem, moge spac po 12h wstaje po 2-3 h jestem juz spiacy... Odbieram wszystko jakbym byl jakis zamulony, jakby moj mozg pracowal 2x wolniej, lub jak bym byl po 2-3 piwach, mam wrazenie ze pamieci juz nie mam takiej jak kiedys... Do tego mowie mu ze glowa boli mnie z tej strony z ktorej "dostalem", ze czuje czasami jakby od glowy ogarnialo mnie takie uczucie "slabosci", mam problemy z koncentracja itd... Zapytal sie mnie czy mialem nudnosci po urazie, powiedzialem ze mialem, ze lezalem 3 dni na obserwacji, zrobili mi rendgen i stwierdzili ze jestem zdrowy i wypisali... Na to neurolog stwierdzil, ze pewnie mialem lekki wstrzas mozgu i objawy moga sie utrzymywac "bardzo dlugo"... Dodam ze od momentu gdy morfologia mi spadla, wszystkie objawy ktore byly po urazie glowy zaczely "dokuczac" mi bardziej... wczesniej jakos dawalem rade a teraz ciezko mi jest funkcjonowac, w szkole nie jest wesolo... Sadze ze neurolog "bagatelizuje" moj stan... Prosze o jakas rade sad smiley Odpowiedz Cytuj
12 mar 2010 - 20:59:31
Proszę o odpowiedż fachowca : ( Odpowiedz Cytuj
16 mar 2010 - 16:21:07
Odświeżam i proszę o poradę : Odpowiedz Cytuj
23 mar 2010 - 20:35:29
: ( Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.