Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 sty 2010 - 16:00:51
Jakiś tydzień temu zauważyłam że zsiniał mi paznokieć u dużego palca stopy. Zbagatelizowałam to, pomyślałam, że może się uderzyłam. To wygląda jak siniak pod paznokciem i robi sie coraz ciemniejsze. Dzisiaj zauważyłam że zaczyna mi sinieć paznokieć u drugiej stopy. Nie boli mnie. Nie wiem co to. Proszę o jakąś radę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 sty 2010 - 23:19:08
a czy paznokcie na palcach dłoni także sinieją?
masz jakąś infekcję?
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś?
miewasz drętwienia czy mrowienia nóg lub rąk?
masz jakieś problemy z sercem?
zauważyłaś aby kolor skóry czy zabarwienie paznokci zmieniało się pod wpływem temperatury? bladość, siność, zaczerwienienie? Odpowiedz Cytuj
18 sty 2010 - 08:08:37
Mam 19 lat. Nie choruje na nic przewlekle. Palce u dłoni nie sinieją mi ale dłonie i stopy zawsze mi marzną. A co do serca to od jakiegoś czasu zdarza się że mnie kuje w okolicy serca... Czy to może mieć coś wspólnego z paznokciami? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 sty 2010 - 00:45:53
trudno powiedzieć, w chorobach kardiologicznych może dochodzić do takich objawów jak sinienie paznokci, co oczywiście nie oznacza że masz kłopoty z sercem!
te kłucia są za mostkiem? bardziej po prawej czy po lewej stronie? promieniują gdzie? do barki? szyi? szczęki?
być może to efekt reakcji Twoich naczyń na zmiany temperatury, tak często się dzieje
czy te palce są sine cały czas czy może tylko chwilami sinieją?
nie odczuwasz duszności? Odpowiedz Cytuj
19 sty 2010 - 08:11:02
To są dwa sine palce. A własciwie to prawie czarne się robią.
Bardziej kłuje mnie w lewej czesci mostka, i promieniuje tak w góre... Odpowiedz Cytuj
19 sty 2010 - 19:52:08
Masz zawsze zimne stopy tak?? Wynikaloby z tego że z krażeniem jest cos nie tak. Ból w klatce piersiowej moze oznaczac cos poważnego jak i zwykly nerwoból. Odpowiedz Cytuj
20 sty 2010 - 17:20:27
O co może chodzić z tym krążeniem? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sty 2010 - 17:56:25
dokładnie nie wiem jak to u Ciebie wygląda ale myślę że powinnaś pokazać się lekarzowi żeby ocenił czy to może wyglądać na sinicę czy to po prostu jakiś problem z płytkami paznokciowymi
dobrze byłoby wykonać morologię, EKG, posłuchać serca, zwłaszcza że jak piszesz masz jakieś bóle w klatce piersiowej
czy sinienie cały czas się utrzymuje czy też mija i powraca?
bolą te paznokcie?
masz jakieś duszności? kaszel?
jakąś infekcję? Odpowiedz Cytuj
29 sie 2010 - 05:47:03
Mam ten sam problem co kingusi17. Zsinialy mi dwa duze paznokcie u nog, zrobily sie calkowicie czarne jakby pod paznokciami byly siniaki, jeden calkowicie zszedl, pod nim byl juz nastepny paznokiec, rowniez siny. Dzisiaj zauwazylam ze zaczyna mi siniec nastepny paznokiec. Robi sie wypukly jak dwa poprzednie, najpierw wokol paznokcia robi sie ciemna otoczka w miejscu gdzie paznokiec wyrasta, a potem sinieje caly paznokiec. Najgorsze jest ze to bardzo boli. Odpowiedz Cytuj
29 sie 2010 - 05:51:25
Dodam ze mam 39 lat, nie mam problemow z sercem, nigdy wczesniej nie mialam tego typu dolegliwosci. Nie mam tez zadnej infekcji, ogolnie jestem w dobrej formie. Odpowiedz Cytuj
18 mar 2011 - 22:49:15
Witam.
Dzisiaj zauważyłęm żę mam posiniałem pod paznokciami prawej i lewej dłoni ;/ mam 22 lata nigdy nie miałem problemów z sercem.Ale od dłuższego czasu czuje kłucie w klatce piersiowej w okolicach serca.poczekam do poniedziałku jeżeli to nie zejdzie to wybiore sie do odpowiedniego lekarza.chyba że wy mi coś podpowiecie co mi może dolegać. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 mar 2011 - 15:23:47
Kasia:
na cukrzycę też się nie leczysz?
z krążeniem w nogach nie masz problemów?
nogi nie są zimne? druga noga jest w porządku?
jakieś drętwienia? mrowienia? bóle nóg się pojawiają?
nie uderzyłaś się tymi palcami o coś?
masz możliwość zrobienia zdjęcia tych palców?
generalnie z tego co opisujesz to faktycznie wygląda to niepokojąco, ja bym na Twoim miejscu jednak zamiast pisać tutaj na forum pokazał się lekarzowi Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 mar 2011 - 15:28:38
Adrianfe:
a nie zmarzłeś?
nie masz czegoś takiego że pod wpływem jakichś czynników (zimno, emocje, inne) nagle bledną Ci palce, potem sinieją i robią się czerwone?
nie przyjmujesz żadnych leków?
męczysz się ostatnio bardziej? masz kłopoty z wchodzeniem po schodach?
masz jakieś choroby układu oddechowego (np. astma)? nie miałeś ostatnio jakiejś infekcji?
sinieją wszystkie palce na obu rękach? Odpowiedz Cytuj
20 mar 2011 - 22:33:18
nie zmarzłem,i pod żadnym z czynników nic takiego nie występowało.nie przyjmuje żadnych leków,męcze sie wchodząc po schodach bo pale papierosy.nie mam astmy.od jakiegoś czasu nie moge oddać krwi bo wyniki wychodzą nie tak byłem z tym papierkiem z Honorowego kwiodastwa u lekarza zobaczyła je i wysłała mnie na dodatkowe badania wyniki wyszły ok. Odpowiedz Cytuj
23 paź 2011 - 20:17:42
Witam. Po ostatniej wycieczce w góry w za małych butach zsiniały mi dwa duże palce u stóp. Obawiam sie co dalej z nimi będzie sie działo. Czy muszę udać się z tym do lekarza? Czego mogę się spodziewać? Boję się, że paznokcie mi zejdą, lub coś podobnego. Mogę temu jakoś zapobiec? Z góry dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 paź 2011 - 22:59:53
Adriante:
a jak dawno temu były wykonywane te badania kontrolne?
wydaje mi się że nie masz większego powodu do niepokoju, prawdopodobnie jest to taka reakcja naczyniowa, możesz przy okazji pokazać to lekarzowi rodzinnemu Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 paź 2011 - 23:01:17
Dusia:
a jak dawno temu Ci one posiniały? czy sinica utrzymuje się do tej pory? jeżeli tak to może na wszelki wypadek pokaż paznokcie swojemu lekarzowi rodzinnemu, może faktycznie będzie potrzeba ściągnięcia paznokci, chociaż niekoniecznie Odpowiedz Cytuj
30 paź 2011 - 15:08:12
Zsiniały mi ok 18października, teraz paznokcie nadal są fioletowe (zielone?), co prawda opuchlizna z palców zeszła i mnie nie bolą lecz sama barwa mnie przeraża.. Chyba jednak wybiorę się do lekarza, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 paź 2011 - 16:43:30
oczywiście, jeżeli Cię to niepokoi to pokaż się lekarzowi, ale jeżeli jest to wylew krwi pod paznokciem to jest to naturalna kolej rzeczy, tak jak z siniakiem który zmienia barwę na żółtą i zieloną Odpowiedz Cytuj
12 sty 2012 - 17:19:28
miałam podobnie smiling smiley
po swoim wieczorze panieńskim we wrześniu 2011 zaczął mi sinieć paznokieć, buty były wysokie i mooocno zmęczyłam nogi tongue sticking out smiley
teraz jest styczeń 2012 i już widać pojawiający sie nowy paznokieć , jakieś 3mm już jest smiling smiley spycha tego brzydkiego. tak więc nie ma co sie martwic tylko czekać aż zejdzie cały. Odpowiedz Cytuj
01 lut 2012 - 02:54:44
Witam. od jakiegoś czasu obserwuje sinienie paznokci obu dłoni (robią się fioletowe). Ręce robią mi się wtedy bardzo zimne i zdrętwiałe. Zastanawiam się skąd się to bierze, ponieważ ostatnio nie przemarzłam i dzieje się tak pomimo tego, że jest mi ciepło. ogólnie czuje się nie najgorzej. Czy powinnam zrobić jakieś badania? pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
01 lut 2012 - 03:00:40
dodam jeszcze, ze mam 23 lata i nie przyjmuje żadnych leków, sinieją mi wszystkie paznokcie, a nawet całe dłonie. Odpowiedz Cytuj
19 mar 2013 - 16:33:22
Witam, Mam 25 lat i od kilku miesiecy zauwazylam u siebie sine palce u nog, a wrecz czasami wnet czarne. Nie mam przy tym jakis boli czy puchniecia palcow. Bardzo czesto mam zimne stopy jakbym w lodowce je trzymala, i mysle ze to z cisnieniem jest u mnie zwiazane bo bardzo czesto mam niskie. Rowniez zauwazylam ze kolor moich palcow zmienia sie kiedy biore bardzo cieply prysznic, a poza tym nie biore lekow. Moze doradzicie mi cos zanim pojde do lekarzasmiling smiley Pozdrawiam cieplutkosmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 mar 2013 - 18:06:49
Witam, a czy zaobserwowałaś może, że zanim palce zsinieją to najpierw są bardzo blade, a po tym zsinieniu z kolei żywoczerwone piekące?? czy robią się takie sine kiedy jest ci zimno czy bez związku?? czy masz jeszcze jakieś dolelgiwości?? czy chorujesz lub chorowałaś na coś poważniejszego, zażywasz na stałe jakieś leki?? Odpowiedz Cytuj
20 mar 2013 - 09:46:26
Milo ze tak szybko widze jakas odpsmiling smileyNie choruje na nic i nic takiego wczesniej nie bylo. Kolor palcow zazwyczaj zmenia sie jak mam zimne stopy lub biore ciepla kapiel, a zimne mam bardzo czesto. Nie mam takich objawow jak zaczerwienienie i pekanie. To wszystko zaczelo sie jak zaczela sie zima i kupilam kozaczki, zastanawialam sie czy moze byc to odmrozenie ale nie mam pojecia kiedy to moglo sie stac bo zawsze bylam cieplo ubrana. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 mar 2013 - 19:21:58
No cóż, lekarz rodzinny musi Cię dokładnie zbadać i wypytać o wszystkie dolegliwości. Może to być po prostu taka silna reakcja naczyniowa na ochłodzenie stóp, ale trzeba też wykluczyć problemy z układem krążenia, zmierzyć ciśnienie krwi, być może lekarz zleci USG nóg. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej. Odpowiedz Cytuj
20 mar 2013 - 20:21:17
Dziekuje bardzo za pomoc, zaraz jak sie czegos dowiem napisze. Moze kiedys komus innemu sie to przydarzy. Pozdrawiam cieplutko i caluje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 mar 2013 - 12:59:45
W takim razie proszę napisać co i jak. Również pozdrawiamsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.