Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 gru 2009 - 17:50:34
Witam! mam 18lat. od jakiegoś tygodnia mam nieustanny ból uda z tyłu. noga boli mnie zaczynając od pośladka po łydkę.. zaczęło się niewinnie myślałam, że to po prostu nadwyrężenie choć nie było ku temu powodu, bo wcześniej nic sobie nie zrobiłam.. poza tym, że długo siedziałam w jednej pozycji ze zgiętymi nogami ("po turecku"winking smiley. może napiszę też, że okresowo od około 2 lat mam dość silne bóle kręgosłupa w dolnej jego części. ból nasiła się zawsze przy schylaniu się czy siadaniu. aktualnie kręgosłup nie boli mnie. natomiast ból uda nasila się przy prostowaniu pleców w trakcie siedzenia,przy wstawaniu, podnoszeniu wyprostowanej nogi i przy chodzeniu a następnie znowu przy siadaniu. nie mogę usiąść w siadzie płaskim, zbyt mocno boli przy tym udo. przy dłuższym siedzeniu np.podczas nauki nie mogę wytrzymać z bólu, nie wiem jak położyć nogę żeby przestała boleć, mam wrażenie nieustannego napięcia, ciągle pulsuje coś w łydce, udzie i pośladku. nie mogę też schylić się z wyprostowanymi nogami, bo ból jest okropny i wtedy boli też trochę dolna część kręgosłupa. a jeszcze przy wstawaniu często łapie mnie jakby skurcz w górnej części uda, nie wiem co to.. biorę przepisane przez lekarza tabletki tolperis i smaruje nogę naproxenem 2 razy dziennie ale ból się nie zmniejsza. nie wiem już co robić, jestem zmęczona ciągłym bólem i trudnościami jakie mi sprawia przy codziennych czynnościach sad smiley co robić? proszę o pomoc Odpowiedz Cytuj
06 gru 2009 - 18:07:10
proszę, cokolwiek Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 gru 2009 - 15:32:28
a czy pojawiają się jakieś zaburzenia czucia którejś nogi? jakieś drętwienia czy mrowienia skóry?
jeśli w ciągu kilku dni objawy nie będą ustępować zgłoś się z powrotem do lekarza, powinien Ci wtedy przepisać coś silniej działającego przeciwbólowo
objawy które opisujesz mogą wskazywać na stan zapalny korzonków nerwów, przyczyny mogą być różne, pojedynczy incydent wymaga najczęściej leczenia objawowego (przeciwbólowego) ale skoro piszesz że masz od dłuższego czasu jakieś kłopoty z kręgosłupem to może wypadałoby go prześwietlić, możesz o to zapytać lekarza Odpowiedz Cytuj
08 gru 2009 - 16:18:14
Dziękuję.
byłam dziś znów u lekarza, miałam prześwietlenie kręgosłupa. także niedługo dowiem się może o co chodzi..
co do mrowienia to pojawiło się wczoraj w stopie.
to może być rwa kulszowa? Odpowiedz Cytuj
08 gru 2009 - 16:19:45
i łydka bolącej nogi jest chyba z dwa razy większa niż normalnie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.