Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 lut 2010 - 07:52:52
Powiekszony wezeł chlonny ? czy slinianka?
Witam serdecznie mam 27 lat. Mam zdiagnozowany Refluks oraz Zespol jelita drazliwego. Od prawie roku lub wiecej zauwazylem ze mam powiekszony wezel chlonny w sasiedzywie lewej slinianki podzuchwowej oraz troche mniej powiekszony jakies 2 cm nizej.(dodam ze przy dotyku te wezly nie bola, czasami same z siebie ogolnie pobolewaja, zauwazylem tez malutka kuleczke po lewa pacha.) Byłem u laryngologa ktory powiedzial mi ze mam ropne migdałki(po naduszeniui na nie patyczkiem) i przepisal antybiotyk ktory wcale nie pomogl(bralem forcid 1000 oraz bioparox) - Troche dziwne poniewaz wezel mam powiekszony od ponad roku a zapalenie migdlakow pewnie tak dlugo u mnie nie trwa. Dodam budze sie w srodku nocy z suchym szczypiacm gardlem, jak wezme glebszy oddech cieplego powietrza np w samochodzie to zaraz kaszle, i mam uczucie guli w gardle jakby zalegala tam gesta slina(nie jest to flegma a galaretowata przezroczysta zawiesina - moze to efekt refluksu ktory takze na bierzaco lecze) 2 miesiace temu pojechalem dla swojego spokoju na usg szyi. Wynik to 2 powiekszone wezly chlonne o charakterze odczynowym jeden nizej a drugi wiekszy w sasiedztwie niezmienionej slinianki. Robilem badania krwi tydzien przed tym usg(morfologia i ob) byly w normie. Dodam ze mam apetyt ostatnimi czasy mocno przytylem W zwiazku z tym mam nastepujace pytania do Pana doktora?

1. Czy chore gardlo moze byc nastepstwem trwajacego 8 lat refluksu?

2. Dodam ze w ciagu ostatnich lat czesto psuly mi sie zeby i leciala z nich ropa?Ostatnii rok mam z nimi spokoj ale trocvhe juz wczesniej z nimi przeszedlem. Czy ten wezel moze byc nastepstwem tego?

3. Czy mozliwe ze antybiotyk nie wyleczyl ropnych migdalkow? i ze utrzymuja sie one np przez 2 lata i maja charakter przewlekly i wogole nie odczuwalny przezmnie jesli chodzi o objawy?

4. Czy mozwlie ze na usg radiolog sie pomylil i to nie powiekszony wezel chlonny a powiekszona slinianka podzuchowawa?i to np jakis nowotwor tej slinianki?

Z gróy dziekuje za odpowiedzi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 lut 2010 - 16:23:22
1. wydaje mi się że to raczej nie od refluksu
2. zęby mogły mieć wpływ na te powiększone węzły
3. jest coś takiego jak przewlekłe zapalenie migdałków, niektórzy mają z tym problem, jeśli jest to uciążliwe to laryngolodzy leczą to czasem operacyjnie
4. myślę że skoro radiolog stwierdził że to odczynowe węzły to się nie pomylił i tak właśnie jest

powiększone węzły mogą być skutkiem jakiegoś dawnego stany zapalnego, po prostu czasem tak jest że takie węzły utrzymują się bardzo długo a nawet do końca życia

ewentualnie można wykonać badania na wirusy takie jak CMV czy na toksoplazmozę, bo to może być też przyczyną Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.