Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 sty 2010 - 15:19:05
Witam,
w środę spadłam ze schodów i doznałam jak zostało stwierdzone na podstawie zdjęć stłuczenia odcinka L i S kręgosłupa...
W miejscu w którym uderzyła mnie krawędz schoda mam krwiaka...
mineło juz 5 dni a ja zupelnie nie czuję zadnej poprawy, strasznie mnie boli kregoslup podczas zmiany pozycji i chodzenia i ból promieniuje na prawą nogę...nawet po srdkach przeciwbólowych nie czuje poprawy- boli tak samo.
Poza tym od pechowej środy nie mogę oddać stolca, czuje ze mam wypełnione jelita ale nie odczuwam specjalnego parcia na zwieracze. Zwolnie miałam tylko do konca tego tygodnia czyli jutro powinnam isc na uczelnie, a naprawde nie jestem wstanie chodzić;(poza tym od tabletek które dostałam czuję się "ogłupiona" kręci mi sie w głowie , przepisano mi Noax i Biprofenid... czuje sie tym wszystkim strasznie podłamana;/ czy mam powód do zmartwien, czy to normalna procedura gojenia sie takich krwiaków??? jutro chce isc do lekarza po dodatkowe zwolnienie czy powinna poprosic o jakies konkretne dodatkowe badnaie, konsultacje?
boje sie czy nie uszkodziłam sobie kręgosłupa, albo rdzenia...
Prosze o ocenę mojej sytuacji kogos kompetentnego. Dodam że mam 20 lat.
Z góry dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 sty 2010 - 23:15:38
myślę że po prostu powinnaś zgłosić się do lekarza i powiedzieć mu o swoich objawach, być może doszło do poważniejszego urazu kręgosłupa, może jakaś dyskopatia, która powoduje ucisk na korzenie nerwów i objawy w postaci bólów kończyn, ciężko jednak gdybać, myślę że przydałaby się tomografia albo rezonans magnetyczny kręgosłupa Odpowiedz Cytuj
17 sty 2010 - 23:28:05
a czy istnieje możliwość, że to ten krwiak w jakiś sposób uciska na nerwy rdzeniowe?? i z chwilą gdy zostanie wchłonięty ból ustąpi??? wolę się przygotować na wszelkie sugestie lekarki mające na celu szybkie mnie spławienie( niestety)... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 sty 2010 - 00:17:27
a o którym krwiaku piszesz? tym który jest widoczny pod skórą czy też jakiś głębszy w okolicy kręgosłupa który mógł wyjść w badaniach?
jeśli pytasz czy ten krwiak podskórny może wywoływać objawy uciśnięcia korzeni nerwów rdzeniowych czy też samego rdzenia to odpowiadam że w moim przekonaniu nie
znajduje się on blisko powierzchni ciała, natomiast korzenie nerwów biegną w otworach kręgowych i są położone dużo głębiej Odpowiedz Cytuj
19 sty 2010 - 21:43:22
W przekonaniu lekarki jednak tak... uważa, że to ten krwiak(ten podskórny) powoduje ból... ale dała mi skierowanie do neurologa(dla świętego spokoju) byłam dziś i lekarz także uważa, że są to objawy przejściowe powypadkowe, które ustąpią.
Mimo to dał mi skierowanie na MR także się okaże wszystko jak to badanie wykonam. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.