Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 gru 2009 - 20:20:59
Po miesięcznym braniu 30 tabletek Hemofer Prolongatum zrobiłam sobie morfo. Odczekałam tylko 4 dni i oto wyniki:
RBC- 5,16, HGB - 12,9 HCT-42,5 %
MCHC-30,3 g/dl RDW-17,6% PLT- 293 tys/ul

Powiem tak, że nadal czuję ogromne zmęczenie, senność, ból z lewej strony pod brzuchem, nie mogę się skupić. Skąd pewność,że podawanie żelaza wpłynie na mnie lepiej. Podczas brania lekarstwa, nie myślałam o żadnych skutach... a i tak było źle. Musiałam brać je zaraz po śniadaniu, ponieważ na czczo, które podobno najlepiej brać o tej porze, miałam wymioty.Zazwyczaj się nie mylę, więc czy można dać jeszcze skierowanie na jakieś inne badania celem wykluczenia innych chorób, które mogą powodować takie samy objawy jak anemia? Odczekam jeszcze tydzień i zobaczę czy spadnie mi HGB. Jesli nie, to co to oznacza? Może znaczyć, że Fe nie spowodowało jakiegoś szczególnego wzrostu krwi? Proszę o konsultacje. Zaznaczam, że mam 22 lata. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 gru 2009 - 00:49:04
a czy reszta parametrów morfologii krwi jest w normie?
wcześniej miałaś dużo gorsze wyniki (przed braniem żelaza)?
musisz wiedzieć że żelazo trzeba stosować dłużej, nie wiem ile zalecił lekarz ale powinno to być chyba 3-4 miesiące i po tym czasie należy oceniać wyniki leczenia

napisz dokładnie jakie masz dolegliwości i jakie jeszcze badania miałaś robione Odpowiedz Cytuj
20 gru 2009 - 23:14:10
Przed braniem żelaza mój poziom HGB wynosił 11,2g/dl. Lekarz zalecił mi brać tylko przez miesiąc (być może chce sprawdzić czy to z powodu niedoboru żelaza) i o ile dobrze sobie przypominam, zalecił zrobienie morfologii kilka dni po skończeniu tabletek.
Objawy utrzymują się nadal, są te same, co w/w. Senność, zmęczenie, coś w rodzaju liszaja, ból z lewej strony, pod brzuchem. Mój brat ma jedną nerkę. Nie wiem czy u mnie też może coś takiego wystąpić? Jakie badanie mogłoby wykryć ten defekt? Wolałabym dostać jakieś skierowanie, np. na wykrycie problemów z nerkami, tarczycą lub zbadanie szpiku. Mimo że okarze się, że nie ma się czym martwić, w obecnej chwili czuję mały niepokój co do faktycznej diagnozy. Wolę jak już zapobiegać niż leczyć. Odpowiedz Cytuj
20 gru 2009 - 23:22:01
Reszta wyników w normie. bad. z 2009-11-05:
PLT 335, RBC 4,79,
z dnia 2009-12-17
PLT: 293, RBC: 5,16
Może powiem też od razu, że ok. września oddawałam krew. 28.10. br. wynik morfo:HGB: 10,6, PLT:324, RBC:4,45.
Sądzę, że być może dopiero mi narastała krew. Dlatego zrobię jeszcze raz morfo, gdzieś po świętach. Odpowiedz Cytuj
20 gru 2009 - 23:25:41
Przeszywa mnie właśnie ból z lewej strony, gdzieś pod żebrami. Takie kłucie. Trudno wyjasnić rodzaj odczuwanego bólu. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.