Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 gru 2009 - 17:59:55
Witam, jestem mężczyzną mam 23 lata.
Moje problemy zaczęły się w połowie listopada.
W pewnym momencie zacząłem odczuwać parcie na stolec praktycznie bez przerwy, jednakże stolec oddawałem jedynie rano a kolejne wizyty w ubikacji powodowały najwyżej wydalanie niewielkich ilości luźnego kału (kłaczki) i niewielkich ilości przezroczystego lekko żółtego śluzu. Od czasu do czasu towarzyszyły mi skurczowe bóle w lewym dole brzusznym. Trwałem w tym stanie tydzień, po czym udałem się do lekarza 1go kontaktu. Dostałem Nifuroksazyd oraz Gastrolit. Niestety te leki nie pomogły mi, dlatego tez w kolejnych tygodniach odwiedzałem lekarza 1go kontaktu jeszcze 2 razy. Dostałem Nolicin, Limex Forte, Loperamid. Ten ostatni przestałem dość szybko brać gdyż nie powodował u mnie poprawy, parcie na stolec utrzymywało się, jednakże poza wydalaniem kału rano, przy kolejnych próbach w ciągu dnia oddawałem jedynie ów żółtawy przezroczysty śluz. Natomiast skończyły się praktycznie kurczowe bóle brzucha. Pragnąc wyleczyć się z dolegliwości udałem się do lekarza gastrologa. Jednakże w tej samej dobie przed wizytą u specjalisty dostałem gorączki 38 - 38,5 kurczowych bólów brzucha w lewym dole brzusznym i w lewym nadbrzuszu, które obudziły mnie w nocy z potrzebą natychmiastowego wypróżnienia. Udałem się do specjalisty który osłuchał mnie całego dokładnie łącznie z brzuchem. Dłońmi sprawdził cały brzuch, po czym orzekł podwyższoną aktywność jelita w lewym dole biodrowym. Za przyczynę gorączki uznał panujące choroby wirusowe(nie miałem zainfekowanych górnych dróg oddechowych ani nosa, co również lekarz spradził ). Dostałem Debridat, Asamax (na wszelki wypadek) po raz kolejny Limex Forte i Pyralginę na zbicie gorączki. Temperatura ustąpiła dość szybko bo w ciągu 72 godzin powróciłem do 36,6. Jednak przez czas gdy miałem gorączkę towarzyszyły mi silne kurczowe bóle brzucha powodujące natychmiastowe potrzeby wypróżnienia budzące nawet w nocy z cuchnącą bardzo wodnistą biegunką. Po ustąpieniu biegunki i temperatury sytuacja pozornie wróciła do normy. Przestałem odczuwać ciągłe parcia, jednakże stolce które oddawałem były dość luźne i nadal cuchnące. Po ok. 3 dniach wszystko wróciło do stanu poprzedniego z przed gorączki znów odczuwam utrzymujące się wiele godzin parcie oddaję ok. 5 stolców na dobę mniej lub bardziej rozluźnionych ale nie wodnistych natomiast dość intensywnie cuchnących. Ze stolca zniknął śluz, lub może zgęstniał przez rozluźnione stolce. Pojawiają się skurczowe bóle brzucha już nie w lewym dole biodrowym lecz raczej na środku podbrzusza i nie tak silne jak w czasie gdy miałem gorączkę. Ponadto pojawiają się bóle w lewym nadbrzuszu, bardzo rzadkie i nigdy nie powodujące większego parcia na stolec. Powodujące uczucie dyskomfortu w brzuchu.
Dodam iż mniej więcej od 2 wizyty u lekarza 1go kontaktu, utrzymuje dietę: żywię się głównie bułkami z wędliną niewielkimi ilościami żółtego sera, gotowanym ryżem, gotowanymi ziemniakami, gotowaną marchewką, kleikiem rano. Praktycznie nie jadam surowych warzyw i owoców. Zażywam Rutinaceę i od czasu do czasu produkt wielowitaminowy Multitabs.
Dodatkowo w stosunku do czasu przed wystąpienie jakichkolwiek objawów (przed połową listopada), jem bardzo mało i szybko się najadam. Aczkolwiek schudłem niewiele bo ok. 4kg (masa ciała obecnie to 81kg wzrost ok 185cm - nie jestem otyły.)
Ani razu nie zauważyłem obecności krwi w kale, natomiast kilkakrotnie zauważałem niestrawione maleńkie fragmenty gotowanej marchwi.
W rodzinie nie mam nikogo kto chorwałby na choroby związane z jelitem grubym. Jednakże tata ma zaleczony wrzód na dwunastnicy.

Żaden z lekarzy nie zlecił mi żadnych dodatkowych badań. Nie za bardzo wiem co ze sobą zrobić, na następną wizytę do gastrologa mogę się zapisać na luty. Myślałem o prywatnym USG jamy brzusznej bo to stosunkowo tanie badanie, wiem jednak że samo USG to mało.

Prosiłbym o poradę co mam ze sobą robić dalej. Gdzie szukać pomocy. Jakie badania robić, czy da się je zrobić prywatnie, za nie ogromne pieniądze. Po świętach muszę wracać na uczelnię sesja tuż tuż, więc chciałbym jak najszybciej wrócić do dobrego stanu zdrowia.

P.S.
W momencie gdy w nocy dostałem gorączki, zadzwoniłem nawet do pobliskiego szpitala którego niedaleko mieszkam. Jednakże powiedziano mi że nie mogę sobie tam tak po prostu przyjść. Tego samego dnia lekarz gastrolog również stwierdził, że nie ma podstaw by wystawić skierowanie do szpitala.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 gru 2009 - 14:08:31
a obecnie stosujesz jakieś leki? debridat? linex forte?
kal długo trwają u Ciebie już te dolegliwości? ile dni czy tygodni?
gastrolog stwierdził że to może być infekcja, więc może należy jeszcze poczekać aż wszystko związane z pracą jelit się unormuje Odpowiedz Cytuj
20 gru 2009 - 18:21:50
Dodatkową infekcję stwierdzono u mnie 2 tygodnie temu. Po ustąpieniu objawów (gorączki, budzącej w nocy biegunki i bólów brzucha) tak jak pisałem przez kolejne 3 dni wszystko jakby wróciło do normy. Teraz znowu przez 4 dni mam coraz luźniejsze stolce, nagłe parcia. Limex Forte juz mi sie skonczył. Biore cały czas Debridat i Asamax.
Co jakis czas czuje bóle brzucha, określiłbym je jako skurczowe. W różnych miejscach aczkolwiek głównie lewe podbrzusze i nadbrzusze. Czuję się jakby rozdęty, i szybko się najadam. Słyszę głośne przelewania w brzuchu. Dziś np do ubikacji biegam co 1,5 - 2 godziny.
A cała "przygoda" z brzuchem tez tak jak pisałem trwa już ponad miesiąc...
Wydaje mi się też że jestem osłabiony, ale to może być związane z tym że niewiele jem.
Aha! Co raz częściej zauważam niestrawione resztki pokarmowe w stolcu. Odpowiedz Cytuj
18 lut 2010 - 01:50:19
Czyli Asamax stosujesz na razie tylko chwilowo, jako lek przeciwzapalny? Nie stwierdzono u Ciebie jeszcze żadnego schorzenia związanego z NZJ? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.